+12 głosów
(postid: 316498) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Quizy w przeciwieństwie do postów są bardzo istotnym elementem serwisu - nie tylko dla tych, którzy je tworzą, ale także, a może nawet przede wszystkim - odpowiadają na nie. Kwestia prawdy w postach jest dla nas bardzo istotna, w szczególności w przypadku quizów, w których za prawidłową odpowiedź każdy użytkownik może wygrywać punkty.... niemałe, dodajmy. Od dziś udostępniliśmy wszystkim Wam tworzenie quizów w naszym serwisie. Nowością jest też dwuetapowa weryfikacja w przypadku tworzenia quizów. Sprawdźcie jak stworzyć quiz, by pojawił się w serwisie !

Kliknij w Quiz by go stworzyć

Aby stworzyć quiz (który w istocie jest po prostu postem z pytaniem, na które użytkownicy mogą odpowiadać i wygrywać punkty) w pierwszej kolejności należy kliknąć w fioletową ikonkę "quiz" po prawej stronie ...


Następnie wpisujemy - tak jak w każdym poście: tytuł, dodajemy miniaturkę i treść . Możemy też stworzyć sekcje aby post był bardziej bogaty w treści (pomocne w przypadku tworzenia zagadek, a nie tylko zwykłych pytań . Następnie wybieramy kategorię (fandom) do którego quiz będzie przyporządkowany, oraz tematykę do której wpisujemy jedno wyrażenie (jeden wyraz lub więcej) składające się na określenie tematyki quizu . 


Tematyka jest o tyle istotna, gdyż pozwala grupować quizy i sprawdzać uczestnikom skuteczność w rozwiązywaniu quizów z różnymi tematykami . W przyszłości będzie ona wykorzystywana do dodatkowych działań z tą formą aktywności na naszym serwisie.

Pierwszy etap weryfikacji - pomysł na quiz

Pierwszy etap weryfikacji polega na sprawdzeniu przez adminów pomysłu na Twój quiz . Na tym etapie sprawdzamy, czy chcesz zaoferować użytkownikom coś ciekawego, czego jeszcze w serwisie nie ma. Czy pytanie jest interesujące, dobrze skonstruowane, nie powtarza się itd. Postaraj się o ciekawe pomysły, aby Twoje pytania quizowe były odwiedzane przez użytkowników !


UWAGA: Jeśli okaże się, że poziom quizów tworzonych przez użytkowników jest na należytym poziomie, wycofamy się z tego etapu weryfikacji . Póki co jednak nie chcemy ryzykować, gdyż ew. tworzenie quizów na ilość ,a nie jakość mogłoby mocno wstrząsnąć punktacją w serwisie i spowodować straty w działaniu całego projektu.


Przyjmijmy, że zaakceptowaliśmy Twój pomysł . Jeśli tak, na Twoje konto wpłynie pierwsza część - automatyczne 50 punktów ... ale to nie koniec ! Jeśli Twój quiz pojawi się na stronie, otrzymasz 1 punkt za każdego, kto odpowie na Twoje pytanie . W ten sposób możesz zdobyć wiele nowych pytań. 


No dobrze, ale jak właściwie stworzyć quiz po akceptacji pomysłu? 

Informacja o quizach do dokończenia

Na stronie głównej (i w kilku innych miejscach), jeśli zacznie tworzyć quizy pojawi się taka informacja jak wyżej, z linkami do poszczególnych pytań przez Ciebie przygotowywanych . W tym miejscu znajdziesz quizy, które czekają na akceptację Twojego pomysłu oraz quizy, które oczekują na dokończenie ich przez Ciebie . W pierwszym wypadku nie możesz zrobić nic - musisz czekać, aż obsługa portalu zaakceptuje Twój pomysł na quiz ... natomiast w tym drugim, po prostu kliknij w wybrany link do pytania i ... dokończ je . Sprawdź jak to zrobić !

