Jeśli ktoś jest zagorzałym serialomaniakiem jak ja to pewnie większość z tych produkcji zna.
Oficjalny opis: Sierolty Baudelarie wyruszają w drogę pełną zgryzot,udręk i cierpienia,by odkryć długi skrywane rodzinne tajemnice. Zadania nie ułatwia im nikczemny hrabia Olaf.
Wydaje mi się,że Neil Patrick Harris przebił Jima Carreya w roli demonicznego Hrabiego Olafa! Nie umiem stwierdzić, jednak cały serial bije na głowę kinową wersję ekranizacji słynnej, ponurej serii dla młodzieży autorstwa Daniela Handlera. Losy trójki rodzeństwa Baudelaire to dosłowna seria niefortunnych zdarzeń, jednak serialu nie da się nie lubić. Nieco absurdu, czarnego humoru, zabawnych scen i barwnej scenografii tworzy kawał dobrego serialu. Smaczku dodaje też ciepły, przyjemny dla ucha głos Patricka Warburtona. Polecamy fanom książkowej serii i nie tylko!
Oficjalny opis: Serial ukazuje kulisy wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II,a także wydarzenia,które kształtowały historię drugiej połowy XXw.
Ten najdroższy jak dotąd serial Netflixa opowiada niezwykłą historię królowej Elżbiety II. Produkcja jest elegancka, niezwykle wciągająca i brytyjska do szpiku kości (w najlepszym tego słowa znaczeniu!). Historia tej najdłużej panującej królowej jest pełna fascynujących historii, intryg i zwrotów akcji, które dotyczą nie tylko monarchini, ale też czasów, w jakich panuje. To wielka sztuka przedstawić politykę w tak wciągający i lekki sposób, a twórcom The Crown udało się to znakomicie.
Opis fabuły: Historia Stevena Averyego, który w wyniku sfabrykowania przez policję dowodów jego winy był więziony przez wiele lat.
Jeden z moich ulubionych filmów dokumentalnych. Opowiada historię człowieka, który niesłusznie spędził w więzieniu aż 18 lat. Zebranie materiału zajęło Laurze Ricciardi i Moirze Demos aż 10 lat. Głównym bohaterem Making a Murderer jest Steven Avery, który niesłusznie został skazany za napaść na tle seksualnym. Po dwóch latach na wolności oskarżono go o morderstwo. Serial jest napakowany szczegółami ze śledztwa oraz późniejszego procesu Stevena oraz jego siostrzeńca Brendana. Można zarzucić mu brak obiektywizmu, ale nie zmienia to faktu, że Making a Murderer ogląda się z zapartym tchem, niczym thriller z najwyższej półki.
Oficjalny opis: Nastolatek ze spektrum autyzmu pragnie zdobyć dziewczynę. Wołanie o większą niezależność zmusza członków jego rodziny do głębszego poznania samych siebie.
Netflix pokazał, że nie boi się dotykać trudnych tematów i z powodzeniem robi to coraz częściej. Najbardziej spektakularne przykłady to Aż Do Kości czyli film o nastolatce chorej na anoreksje i właśnie Atypowy – serial o sympatycznym młodym chłopaku cierpiącym na zaburzenia autystyczne. Anoreksja i autyzm to dość śliskie tematy i jest bardzo trudną sztuką przybliżyć widzowi życie codzienne chorujących osób, ale brawa dla platformy za całkiem udaną próbę. Atypowy opowiada historię Sama, który uczy się w szkole, szuka dziewczyny, pracuje i rozmawia z przyjaciółmi, a jego perypetie są o tyle ciekawe, że na głowie ma jeszcze autyzm. Oliwy do ognia dodaje, jak to zwykle bywa, nieco zwariowana rodzinka.
Wizytówka tej stacji i jeden z najlepszych seriali opartych na komiksach w dziejach, Daredevil zachwyca, zaskakuje i wywołuje żądzę na kolejne odcinki. Matt Murdock jest za dnia prawnikiem, nocą mrocznym mścicielem. Jednak jest tu haczyk - Murdock jest niewidomy. Mimo to wydawać by się mogło że widzi lepiej niż niejeden mściciel, pokonując najgroźniejszych wrogów którzy staną na jego drodze. Charlie Cox w roli Daredevila spisuje się fenomenalnie, wraz z Vincentem DOnofrio, grającym Wilsona Fiska. Ich kreacje są fantastyczne i niezapomniane, tak jakby zostali stworzeni dla tych ról. Scenariusz, scenografia, muzyka, montaż, strona wizualna, wszystko stoi na najwyższym poziomie.
