+6 głosów
(postid: 322950) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Gideon postanawia wypróbować znalezione akcesoria do włosów na swoim tacie. Dzięki temu reputacja Rumplestiltskina nie będzie już taka sama.

Mój pierwszy one-shot,opowiada on głównie o Rumbelle, zapraszam do czytania!

Fryzjer Gideon

Rumplestiltskin zawsze był osobą, której należało się obawiać, nawet w Storybrooke. Wiedzieli o tym wszyscy i do sklepu, którego był właścicielem, wchodzili tylko wtedy, gdy potrzebowali jego pomocy. Choć potrafił okiełznać każdy chaos, najczęściej okazywało się też, że albo po części za nim stał, albo miał z tej sytuacji jakieś korzyści. Tak przynajmniej było przed pięcioma laty. Gdy Gideon, jego syn, i Emma stoczyli ostateczną walkę, w Storybrooke zapanował spokój. Co więcej, Rumplestiltskin w końcu dokonał właściwego wyboru stawiając na swoją rodzinę. Odzyskali z Bellą dziecko i wrócili do siebie. Nareszcie byli szczęśliwi, i nie wydawało się, by cokolwiek mogło to zmienić.

Nawiązali też przyjacielskie kontatky z Charmingami, którzy byli w końcu ich rodziną. Oczywiście przyszło to o wiele łatwiej Belli niż Rumplestiltskinowi, ale w końcu i on się troszkę przełamał. Potrafił nawet zamienić parę słów z Hakiem, gdy siedzieli przy wspólnym stole, co oboje uważał za wielki sukces. I w ten sposób, po pięciu latach, reputacja Rumplestiltskina się zmieniła. Nikt się już go nie bał, chociaż nadal nikt nie znał go z tej strony co Bella. Uważali go za bardzo poważnego, czasem wręcz sztywnego i po każdym spotkaniu zastanawiali się, jak taka wesoła, pełna życia dziewczyna z nim wytrzymuje. Nie wiedzieli jednak, że Rumplestiltskin nie jest w stanie zachowywać się wśród innych ludzi tak jak przy tych, których kochał. Tylko Bella i mały Gideon wiedzili, że jest on tak naprawdę kochany i opiekuńczy, oraz, choć nikt by im nie uwierzył, ma też poczucie humoru.

Chociaż Rumplestiltskin chciał czasami pokazać prawdziwego siebie, nie umiał tego zrobić. Przez długie lata tworzył swoją reputację, sprawiał, że ludzie widzieli go jako niedostępnego, i pasowało mu to. Trudno było się pozbyć starych nawyków, dlatego teraz jego interakcje zawsze kończyły się na paru małych uśmiechach i minimalnym udzielaniu się w rozmowie. W końcu przestał się nawet starać, by to zmienić. Stwierdził, że pasuje mu taka reputacja wśród mieszkańców Storybrooke. Tylko Henry znał namiastkę jego prawdziwego charakteru , ponieważ Rumplestiltskin odczuwał do chłopca dużą sympatię.Nic nie mogło się jednak równać z jego miłością do Gideona i Belli. Tworzyli razem szczęśliwą rodzinę, a ich synek był ich oczkiem w głowie.

Bardzo często zabierali go ze sobą do pracy– Bella do biblioteki a Rumplestiltskin do sklepu, z czego wszyscy byli zadowoleni. Gideon uwielbiał spędzać czas z rodzicami, a co więcej, uwielbiał zwiedzać wszystkie zakamarki tych miejsc. W bibliotece Bella nie mogła go spuścić z oczu nawet na sekundę, bo zaraz zaczynał swoje wyprawy pomiędzy półkami, a znalezienie go wcale nie było takie łatwe. To, co lubił też w spędzaniu tam czasu, to chwile, gdy biblioteka była zupełnie pusta, a jego mama czytała mu najróżniejsze historie o odważnych rycerzach, piratach przeżywających niesamowite przygody czy czarnoksiężnikach, którzy nie byli tacy źli, jak na początku mogło się wydawać.
W lombardzie, Rumplestiltskin również musiał go bardzo pilnować. Chociaż nie było tam wielu miejsc do ukrycia się, kłopotem były wszystkie delikatne, magiczne lub ciężkie przedmioty, którymi Gideon mógłby sobie zrobić krzywdę. Jednak to właśnie na oglądaniu ich polegała największa atrakcja. Rumplestiltskin mógłby przysiąc, że chłopiec zadawał co najmniej tysiąc pytań każdego dnia, na które zresztą on bardzo chętnie odpowiadał. Był pewien, że tę ciekawość odziedziczył po Belli, która tyle samo pytań zadawała mu w Mrocznym Zamku. To porównanie zawsze wywoływało uśmiech na jego twarzy.