Dodaj opcje odpowiedzi

Na początek, dodaj opcje odpowiedzi, jakie wyświetlisz użytkownikom . Pamiętaj, że musisz zastosować złoty środek:

- im więcej opcji do wyboru, tym więcej punktów mogą zarobić uczestnicy, tym bardziej, że quiz będzie trudniejszy do rozwiązania . ...ale jeśli przesadzisz ze stopniem trudności, nie uzyskasz zbyt wiele punktów za wyświetlenia. Postaraj się jednak, by do każdego quizu były co najmniej 4 opcje odpowiedzi do wyboru, aby zapewnić pewne wyzwanie dla użytkowników. Mniejsza ilość opcji odpowiedzi powoduje, że pytanie będzie warte niewiele punktów za prawidłową odpowiedź dla tych, którzy będą chcieli na nie odpowiedzieć . Wiemy, że dodawanie wielu, szczególnie rozbudowanych opcji odpowiedzi zabierać może więcej czasu, dlatego dostaniesz też 1 dodatkowy punkt za każdą dodaną opcję odpowiedzi .


Dodałem/-łam opcje odpowiedzi. Co dalej ?

Wybierz poprawną odpowiedź...

Teraz już wystarczy kliknąć "okejkę" przy wybranej opcji odpowiedzi...

Podpowiedź

...warto też dodać podpowiedź do tej opcji . Skorzystaj i wpisz np. link do posta, z którego można zaczerpnąć odpowiedzi, lub jakąś wskazówkę na przyszłość dla odpowiadającego . Możesz w ten sposób np. podpromować swój post w serwisie :) 


Teraz możesz już wysłać pytanie do ponownej weryfikacji - pod względem poprawności odpowiedzi , którą zaznaczyłeś jako poprawną .

Wysyłamy quiz do weryfikacji poprawności informacji

Nasz dział korekty sprawdzi, czy zaznaczyłeś rzeczywiście poprawną odpowiedź i np. quiz nie wprowadzi użytkowników w błąd. Kliknij w Wyślij quizowe pytanie do sprawdzenia... tak jak widzisz na grafice wyżej...


Gotowe ! Od tej pory Twój quiz będzie sprawdzony przez nasz dział korekty i jeśli wszystko będzie OK, zostanie udostępniony w serwisie .

Kolejne punkty do zdobycia

Gdy Twój quiz trafi do portalu, będziesz mógł zarobić 1 punkt za każdego "grającego" w Twoim pytaniu . Ponadto, jeśli naprawdę się postarasz i Twój quiz będzie czymś więcej niż pytaniem, umieścimy Twój quiz na stronie głownej serwisu , przyznając Ci też jednorazową premię od 100 do 1000 punktów (podobnie jak odbywa się to w przypadku postów, przy czym w przypadku quizów premie są nieco mniejsze, bo też mniej czasu zabiera ich przygotowanie) .


Pamiętajcie przy tym, że wciąż sposobem na największą ilość punktów jest tworzenie postów , za które można otrzymać nawet 5000 punktów , a w przypadku posta dnia - aż 15 tys. , co oznacza nawet 15x więcej możliwych punktów do zdobycia (z racji, że tworzenie posta zwykle wymaga o wiele więcej pracy od autorów) .


Powodzenia ! Użytkownicy mają prawo rozwiązywać Twój quiz w danym tygodniu zmagań . Twórz nowe quizy i wygrywaj punkty regularnie w nowy, szybki sposób. Listę aktualnych quizów do rozwiązania znajdziesz na górze w menu w zakładce "quizy" bądź też po prostu tutaj :)


W dalszej kolejności pracować będziemy nad opcją tworzenia większej ilości pytań w ramach jednego posta quizowego. Na to potrzebujemy jednak trochę więcej czasu - gdy taka opcja będzie gotowa, na pewno Was o niej poinformujemy :)

Skorzystacie z tworzenia quizów? Co sądzicie o nowej możliwości na portalu ?