Dzieło Netflixa przenosi nas do lat 80., kiedy nie było telefonów komórkowych, a filmy oglądano na kasetach VHS. Dzieci uciekały z domu, jeździły rowerem, grały w popularne RPG. Tak też rozpoczyna się ta historia. Po spotkaniu z kolegami, młody Will znika, a w miasteczku pojawia się dziwna dziewczynka. Stranger Things to pochwała w kierunku magicznych lat 80. Zadbano tu o każdy szczegół, a w odcinkach pełno jest easter eggów. Scenariusz napisano w taki sposób, aby stopniowo angażował widza i ten nie mógł przerwać oglądania. Aktorsko jest jeszcze lepiej niż fabularnie. Winona Ryder zachwyca, a towarzyszące jej dzieciaki to prawdziwe gwiazdy serialu.
Przez pierwsze odcinki jest mindfuck,trudno się połapać o co chodzi,jeśli nie czytało się opisów. Sense8 jest historią grupy obcych ludzi, którzy są ze sobą mentalnie połączeni. Głównymi bohaterami są: Lito, Will Gorski, Riley Blue, Capheus, Kala Rasal, Sun, Wolfgang i Nomi. Na pierwszy rzut oka, można śmiało powiedzieć, że cała historia bazuje na stereotypach i tak jest. Sense8 jest serialem opartym na różnorodności i w tym tkwi jego wyjątkowość. Bohaterowie początkowo pokazani są w sposób szalenie powierzchowny i stereotypowy, jednak w miarę wchodzenia głębiej w historię ósemki ludzi, okazuje się, że każdy z nich wcale nie jest tym, za kogo uważaliśmy go na starcie. Sensaci poznają swoje myśli, uczucia, znają się, mimo że fizycznie nigdy się nie spotkali. Dotykają ich problemy tych drugich. Mężczyźni odczuwają złe samopoczucie kobiet, razem uprawiają seks, ale też dzielą się swoimi talentami i umiejętnościami. Sense8 jest pochwałą różnorodności, tolerancji oraz pokazuje, co pięknego może zaoferować nam świat.
The Defenders nie jest typową grupą herosów walczących ze złem, jest to zrzeszenie zagubionych ludzi z supermocami, próbujących bronić bezbronnych. Próbujących, ponieważ żaden z członków tej grupy nie ma dużo doświadczenia w tej branży, lecz robią co mogą by powstrzymać The Hand przed sterroryzowaniem Nowego Jorku. Bardzo mocną stroną tej produkcji jest dobre przedstawienie motywacji każdej postaci oraz konflikty z niej wynikające. Bohaterowie wahają się i nie zostają od razu najlepszymi przyjaciółmi walczącymi razem ze złem. Serial skupia się na osobistych niezgodach grupy, co jest zdecydowanie plusem. Seans obowiązkowy dla fanów Marvela! Przed obejrzeniem radę wziąć się za Iron Fista i Luke Cage!
Jest to urocza i zabawna opowieść o początkowych wrogach a później przyjaciółkach, które dowiadują się, że ich mężowie mają romans. Produkcja ma swoje wady, niektóre żarty nie lądują a scenariusz momentami może być koślawy, jednak jeśli przymkniemy na to oko, otrzymujemy zabawny i lekki serial z charyzmatycznymi bohaterkami. W rolach głównych Jane Fonda oraz Lily Tomlin.
Przez dłuższy czas historia Franka Underwooda, który po trupach dąży do objęcia najważniejszego stanowiska USA, była najlepszą, jaką Netflix mógł zaoferować. Kevin Spacey, Robin Wright i David Fincher – nazwiska, które skusiłyby wszystkich, z czasem przestały wystarczać. House of Cards powinien już zakończyć swój bieg. Frank dopiął swego, został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wszyscy już znamy jego sztuczki, umiejętności manipulowania innymi. Wiemy też, jaki udany zespół tworzy razem z żoną. House of Cards nadal pozostaje serialem wartym uwagi, ale z czasem musiał uznać wyższość swoich kolegów.
Polecam każdemu,kto interesuje się amerykańskim systemem politycznym :)
Wielokrotnie nagradzany Specjalista to mądra i zabawna opowieść o 30-letnim aktorze z Nowego Yorku. Serial w lekki sposób porusza trudne tematy, zmusza do myślenia, jednocześnie stanowiąc doskonałą rozrywkę. W Specjaliście od Niczego na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowy scenariusz – każdy odcinek wydaje się być dokładnie przemyślany. Do tego warto dodać błyskotliwe, zapadające w pamięć dialogi i doskonałą grę aktorską. Uroczy i zabawny Azir Ansari to chyba najsympatyczniejszy serialowy bohater wszechczasów.
Mam nadzieję,że poznaliście jakiś nowy serial i rozpoczniecie nową serialową przygodę! :)
Źródło z którego były wykorzystane informacje: http://moviesroom.pl/publicystyka/rankingi/16155-top-30-najlepsze-seriale-netflix-original?showall=
Admin edit xx
Jakość: | 20 | Popularność: | 174 |
Wsparcie: | 0 | Ocena i wartość ocen: | 5 |
Wyróżnienia/kary: | 0 | Komentarze i reakcje: | 40 |
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie) |