Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+9 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


"Miłość może uczynić z człowieka bestię, może też sprawić, że ktoś brzydki wyda nam się piękny".

Tej historii bieg stary jest jak świat...

Dawno, dawno temu u bram książęcego pałacu zawitała drobna staruszka w poszukiwaniu schronienia przed nadchodzącą burzą. Poprosiwszy o azyl zaoferowała gospodarzowi w zamian różę. Ten wyśmiał ją i odprawił z kwitkiem. A wtedy stało się coś, czego nigdy by się nie spodziewał. Wnet kobieta zrzuciła z siebie okrycie, a wtem przemieniła się w najpiękniejszą kobietę, jaką kiedykolwiek książę widział. Padł przerażony na kolana, błagając o wybaczenie. Na nic się to jednak zdało. Zjawiskowa czarodziejka, rzuciła urok na księcia i wszystkich mieszkańców zamku i zdania zmieniać nie zamierzała. Jeszcze raz wręczyła księciu tą samą różę i dodała: jeśli nie nauczysz się kochać i sam nie zostaniesz pokochany do czasu, nim ostatni płatek róży opadnie - zostaniesz bestią do końca swoich dni. Zadanie nie lada trudne, bo któż byłby zdolny pokochać bestię? 


                                                                        

Gdzieś z dala mrocznego zamku wraz ze swym ojcem w dość skromnej chatce mieszkała dziewczyna, której imię idealnie opisywało jej urodę - Bella. Dziewczyna żyła w swoim świecie. Wiecznie sama, nigdy z kimś! - mówili inni kręcąc z niedowierzaniem głowami. Jedyna córa Maurycego posiadała umiejętność, która w dzisiejszych czasach uznawana jest za podstawową. Niestety w tamtych czasach, czytanie było uznawane za coś złego, coś czego nikt nie powinien robić, a już na pewno kobieta! 
Głównym przeciwnikiem tej czynności był Gaston. Niby taki odważny i przystojny mąż stanu, ale Bella za każdym razem odrzucała jego zaloty. Mężczyzna ten przebiłby Narcyza o sto jak nie dwieście procent! Piękna nie przejmowała się słowami zalotnika. Wiedziała, że książki są portalem do niesamowitych, nawet tych najbardziej odległych krain. Tylko one były w stanie podarować człowiekowi nowe, zupełnie inne życie. Tak zresztą jest do dzisiaj. Kto czyta książki - żyje podwójnie. 
                    Stary Maurycy pewnego dnia zdecydował się wyjechać na targ, by zarobić tam pieniądze, sprzedając swoje wynalazki oraz pozytywkę. Bella jak zawsze poprosiła o różę, taką jak na obrazie trzymała jej mama. Nie umiał jej odmówić. Odjeżdżał obiecując przywieźć ze sobą piękny kwiat. Niestety po drodze napotkały go przeszkody w postaci szalejącej burzy i ulewnego deszczu. A na dodatek w ciemnym i mrocznym lesie zaatakowała go wataha groźnych wilków. O mały włos zostałby przez nie pożarty! Na szczęście w czas udaje mu się zbiec. Po czasie opadnięty z sił i przemarznięty do szpiku kości napotyka się na posiadłość, której próg przekracza nieśmiało i niepewnie. Niemal nie podskoczył widząc kątem oka poruszające się przedmioty. Ogrzał się jedynie, zjadł co nieco i od razu chciał uciekać. Wtem przypomniał sobie o róży, którą obiecał ofiarować córce. Nie przewidział jednak, że robi coś zakazanego. Zrywając kwiat skazał siebie samego na bycie więźniem w wieży aż do końca swoich dni. 


                                                      
Gościem bądź, gościem bądź, sprawdź obsługę naszą, siądź!

