+13 głosów
(postid: 308939) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Tu zagłębię się w temat poruszony już przynajmniej milion razy na tej stronie – mianowicie śmierć. Ale to nie tak łatwe jak sobie pomyślisz. Przeanalizujemy czyja śmierć miała znaczenie. Odważysz się sprawdzić jak to widzę? 

Na wstępie podkreślę, że mój post ma kompletnie inne znaczenie i sens niż TEN post, który też mega polecam, ale to zauważycie zaraz po tym jak przeczytacie oba.


Nie będę przybliżać śmierci tych postaci, gdyż są one wszechobecnie znane, od razu przejdę do tego na kogo/co miały one wpływ i jaki.

Finn

> Raven

Pomimo tego, że nie byli już parą zostali przyjaciółmi i śmierć Finna był silnym ciosem w Raven. Raven na Ziemi była od niedawna i tak naprawdę to Finn był jej jedynym przyjacielem na Ziemi. Zobaczyć śmierć własnego przyjaciela, którego zna się od zawsze to coś co rozrywa serce na miliard kawałków. Po śmierci Finna potrzebowała czasu. Przesiadywała sama w swoim namiocie i sama pracowała nad pociskami. Był to dla niej czas cierpienia, przemyśleń, ale też weny, świetnej weny.


> Clarke

Przed śmiercią Finna ich relacja nie była za ciekawa, ale zależało jej aby Finn nie cierpiał, co pokazała zbierając się w sobie i zabijając go aby uchronić go przed karą jaką zadaliby mu ziemianie. Nie było to dla niej nic łatwego, to była jej pierwsza "ofiara" i być może to było jakimś zalążkiem do popchnięcia jej aby zadecydować tak, a nie inaczej w Mount Weather.

Sinclair

> Raven

Finn nie był jedynym ciosem wymierzonym w Raven. Śmierć Sinclaira – jej mentora, nauczyciela i również w pewnym sensie przyjaciela była kolejnym nożem w plecach nastolatki. Był dla niej niesamowicie ważny co widzimy w finałowych odcinkach 4 sezonu gdy ta w swoich wizjach widzi również jego. Sam fakt, że miała tak bliską styczność z tą śmiercią większość ludzi by załamał – lecz ta brnęła dalej przez życie, z kolejną torbą w swoim bagażu wspomnień i doświadczeń. Śmierć Sinclaira zabrała jej trochę pewności siebie, nie była pewna swoich umiejętności gdy nie ma go obok niej, aby poradzić i pomóc. Ale na szczęście ten etap minął jej szybko.

Maya

> Jasper

Kolejna bardzo widoczna zmiana. Po dość tragicznej śmierci May’i Jasper popadł w depresję co zaprowadziło go do alkoholizmu. Poznaliśmy go jako żywiołowego nastolatka cieszącego się każdą chwilą życia, a zakończyliśmy tą znajomość z dorosłym mężczyzną zmęczonym życiem. Śmierć May’i zabiła w nim chęć życia i przepełniła go nienawiścią i zmęczeniem.


> zniszczenie toku "misji"

Jak wiemy Jasper był bardzo angażowany we wszelkiego rodzaju "misje" wyjazdowe. Przed Mount Weather był całkiem przydatny, lecz po tamtych wydarzeniach Jasper na "misje" był zabierany głównie w celu odciągnięcia jego myśli od Mount Weather, ale zwykle kończyło się to porażką "misji" gdyż Jasper w każdy możliwy sposób do tego doprowadzał.

Wells

> Charlotte

Znamy okoliczności śmierci Wellsa i wiemy, że zabiła go Charlotte chcąc zabić „demony” w swojej głowie. Ale wiemy też, że to nie pomogło, a mała bardzo mocno przeżywała to co zrobiła. Już po dokonaniu tego czynu zdała sobie sprawę jak bardzo źle postąpiła i jakie głupie to było, a przy okazji bała się konsekwencji widząc co prawie stało się z Johnem. Ostatecznie ona również zginęła po skoku z klifu.