Czekamy na Wasze komentarze ! :)


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1302 punktów za:

Jakość:20Popularność:1042
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:12
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:180
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

inne
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
1,042 czytelników Wrz 10, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

11 Komentarzy

Karolina z Setki Użytkownik 439,103 pkt
No ja chyba jednak zostanę przy rozwiązywaniu quizow XD
+7 głosów
Wrz 10, 2017
Deni2528 Użytkownik 41,963 pkt
Ja też XD
Kopytkująca Sarna Użytkownik 388,748 pkt
Ja tam widze fioletowa ikonke a nie pomaranczowa xD
+6 głosów
Wrz 10, 2017
Kopytkująca Sarna Użytkownik 388,748 pkt
Wybaczam xD
Kinga Nosek Użytkownik 170,378 pkt
Bardzo ciekawe, że zaraz po dodaniu wyzwania, z rankingu zniknęło nam 10k super sie bawicie:)))
+3 głosów
Wrz 11, 2017
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
SUPER :)
Meryem Użytkownik 18,521 pkt
Ukrywanie czegokolwiek jest podejrzane.I KOLEJNYM maniactwem. Dający wyzwanie wszystko widzi i może robić co chce a pozostali nie widzą nic. Społeczność fandoms.pl jest potraktowana w ten sposób jak barany,niczego nie wiedzące i niczego nie świadome. Oczekiwania,że koleżanka która dała wyzwanie mnie da punkty a nie komu innemu i idące za tym kłótnie,jak ktoś tu pisze ? A poczta pantoflowa ? Czy dający wyzwanie nie poinformuje swoich z grupy " piszcie komentarze bo nie chce by NASZE punkty trafiły do innej grupy ". Na ogół jest to nadrzędne nad  dobrem jednostki czyli kłótni koleżanek ,która dostała punkty a która nie. Jak będzie ukryte to niczego nie będzie mógł nikt sprawdzić poza administratorem a w końcu jak widzimy nie jest on nieomylny. A stronniczość adminów ? I kontrola ich nad tym kto wygra? To pozostawiam bez komentarza a tylko stwierdzam ,że nawet tak poważna instytucja jakim jest LOTTO losowania przeprowadza publicznie.
Czy postępują z WAMI nie fair? WS się na ten temat wypowiadało wielokrotnie i z tego powodu fandomu WS już tu nie ma.
+3 głosów
Wrz 11, 2017
Wloszka Użytkownik 176,335 pkt
Ja osobiscie ufam adminom, bo sa profesjonalni, ale uwazam, ze ukrywanie wyzwan jest niepotrzebne, i przez to ludzie moga myslec, ze admini moga rozdawac punkty. Nie potrzebna zmiana. Kazda zmiana w tym serwisie to kolejny problem i afera. Moja rada, nie zmieniajcie regul a wyjdzie Wam to na dobre. Chociaz czuje ze zaraz znowu bedzie kolejne ogloszenie i kolejne zmiany.
+2 głosów
Wrz 11, 2017
kala123 Użytkownik 5,776 pkt
juz czekam na akceptacje ... :) I mam pytanko to ile punktów jest za dobrą odpowiedź wyznaczacie wy ?
+1 głos
Wrz 10, 2017
OnlyRaige Użytkownik 145,033 pkt
Oooooo na pewno skorzystam z tej funkcji ^_^
+1 głos
Wrz 10, 2017
beata_b99 Użytkownik 67,669 pkt
Uwielbiam quizy, bo sprawdzają, czy ktoś czyta posty z uwagą czy tylko je przelatuje wzrokowo. Ponadto można się sprawdzić, na jakim poziomie jest nasza wiedza na dany temat. Super, że ta możliwość znowu powraca :D
+1 głos
Wrz 10, 2017
Jessonx Użytkownik 316,330 pkt
Ja sie za to nie biorę xD
0 głosów
Wrz 10, 2017
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Wg mnie anonimowość wyzwań jest dobra, ponieważ nikt nie będzie miał oczekiwań, ze to wyzwanie dała moja koleżanka to mi da punkty, a potem mogłaby wyniknąć z tego jakaś kłótnia, ze nie dała mi a dała tamtej, czy coś podobnego.
Lecz z drugiej strony można mieć obawy takie jak w pytaniu, lecz to nie admini rozdają punkty za wyzwania. Jednak ja ufam naszym adminom i nie jest to żadna zagranie nie fair.
0 głosów
Wrz 11, 2017
Meryem Użytkownik 18,521 pkt
No to dobra czy nie dobra ta anonimowość? Kłótnia koleżanek ? To dla niektórych dobro jednostki jest ważniejsze niż dobro grupy ? W końcu co się komu podoba jest kwestią indywidualną i kłótnie z tego powodu to dziecinada.  Jak admini dają wyzwania to admini rozdają punkty. Przy anonimowości nie będzie tego widać i będzie można anonimowo " dofinansowywać" wybrane grupy z jakiegoś powodu. Nie rozumiesz tego ? Admini też ludzie i mają swoje sympatie i antypatie lub chcą regulować kto ma wygrać a kto nie. Dzięki ostatnim posunięciom nie bylibyście na drugim miejscu bo admini NAGLE wymyślili 4 fandomom w Bitwie radiowej dać takie fory jakie nie miała wcześniej ŻADNA grupa.
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Szkoda, że przez anonimowość wyzwań teraz ludzie będą oszukiwać, robić wyzwania z puli innych fandomów.
0 głosów
Wrz 11, 2017
Wloszka Użytkownik 176,335 pkt
Nawet gdyby byly jawne, to i tak by dawali. Przeciez takie Piotr dal zasady, ze od 4-tego Wrzesnia kazdy moze sobie wspierac kogo chce, czyli dawac wyzwania. Sam napisal, ze to moze zmienic wyniki calej gry. Janie rozumiem, przeciez Wy popieraliscie te zasady. My jako grupa Kosem krytykowalismy to, ale Wy zawsze popieraliscie to wiec nie rozumiem oburzenia?