Mieszkańcy Storybrooke również lubili to, że mogli spotkać Gideona w sklepie czy bibliotece. Miał w sobie urok któremu nikt nie mógł się oprzeć i zawsze rozświetlał swoją obecnością miejsce, w którym się znajdował, a było to bardzo przydatne, gdy akurat znajdowali się w sklepie Rumplestiltskina. Potrafił rozluźnić atmosferę jak nikt inny.

Tego dnia, przeszedł samego siebie.

Po zwyczajowym obejrzeniu każdego bibelotu w sklepie, Rumplestiltskin stwierdził, że czas na odpoczynek. Poprzedniej nocy nie mógł spać, co czasami mu się zdarzało, więc marzył teraz o drzemce. Gideon to jednak bardzo żywiołowe dziecko i kto wie co mogłoby się stać, gdyby Rumplestiltskin spuścił go z oczu. Potrzebował go jakoś zająć, ale nie wiedział jak. Sposób na to znalazł w końcu sam Gideon, gdy otworzył jedną ze szkatułek i znalazł w niej akcesoria do włosów. Było tam wszystko: spinki o różnych kolorach, gumki do włosów i nawet kokardki w różnych rozmiarach. Rumplestiltskin nie pamiętał, skąd znalazły się w jego sklepie, ale stwierdził, że da je Belli, na co Gideon entuzjastycznie pokiwał głową.

„Tak! Zrobię mamie piękną fryzurę. Z kokardkami i tymi spinkami. I zaplotę jej warkoczyki. O, i jeszcze użyję tego!” wykrzyknął, wyjmując ze szkatułki kolejną spinkę.

„Na pewno bardzo jej się spodoba.”

Patrząc, jak Gideon zachwyca się każdą kolejno
wyjmowaną rzeczą, Rumplestiltskin uśmiechnął się pod nosem. Z takim arsenałem jej włosy będą wyglądały jak uosobienie lalki Barbie. Zanotował w myślach, że koniecznie będzie musiał zrobić jej zdjęcie.

„Tato, mogę zrobić tobie taką fryzurę?”

Podekscytowany głos Gideona wyrwał go z zamyślenia nad cudownym koszmarkiem, którym miały być włosy Belli. Zastanowił się nad swoimi, które zdążyły mu już odrosnąć i nadawały się do stworzenia jakiejś fryzury. Wiedział, że jego synka by to ucieszyło, a on bardzo lubił sprawiać, że na jego twarzy pojawiał się uśmiech. Wiedział też, że to zajęłoby mu trochę czasu, a jemu naprawdę, naprawdę chciało się spać.
„Oczywiście."

Gideon aż podskoczył z radości.

„Ja w tym czasie trochę się zdrzemnę, ale obudź mnie od razu jak skończysz, dobrze? Nie chodź nigdzie i bądź grzeczny. ”

„Przecież ja zawsze jestem grzeczny!” odpowiedział Gideon, udając urażonego.

„Oczywiście, że tak,” zaśmiał się Rumplestiltskin i położył się na leżance obok swojego synka, który już przygotowywał akcesoria.

Był pewny, że Gideon nie będzie zbyt delikatnym fryzjerem. Dlatego myślał, że nie zapadnie w bardzo głęboki sen i będzie mógł powstrzymać swojego synka przed zrobieniem czegoś niebezpiecznego, gdyby znudziła mu się ta zabawa. Zasnął z pewnością, że ma wszystko pod kontrolą.
--
Rumplestiltskin nie był pewien, jak długo spał, gdy nagle obudził go dzwonek przy drzwiach, oznajmiający, że ktoś wszedł do sklepu. Nadal zdezorientowany i nie do końca obudzony wstał, zauważył, że Gideon zasnął, i wyszedł z zaplecza. Od razu zobaczył Charminga stojącego przy ladzie z wyrazem zaniepokojenia na twarzy. Rumplestiltskin zaczął myśleć nad wszystkimi możliwymi scenariuszami, które mogły się wydarzyć.

„Co cię do mnie sprowadza, David?” zapytał Rumplestiltskin, nadal czując się niezręcznie mówiąc do księcia po imieniu.