Lexa

> Clarke

Niezaprzeczalnie i stu procentowo najwięcej śmierć Lexy wywarła na Clarke. Jak wiemy były kochankami i niezaprzeczalnie potrzebowały siebie by funkcjonować. Clarke po śmierci Komandor powiedziała swojej matce „mamo, ale ja ją kochałam”. Niezaprzeczalnie była to scena łapiąca za serce nawet osoby nie będące zwolennikami Lexy czy Clexy. Clarke po śmierci Lexy stała się oschła, wyprana z emocji. Oczywiście było to czasowe, ale trwało przez kilka odcinków. Zakończyło się to na odcinku Perverse Instantion (II), czyli odcinku, w którym pojawiła się Lexa w mieście świateł. W tym odcinku Lexa dała Clarke wyraźny znak „żyj dalej”, oczywiście przenośnie to mówię.


> koalicja

Śmierć Komandor miała też bardzo duże oddziaływanie na koalicję 13 klanów. W momencie jej śmierci owa koalicja już zaczęła się sypać. W pewnym momencie proces niszczenia koalicji zatrzymał się – był to moment padnięcia pomysłu Igrzysk, czas wybierania oraz ich trwania. No a potem jak wiemy po wygranej O stali się jednym klanem i koalicja nie miała jak istnieć. Chociaż sądzę, że gdyby Abby nie powiedziała, że Clarke ma czarną krew „wytworzoną” to koalicja byłaby do teraz. Ale nie uważam, że to byłoby lepsze.

Lincoln

> Octavia

To chyba najbardziej spektakularne wydarzenie – przemiana Octavii po śmierci ukochanego. Przeszła dużą zmianę zewnętrzną. Jej strój zamienił się na taki jak na Ziemiankę przystało, jej twarz pokryła się malunkami, przestała się uśmiechać, z jej ręki przestała znikać broń. Ale przeszła też dużą zamianę wewnętrzną. Pomijając fakt, że była przepełniona cierpieniem, wściekłością i rozgoryczeniem, to jej cechy uległy diametralnej zmianie, jej wrodzony optymizm  zmienił się w racjonalny pesymizm, jedyne czym zaczęła się kierować to nienawiść i chęć zemsty i co chyba najgorsze dla wielu osób – znienawidziła brata, dla którego jest wszystkim.

Pike

> Octavia

Jak doskonale wiemy O wystawiła Pike’a ziemianom i miało jej dać to ulgę. Po zrobieniu tego nie odczuwała żadnych wyrzutów sumienia i była dumna z tego, że „pomściła” Lincolna, że jego oprawca zginął za to co uczynił. Śmierć Pike’a pomogła jej trochę w otrząśnięciu się i pójściu dalej.


> system działający w Arkadii

Śmierć Pike’a niosła za sobą zmiany. Był prowodyrem wielu „zamieszek/buntów” na niegdysiejszej arce i to on prowadził tą mini armię na ziemian. Po śmierci Pike’a część władzy zyskali młodzi, co dało inny pogląd na wiele spraw. Dowodził tam nadal Kane na zmianę z Abby, ale dzieciaki były dopuszczone, miały jakąś część głosu


> stanowiska

Nastąpiła duża rotacja stanowisk, gdyż przez dopuszczenie do głosów dzieciaków część z nich dostała normalne stanowiska.

Ojciec Clarke

> Clarke

To on zaszczepił w niej to przekonanie, że ludzie mają prawo wiedzieć, przez to również trafiła za kratki. Jej ojciec zginął za prawdę, a Clarke większość decyzji, zwłaszcza tych w pierwszego sezonu podejmuje zgodnie z przekonaniami i zdaniem ojca, gdyż mają dokładnie to samo. Duża część decyzji jest podejmowana na zasadzie „jak zrobiłby to ojciec”.


> Abby

Abby musiała żyć wiedząc, że zabiła swojego męża i okłamuje córkę. Przez jego śmierć straciła córkę, która została zamknięta w areszcie i zesłana na Ziemię. Po jej trafieniu na Ziemię, Abby w końcu wyznała jej prawdę o tym, kto wydał ojca, a Clarke na chwilę straciła również matkę i Abby musiała się z tym liczyć. Odbudowanie ich relacji nie było łatwe ale nie trwało też długo na szczęście dla nich obu.


> Wells

Śmierć ojca Clarke zmusiła go do okłamania przyjaciółki i chronienia jej matki. Wells tracił ją każdego dnia na nowo nie mogąc się wytłumaczyć, wyjawić prawdy. Zmarł wiedząc, że Clarke go nienawidzi. To chyba najgorszy rodzaj śmierci.