Bella nie mogąc znieść nieobecności ojca, udała się na poszukiwania. Szczególnie zmartwił ją fakt, że wierzchowiec Filip, powrócił bez ojca, co nie zdarzało się nigdy. Wnet poleciła rozumnemu zwierzęciu, by zabrał ją tam, gdzie przebywa rodzic. Czy się nie bała? Może trochę. Strach uciekał gdzieś na dalszy plan. Liczyła się każda minuta. Po dotarciu do wieży zawarła z Bestią układ. Jedna minuta z ojcem i odjedzie. Nie spodziewał się jednak, że piękna go oszuka. Po uścisku pełnym miłości, wypchnęła rodzica zza krat i kazała uciekać. Potwór wyśmiał ją i oznajmił, że teraz to ona będzie jego więźniem, bo kraty raz się zamkną, nie otworzą z powrotem. Bujda. Pod osłoną nocy dwa zaczarowane przedmioty - Płomyk i Trybik uwolniły dziewczynę z wieży i zabrały ją do komnaty, by tam przygotować ją do kolacji. Wierzyły, że ona jedyna posiada moc, by złamać zły urok. Ugościły Bellę w iście królewskim stylu, a jej zachowanie utwierdziło ich w przekonaniu o wyjątkowości. 

                            

Z biegiem czasu sam Bestia ośmielił się zapoznać ze swym gościem, którego wreszcie przestał nazywać więźniem. Na początku oboje nieśmiało odkrywali swoje oblicze, bojąc się siebie nawzajem. Bella coraz bardziej przekonywała się do swego gospodarza. Była wręcz oczarowana, kiedy podarował jej całą swoją bibliotekę! Nasz zaczarowany książę kochał, gdy piękna towarzyszka czytała na głos słowa spisane w najgrubszych księgach. Mógł słuchać jej godzinami. Miała się jedynie nie zbliżaćdo zachodniego skrzydła. Niestety, pewnego wieczoru ciekawość wzięła górę i piękna córa wynalazcy przekroczyła zakazane progi. Ujrzała tam zaczarowaną, zamkniętą pod kloszem różę. Bestia wpadła w szał. Bella chciała jak najszybciej uciec od furiata, dlatego nie zwlekając dosiadła konia i odjechała w siną dal. Po drodze napotkała tą samą watahę wilków, co jej ojciec. Była bezbronna, myślała że umrze! Aż tu nagle wybawienie! Bestia rzucił się w obronie, a wtedy Bella dostrzegła w nim bohatera.  Ich relacja rozwijała się kroczek po kroczku. Aż w końcu maszkara któregoś wieczoru zaprosił swą towarzyszkę na kolację. Jakiż był rad, że nie odmówiła! Po uroczystym posiłku, przyszła pora na tańce. W akompaniamencie muzyki przetańczyli całą noc... 

                                     
Pocałunek prawdziwej miłości zdolny jest przełamać nawet największą klątwę... Czyżby?

Jak dobrze wiemy w Disneyowskiej wersji oraz jej remakeu Piękna i Bestia zakochują się w sobie nawzajem i wiodą szczęśliwe życie. Urok został zdjęty w momencie wypowiedzenia dwóch słów, które dla wielu współczesnych ludzi również są w stanie zdziałać cuda: Kocham Cię. No i oczywiście nie zabrakło pocałunku prawdziwej miłości! Bez niego przecież klątwa nie zostałaby zdjęta. Jak to było w naszym ukochanym serialu? Pozwólcie mi opowiedzieć. W Bestię wciela się kultowy już Rumpelsztyk. Swoją drogą robi on tutaj za trzy postacie: Bestia, Krokodyl i on sam. Podobnie jak w baśni uwięził w swym zamku młodą kobietę. Tym razem nie trafiła tam z własnej woli, a szkarada sam jej zapragnął. Z początku traktował jak więźnia, dopiero potem służącą. Miała zajmować się jego posiadłością podczas jego nieobecności. A co robił nasz ukochany Mroczny? Jak to na niego przystało - plądrował wioski uprzykrzając życie mieszkańcom. Był okrutny nawet dla niej, jednak Belle nie traciła nadziei. Wiedziała, że gdzieś tam, wewnątrz niego skrywa się serce, które tylko czeka aż ktoś je pokocha. A póki co, ono kochało jedynie mrok. Była jednak szansa, by przegonić go raz na zawsze - pocałunek prawdziwej miłości. Belle spróbowała tego za namową Złej Królowej. Prawie jej się udało, krokodyla skóra odchodziła w zapomnienie jednak Rumpelsztyk w porę się opamiętał i odepchnął kobietę od siebie. 