W tym momencie Charming zauważył jego obecność, i gdy tylko na niego spojrzał, jego twarz zmieniła wyraz. Teraz wydawał się zdziwiony. I jakby próbował ukryć jeszcze jedno uczucie…rozbawienie? Rumplestiltskin popatrzył na swoje dłonie, oczekując tego, że z jakiegoś powodu jego skóra znowu zmieniła się w tę, którą miał jeszcze z Zaczarowanym Lesie, jednak tak nie było. Przejechał oczami po swoim garniturze, który nadal układał się perfekcyjnie i nie miał nawet najmniejszej plamki, po czym znów wrócił do twarzy Davida. Ten nagle przypomniał sobie, po co tu w ogóle przyszedł.

„Chciałem… umm… Śnieżka i ja mamy dzisiaj rocznicę, a ja kompletnie o tym zapomniałem i nic dla niej nie mam. Twój sklep jest chyba moim jedynym ratunkiem.”
Rumplestiltskin uśmiechnął się pod nosem. Prawdziwy książę z bajki.

„Być może znajdzie się tu coś odpowiedniego,” powiedział Rumplestiltskin, i poszli razem szukać prezentu.

--
Minęła prawie godzina, a oni nadal byli w punkcie wyjścia. Przekopali już całą główną część sklepu i przenieśli się na zaplecze, gdzie Charming nadal wyjaśniał, dlaczego Śnieżka akurat z tego prezentu zadowolona nie będzie, co dotyczyło wszystkiego co znaleźli. Tym razem rozmawiali jednak szeptem z powodu śpiącego Gideona.
Gdy David zastanawiał się gorączkowo nad odpowiednim podarunkiem, Rumplestiltskina dręczyła inna rzecz. Nie mógł się pozbyć dziwnego uczucia, że za każdym razem, gdy książę na niego patrzy, ma ochotę wybuchnąć śmiechem. Ludzie reagowali na niego różnie, ale nigdy rozbawieniem. No, może działo się tak jeszcze przed tym, gdy stał się Mrocznym, ale to było bardzo dawno temu, z powodów, z których on śmiać by się nie mógł. O co więc chodziło?
Z zamyślenia wyrwał go głos Charminga, który triumfalnie, choć nadal na tyle cicho, by Gideon się nie obudził, oznajmił, że znalazł coś idealnego. Był to serwis do herbaty ozdobiony malowanymi ptakami. Rumplestiltskin musiał przyznać, że pasuje idealnie do Królewny Śnieżki i, zadowolony ze skończenia poszukiwań, poszedł z księciem do kasy.

„Jeszcze raz, dziękuję za pomoc, Gold. Mam tylko nadzieję, że nie wykupiono jeszcze wszystkich najładniejszych bukietów w kwiaciarni,” zaśmiał się książę, nawiązując rozmowę z typową dla niego łatwością.

„Miejmy nadzieję,” odpowiedział uprzejmie Rumplestiltskin, z typową dla niego niezręcznością.

„Pozdrów ode mnie Bellę i Gideona, gdy już się obudzi.” Na twarzy Davida pojawił się szeroki uśmiech. „Ten dzieciak naprawdę daje nam wiele radości.”

Rumplestiltskin znów poczuł, że, z jakiegoś powodu, księcia bardzo bawi jego widok. Za każdym razem, gdy patrzył na jego twarz, w jego oczy wkradało się rozbawienie. Przygotowywał właśnie odpowiednią sumę do zapłaty, a Rumplestiltskin, korzystając z okazji, zaczął po kolei zastanawiać się nad wszystkimi wydarzeniami tego dnia. Czy mógł poplamić się jedzeniem? Nie, nie jadł niczego bardzo brudzącego. Przeanalizował wszystko od chwili gdy się obudził, i w końcu dotarł do momentu, w którym Gideon znalazł pudełko z akcesoriami do włosów. „O nie.”

Rumplestiltskin domyślał się już o co chodzi, ale nie śmiał dotknąć swoich włosów i sprawdzić, czy miał rację. Szybko wypłacił Charmingowi resztę.

„Może wpadniecie do nas niedługo na kolację? Śnieżka znalazła ostatnio nowy przepis i koniecznie chce go wypróbować na większej ilości ludzi.”

„Oczywiście, jestem pewien, że Bella się ucieszy.”

„Świetnie. Do widzenia, Gold.”