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
125 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 125 Gości
Dziś posty czytano : 1386 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  554257 punktów
 2. Young Stars Festival
  44874 punktów
 3. Bartek Lovers
  43522 punktów
 4. Supiwerki
  39850 punktów
 5. Potterheads
  39847 punktów
 6. The 100
  38834 punktów
 7. SikorskiSquad
  32948 punktów
 8. Arturonators
  29733 punktów
 9. SERIALE
  25605 punktów
 10. GRY
  23070 punktów
 11. Life Is Strange
  22079 punktów
 12. Famous In Love
  21920 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20165 punktów
 14. Domisiaki
  18353 punktów
 15. Once Upon A Time
  17601 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17341 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17192 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13118 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12672 punktów
 21. Forza
  11235 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10194 punktów
 24. Eurowizja
  10095 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9280 punktów
 26. Dua Lipa
  7961 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6411 punktów
 29. Playstation VR
  6141 punktów
 30. FILMY
  5732 punktów
 31. Nintendo
  5302 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5030 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4924 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4594 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4540 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4231 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4178 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3969 punktów
 42. Bambinos
  3808 punktów
 43. Young Stars News
  3219 punktów
 44. Sport
  2846 punktów
 45. K-Pop
  2739 punktów
 46. American Horror Story
  2598 punktów
 47. God Of War
  2526 punktów
 48. YOUTUBE
  2251 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1630 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  904 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  831 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  608 punktów
 58. PC
  527 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  509 punktów
 60. Arianators
  492 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  398 punktów
 63. LUDZIE
  391 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  287 punktów
 66. Soy Luna
  287 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  246 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  101 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  95 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  976 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post