                                                     


W przeciwieństwie do baśniowej wersji, Rumple nie był księciem. Mieli jednak jedną cechę wspólną - kochali tylko siebie. No, może na początku. Lata mijały, z dnia na dzień przyzwyczajali się do siebie bardziej i bardziej. Odkrywali przed sobą swoje prawdziwe twarze. Belle w tej wersji jest przykładem nieuleczalnej romantyczki. Wierzy, że miłość jest najpotężniejszą magią na świecie i nawet mrok będzie musiał się jej poddać. Oczywiście w pewnym sensie tak właśnie się stało i historii stało się zadość. Piękna z Bestią jest. Tej parze niestety zabrakło baśniowego szczęścia. Trzeba pamiętać o tym, co w sercu nosi nasz bohater. Bez magii jest słaby, tchórzem go zwą. I choć tak bardzo pragnie kochać Belle, nie potrafi zrezygnować z poprzedniego stylu życia, a to prędzej czy później prowadziło do sprzeczek pomiędzy naszą ukochaną parą. 

                             

Ale zaraz! Czy to oznacza, że to koniec? Och nie! Nie ma takiej burzy, której nasi bohaterowie nie przetrwają. Tyczy się to zdecydowanie wszystkich par z serialu. Każda z nich ma swoje wzloty i upadki, ale Rumbelle (tak nazywa się oficjalny ship tej pary) ma ich zdecydowanie najwięcej! Na szczęście po każdej większej kłótni wracają do siebie i znów odzyskują spokój. I choć tak wiele ich różni, wciąż są razem, dopełniając się wzajemnie. Tworzą duet, który ukazuje nam, że w każdym z nas drzemie dobro, od nas tylko zależy, czy pozwolimy mu się ujawnić. A co najważniejsze: nie należy oceniać książki po okładce. Nawet największa bestia może okazać się naszym Księciem z Bajki. 

                                              


                                                                                                        Tej historii bieg
                                                                                                         Tej melodii ton
                                                                                                   Gorzki mają smak ale
                                                                                                      Uczą jak, sercem 
                                                                                                            zmienić błąd.

                                                                                                  Tak jak każda z dróg
                                                                                                  W końcu ma swój kres
                                                                                                     Jak po nocy świt
                                                                                                    Jak w piosence rytm
                                                                                                    Piękna z Bestią jest


Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 294 punktów za:

Jakość:20Popularność:89
Podziękowania:0Ocena:45
Wyróżnienia:0Komentarze:140

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
89 czytelników Lip 4, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

10 Komentarzy

EvilRegal_77 Zarejestrowany użytkownik 161,214 punktów 3 8
Piękna i Bestia to jedna z moich ulubionych bajek disneya, a historia Belle i Rumpelsztyka to jedna z moich ulubionych historii miłosnych w serialu! To właśnie na tym momencie tanecznym kończącym historię bohaterów w 6 sezonie zawsze płaczę! Piosenka "Piękna i Bestia" sama w sobie jest cudowan i zawsze kiedy ją słyszę mam łzy w oczach, a tutaj w serialu dali jeszcze idealnie odwzorowaną Belle i "Bestię" już jako "człowieka"! ❤️ Kolejny świetny post Kinga, brawo!
+7 głosów
 