TERAZ POGDYBAJMY

Zakończyłam w tym miejscu fakty, które już mogliśmy zaobserwować, teraz chętnie porozwodzę się krótko nad tym co może się stać w nadchodzącym sezonie, jak postacie mogą zareagować.


Och! No i pisząc to zdałam sobie sprawę jak dużo wycierpiała O i jak wiele jeszcze ją czeka. Na prawdę.

Jasper

> Monty

Nie możemy stwierdzić na pewno czy ukażą ten wątek w serialu, ale każdy odbiorca tego serialu wie jak bardzo Monty przeżyje śmierć najlepszego przyjaciela i jak mocno go to zaboli. Byli jak bracia, a teraz jednego z nich nie ma. Monty już wcześniej stracił cząstkę Jaspera, w momencie kiedy ten z dnia na dzień praktycznie umierał wewnątrz, ale widok śmierci przyjaciela to najgorsze co może Cię spotkać [wiem, pisałam to wcześniej]. Nie mamy pewności, czy producenci będą chcieli tego użyć, lecz jedno jest pewne – to zmieni Monty’ego.

Roan

> Octavia

Nigdy nie pałali do siebie przesadną sympatią, lecz podczas igrzysk zawiązali sojusz. O postarała się zaufać mu na tyle by móc z nim współpracować, a ten zginął tragicznie na jej oczach. Pomimo, że przyjaciółmi to oni nie byli to chyba nikt nie chciał by zobaczyć tak tragicznej i bolesnej śmierci na własne oczy. Octavia przeżyła już dużo i widziała równie wiele, ale to też może zostawić piętno na jej skórze.


> Echo

Echo była mu bardzo oddana i po jego śmierci, pomimo że ten wykluczył ją z klanu ona i tak chciała popełnić samobójstwo uważając, że skoro on nie żyje, to ona tez nie może i chciała tym sposobem złożyć ofiarę za jego śmierć. Nie wierzę, że nic to wydarzenie w niej nie zmieni, zwłaszcza, że Roan był jej osobą bardzo bliska i ważną w jej życiu. Sądzę, że producenci zaprzepaścili by cudowny wątek nie używając tego.


> Clarke

Nie zawsze się ze sobą zgadzali, nie byli przyjaciółmi na dobre i na złe, mieli okresy wrogości, ale tak czy tak zawsze się po tym wszystkim dogadali. Byli czymś na zasadzie „początkujących przyjaciół”,zwłaszcza, że Roan nigdy nie miał prawdziwego przyjaciela i był w tym świeży. Myślę, że jest możliwość, że Clarke dotknie ta strata, choć w natłoku tych „strat” ludzi i samotności może on się wtopić w tło. Tutaj nie mam pewności co było by lepsze.


No dobra, przejdźmy do sedna i pytania zawartego w tytule, bo chyba po to każdy się tu zjawił.

CZY BOHATEROWIE THE 100 JEDNAK NIE SĄ TACY TWARDZI?

Pewnie, że nie. Są ludźmi, co z tego że wykreowanymi na wojowników? Nadal to ludzie i twórcy nie zatracili się w tej idei bezdusznych wojowników i silnych, mężnych ziemian, ale pokazują też te cechy które łączą ich z nami, pokazują te podobieństwa i ten brak perfekcjonizmu postaci. To nie Bogowie, to tylko grupa ludzi szukająca swojego miejsca do życia. Mają gorsze chwile, załamania, zmiany nastrojów i charakterów i co ważne UMIERAJĄ, nie są nieśmiertelni, pomimo absurdów biologicznych, jakie występują w tym serialu.


No i jak widać śmierć ma tu duże znaczenie i silnie oddziałuje na bohaterów. Ale zadajmy sobie pytanie, czy inaczej, niż na nas? Zadaj sobie sam pytanie jak ty byś zareagował widząc śmierć swojego najlepszego przyjaciela, albo życiowego mentora? Posądzając swojego przyjaciela o śmierć swojego ojca po czym okazuje się, że przez ten cały czas była to wina Twojej matki? Ciekawe jak ty byś się zachował na ich miejscu.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
2
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1874 punktów za:

Jakość:20Popularność:1649
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:93
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
1,649 czytelników Sie 24, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