To powiedziawszy, David odwrócił się i zaczął iść w stronę drzwi. Rumplestiltskin nie czekał nawet aż do nich dotrze i od razu poszedł na zaplecze. Otworzył szafkę, w której znajdowało się lusterko, i, biorąc głęboki oddech, wziął je do ręki.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczył, był mały pęk włosów związanych gumką po prawej stronie jego głowy. Chociaż związane były tak lekko, że nawet tego nie czuł, i tak wystawały na tyle, by przypominać bardzo nieudany koński ogon. Dookoła niego było pełno spinek, spośród których najbardziej wyróżniała się czerwona z brokatowym serduszkiem. Po drugiej stronie było bardzo podobnie. Spinki trzymały jego włosy w pozycjach które zdecydowanie nie podlegały prawom grawitacji. Gdy, za pomocą drugiego lustra, udało mu się zobaczyć tył, uznał, że to co zobaczył wcześniej, to było jeszcze nic. Wielka, niebieska kokarda siedziała dumnie na jego głowie, sprawiając, że wyglądał jak Ania z Zielonego Wzgórza, a pod nią znajdowało się parę mniejszych kokardek. I jeszcze więcej spinek. Charming, jak i zapewne inni mieszkańcy Storybrooke gdy o tym usłyszą, nigdy już nie spojrzą na niego tak samo.

„Tatusiu! Podoba ci się? Prawda, że ładnie? Podoba ci się?!”

Odwrócił się i zobaczył Gideona, który właśnie się obudził i bardzo podekscytowany wskazywał na swoje dzieło. Rumplestiltskin nie mógł zrobić nic innego, jak zacząć się śmiać.

„Muszę przyznać, synku, że nigdy nie wyglądałem lepiej,” powiedział z uśmiechem i mocno go przytulił.

--
Bella była już w domu, gdy Rumplestiltskin i Gideon do niego wrócili. Poszła ich przywitać, ale gdy już miała przytulić swojego męża, zauważyła jego włosy. Na początku była zdziwiona, ale po chwili wybuchła śmiechem.

„Proszę, proszę, jaka piękna fryzura,” zachichotała i pocałowała go lekko.

„Chyba już wiemy, kim Gideon zostanie w przyszłości.”

„Ach, więc to twoja sprawka! Chodź tu do mnie!” przykucnęła, a Gideon natychmiast znalazł się w jej ramionach.

„Mamo, prawda, że jest ładna? Tacie się podoba i tobie też taką zrobię! Mogę? Proszę, proszę, proszę!”

„Oczywiście, że możesz,” uśmiechnęła się i znów spojrzała na Rumplestiltskina. „Skąd w ogóle miałeś te wszystkie kokardki i spinki? I czemu nadal masz to na sobie? Nie bałeś się, że ktoś cię zobaczy i, nie daj boże, pomyśli, że nie jesteś taki straszny?”

Rumplestilstkin objął ją.

„To długa historia. I, tak naprawdę, ktoś już mnie widział.”

Bella otworzyła oczy ze zdziwienia.

„W takim razie musisz mi to koniecznie opowiedzieć," odparła, po czym spojrzała na Gideona. "A przy okazji zrobimy naleśniki."

Gideon wydał odgłos zwycięstwa i cała rodzina udała się do kuchni. Podczas przygotowywania jedzenia, Rumplestiltskin opowiedział Belli całą historię. Wyjaśnił, skąd wziął się pomysł na zrobienie fryzury, a gdy doszedł do części, w której do sklepu wszedł Charming, Bella od razu zaczęła się śmiać, a szeroki uśmiech nie zszedł jej z twarzy aż do końca opowieści. Skończyła się ona tak, że Gideon bardzo chciał pochwalić się swoim dziełem mamie, i uważał, że na zdjęciach nie będzie wyglądało ono tak ładnie jak na żywo. I właśnie z tego powodu Rumplestiltskin jechał do domu swoim pięknym, czarnym samochodem z wielką, niebieską kokardą wpiętą we włosy, ale było mu już wszystko jedno. No i Gideon był zadowolony. A czego nie robi się dla swojego dziecka?