Najlepszy komentarz
Lip 4, 2017
Zielony_Kapturek Zarejestrowany użytkownik 70,516 punktów 1 2 8
Świetny post jak zawsze i cudne nawiązanie do oryginału, by później pokazać w perspektywie z OUaT.
Napisane językiem, który się z przyjemnością czyta, mam nadzieję, że pójdzie na główną lub nawet więcej...
+6 głosów
Lip 5, 2017
xvmbbh Zarejestrowany użytkownik 49,681 punktów 5
There's no storm we can't outrun, we will always find the sun ❤ Świetna robota, zasługuje nawet na post dnia! Ponadczasowa historia Pięknej i Bestii jest tak samo cudowna w wersji Belle i Rumple'a, chociaż nasi bohaterowie mają więcej poważnych problemów i przeciwności, a do tego dodatkowym wrogiem dla nich jest mrok Rumpelsztyka.
Kawał dobrej roboty, brawo, Kinga ❤
+5 głosów
Lip 5, 2017
likaalonso Użytkownik zweryfikowany 217,738 punktów 5 12
Trzeba się zgodzić z Tobą, historia Rumbelle nie jest łatwa i nigdy nie była mimo iż jest odzwierciedleniem tak pięknej baśni to ich miłość byla nie raz wystawiana na próbę. Osobiście uwielbiam jak w ouat rumple wraz z Bellą tańczą do tej cudownej melodii z baśnią, wtedy najlepiej odczuwa się ten klimat pięknej i bestii. Myślę,  że Belle doskonale odzwierciedla baśniową imienniczke a Rumple, hmm tutaj bym sie za stanowiła, on ma w sobie coś tak unikatowego, że nawet pierwotna bestia tego nie posiada! Gratuluję cudownego postu, jak zawsze z resztą! Piszesz Kiniu cudownie, jestem dumna z tego, że w naszym fandomie sà takie perełki jak Ty! Czekam na następny post i mam nadzieję,  że ten wleci na główną! Gratuluję jeszcze raz ❤

Oncers always wins!
+3 głosów
Lip 5, 2017
kacper0623 Użytkownik zweryfikowany 258,847 punktów 2 7 13
Kolejny genialny post ! Bardzo fajnie mi się go czytało,ogólnie sama historia "Pięknej i Bestii" jest bardzo wyjątkowa a dzięki twojemu postowi jest jeszcze bardziej genialna <3
+3 głosów
Lip 5, 2017
chachacharming Użytkownik zweryfikowany 168,659 punktów 2 5
Jeeej jaki piękny i dopracowany post! Żałuję, że dopiero teraz na niego trafiłam, Piękna i Bestia to moja ulubiona bajka Disney'a a Rumbelle <3! Szczególnie ich scena tańca na końcu 6. sezonu <3 zawsze jak słyszę Beauty and the Beast to płaczę <3
+3 głosów
Lip 23, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Nie spodziewałam się takiego zakończenia 6 sezonu, a już na pewno nie sceny Rumbelle jak w Pięknej i Bestii. Do dziś jestem oczarowana! ♥
chachacharming Użytkownik zweryfikowany 168,659 punktów 2 5
Ja już mam taki odruch, że jak Beauty and the Beast to płacz XD a jak sobie jeszcze pomyślę, jaką mieli trudną drogę, żeby w końcu być razem, ile musieli przejść, to jak razem walczyli o szczęście Gideona i to by osłonić go przed Mrokiem <3 i to że Rumple w końcu podjął dobrą decyzję <3
tempxbrenn Użytkownik zweryfikowany 116,853 punktów 2 7
Świetny post
+2 głosów
Lip 22, 2017
misiakyo Zarejestrowany użytkownik 21,871 punktów 1 4
Taniec Belle i Rumpla był cuuudowny! Uwielbiam ich razem i shippuje. Chociaż wiem, że jest duże grono ludzi którzy nie popierają tego shippu... moim zdaniem szkoda, bo ich historia jest bardzo ciekawa i wciągająca.
+2 głosów
Lip 23, 2017
drakana Zarejestrowany użytkownik 15,227 punktów 2
Genialny post, dobrze dopracowany
+1 głos
Lip 23, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Bardzo dziękuję! <3
kacper0623 Użytkownik zweryfikowany 258,847 punktów 2 7 13
DAJCIE JEJ POST DNIA
0 głosów
Gru 29, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
DEJ MIE POST DNIA

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
89 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 89 Gości
Dziś posty czytano : 3349 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Bambinos
  89316 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  31693 punktów
 2. Heartbreaker
  15822 punktów
 3. justine_drzewo
  7438 punktów
 4. Malwina Konat
  3516 punktów
 5. JakubWichowski
  1178 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  65875 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18804 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42570 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5934 punktów
 1. Bambinos
  89316 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6604 punktów
 6. Beliebers
  3079 punktów
 7. Riverdale
  2514 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  136 punktów
 11. MMers
  81 punktów
 12. Selenators
  72 punktów
 13. Directioners
  41 punktów
 14. Sheerios
  41 punktów
 15. Supiwerki
  33 punktów
Kontakt Post