8 Komentarzy

Verona Użytkownik 117,668 pkt
Jak już kiedyś pisałam, mam nadzieje, że Monty będzie pamiętał o Jasperze i pokażą scenę, gdzie ten przepłakuje swoje. Tym bardziej, że są w Arce, gdzie on i Jasper robili wiele głupstw, a przecież tam ich przyjaźń się zaczęła.
Nie jestem pewna, co do śmierci Roana. Jedno jest pewne, ja na sto procent opłakuje jego śmierć XD Echo już raczej swoje zrobiła, wtedy co Bellamy ją uratował przed popełnieniem samobójstwa.
Moim zdaniem śmierć Pike nie była potrzebna, no ale wiadomo Octavia musi zrobić swoje no cóż. Nie zrobiło na mnie to jakiegoś wielkiego wrażenia.
Jedynie co mi brakuje do przy Wellsie Clarke. Ona też bardzo przeżyła jego śmierć, tym bardziej niedawno zaczęli się "ponownie przyjaźnić".
Świetny post, uwielbiam poruszać tematy śmierci. PRzy nich są największe rozkminy ♥
+12 głosów
 
Najlepszy
Sie 24, 2017
Octavia Blake Użytkownik 430 pkt
Taka mała uwaga/sugestia - Wells nie zmarł wiedząc, że Clarke go nienawidzi. Przed jego śmiercią Clarke dowiedziała się, że to nie on zabił jej ojca i pogodzili sie.
Poza tym post świetny, bardzo podoba mi sie twoj punkt widzenia i się z nim zgadzam :)
+10 głosów
Sie 24, 2017
Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
Ajajaj, umknął mi ten wątek, teraz jak o tym piszesz to pamiętam ta scenę ; /// 1 sezon byl zbyt dawno xd
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
Jak stawiam się w ich sytuacji to widzę tylko i wyłącznie załamanie, nie wiem czy jest na świecie wielu ludzi którzy pozbierali by się po tak wielu stratach jakich doznała np Clarke
+4 głosów
Sie 24, 2017
Sky_flower Użytkownik 4,702 pkt
świetny post
+2 głosów
Sie 24, 2017
mkvx_ Użytkownik 176 pkt
Każdy ma troche ciepła (?) w środku <3
+2 głosów
Sie 27, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
Trudna decyzja zabić kogoś ze wspólczucia
+1 głos
Wrz 8, 2017
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
Każdy z aktorów przeżył wiele, ale podziwiam to jak sobie z tym super radzą, nie licząc Jaspera, który niestety sobię nie poradził :/
0 głosów
Maj 26, 2018
Galopujący Jeleń Admin 289,922 pkt
No super super Milenka!!!
0 głosów
Cze 30, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
60 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 60 Gości
Dziś posty czytano : 1551 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  558660 punktów
 2. Young Stars Festival
  45065 punktów
 3. Bartek Lovers
  43664 punktów
 4. Supiwerki
  40107 punktów
 5. Potterheads
  40091 punktów
 6. The 100
  39052 punktów
 7. SikorskiSquad
  33446 punktów
 8. Arturonators
  30019 punktów
 9. SERIALE
  25692 punktów
 10. GRY
  23225 punktów
 11. Life Is Strange
  22240 punktów
 12. Famous In Love
  22223 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20182 punktów
 14. Domisiaki
  18458 punktów
 15. Once Upon A Time
  17794 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17377 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17357 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13202 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12718 punktów
 21. Forza
  11841 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10264 punktów
 24. Eurowizja
  10171 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7993 punktów
 27. TALENTY
  6484 punktów
 28. MUZYKA
  6452 punktów
 29. Playstation VR
  6178 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5335 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5138 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4939 punktów
 35. Stranger Things
  4660 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4614 punktów
 37. INNE
  4604 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4237 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4226 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3889 punktów
 43. Young Stars News
  3265 punktów
 44. Sport
  2896 punktów
 45. K-Pop
  2749 punktów
 46. American Horror Story
  2605 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2276 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1939 punktów
 51. Sony Playstation
  1706 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  931 punktów
 54. FPS
  859 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  798 punktów
 57. R5Family
  634 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  525 punktów
 60. Arianators
  515 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  469 punktów
 63. LUDZIE
  417 punktów
 64. Directioners
  324 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  287 punktów
 68. 5SOSFam
  257 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  135 punktów
 74. Strzelanki
  104 punktów
 75. Donaty Agaty
  103 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  68 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1040 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post