Po zjedzeniu naleśników, Gideon był pełen energii i gotowy do pracy. Przeszli więc do salonu, gdzie Bella siedziała i cierpliwie czekała, aż jej synek skończy swoje dzieło. Co jakiś czas dostrzegała kątem oka rozbawioną twarz Rumplestiltskina, który, pomimo tego, że wyglądał podobnie, czerpał wielką radość z patrzenia na jej włosy. Około czterdziestu minut później, Gideon dumnie ogłosił, że jego praca jest zakończona. Długie loki Belli były teraz pozwiązywane i pospinane w bardzo nienaturalnych pozycjach. Znalazła się dla niej nawet kokarda dorównująca wzrostem tej niebieskiej, która nadal dumnie spoczywała na głowie jej męża. Stwierdzili, że muszą koniecznie udokumentować to wydarzenie. Zrobili sobie wiele zdjęć, dzięki którym będą mogli w każdej chwili popatrzeć na swoje fryzury i przypomnieć sobie dzień, w którym całe Storybrooke dowiedziało się o poważnym Panu Goldzie chodzącym po sklepie w kolorowych spineczkach.

Zapraszam!

Zapraszam do czytania tej historii na moim ao3: http://archiveofourown.org/works/11987889 . Być może w przyszłości napiszę trochę więcej prac :D 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
Ciąg dalszy tej historii od Autora

Alternatywne kontynuacje tej historii na bazie Waszych wyborów
Jak dalej powinna potoczyć się ta historia? A może chcesz zaproponować alternatywną kontynuację? Zaproponuj swój pomysł w komentarzach zaznaczając, że jest to opcja kontynuowania tej historii. Możesz dodać dowolną ilość propozycji - puść wodze fantazji!

Chcesz napisać kontynuację tej historii korzystając z zaproponowanego wyboru? Po prostu kliknij w przycisk "Napisz ciąg dalszy z tym wyborem" przy wybranej wersji kontynuacji i... pisz co wydarzy się dalej!

Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Twórca tego fanfiction zarobił dotychczas 687 punktów za:

Jakość:50Popularność:73
Wsparcie:484Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i wybory:50
W trwającej akcji twórca dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
bellegold Użytkownik 2,424 pkt
73 czytelników Paz 4, 2017

Twój komentarz lub propozycja kontynuowania tej historii

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Paulina Korejke 3 Użytkownik 654,334 pkt
Jedno wielkie woow. Jestem zaskoczona tym jak piszesz. Masz bogatą wymowę. Świetnie napisane. Czekam na następne!
0 głosów
Paz 4, 2017
bellegold Użytkownik 2,424 pkt
Dziękuję bardzo! Jest mi ogromnie miło, że komuś się podoba :)
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Jejku, przesłodkie Fanfiction! Kocham Rumbelle, a ich synka jeszcze mocniej. Jak sobie pomyślę, co przeszedł będąc z Czarną, to aż mi smutno :c
0 głosów
Paz 5, 2017
bellegold Użytkownik 2,424 pkt
Dziękuję! No niestety, biedny Gideon musiał trochę przejść w życiu, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Angelika z Setki Użytkownik 70,394 pkt
Mega post!
–1 głos
Paz 4, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
143 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 143 Gości
Dziś posty czytano : 6620 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 5

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  554114 punktów
 2. Young Stars Festival
  44870 punktów
 3. Bartek Lovers
  43512 punktów
 4. Supiwerki
  39839 punktów
 5. Potterheads
  39835 punktów
 6. The 100
  38828 punktów
 7. SikorskiSquad
  32905 punktów
 8. Arturonators
  29724 punktów
 9. SERIALE
  25598 punktów
 10. GRY
  23065 punktów
 11. Life Is Strange
  22071 punktów
 12. Famous In Love
  21895 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20164 punktów
 14. Domisiaki
  18350 punktów
 15. Once Upon A Time
  17590 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17337 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17187 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13118 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12671 punktów
 21. Forza
  11209 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10192 punktów
 24. Eurowizja
  10092 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9279 punktów
 26. Dua Lipa
  7961 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6407 punktów
 29. Playstation VR
  6138 punktów
 30. FILMY
  5731 punktów
 31. Nintendo
  5301 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5021 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4924 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4593 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4536 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4230 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4174 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3969 punktów
 42. Bambinos
  3801 punktów
 43. Young Stars News
  3219 punktów
 44. Sport
  2844 punktów
 45. K-Pop
  2739 punktów
 46. American Horror Story
  2597 punktów
 47. God Of War
  2526 punktów
 48. YOUTUBE
  2249 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1629 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  904 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  829 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  607 punktów
 58. PC
  527 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  506 punktów
 60. Arianators
  490 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  395 punktów
 63. LUDZIE
  389 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. Soy Luna
  287 punktów
 66. FANDOMS TALENTS
  285 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  244 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  100 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  94 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  976 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post