+4 głosów
(postid: 326825) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Nasza zabawa na najlepszych redaktorów rozkwitła - na portalu pojawiło się mnóstwo świetnej jakości treści. Teraz, gdy jest już co czytać - czas na komentarze ! Nadchodzi alternatywna zabawa dla Was i nadal stawiamy na jakość - tym razem: komentarzy ! Stawką oprócz nagród jest uzyskanie statusu moderatora fandomu :)

Redaktorzy nakręcają Moderatorów, Moderatorzy Redaktorów

Postanowiliśmy zaoferować Wam zabawę, która ma dwa konkretne cele - zwiększenie ilości komentarzy na stronie oraz... zaoferowanie zabawy nie tylko dla piszących posty, ale także je komentujących . To coś, czego brakuje na Fandoms od czasu Bitwy. Fandoms Redaktorzy to świetna zabawa, ale skorzystają na niej tylko ci, którzy tworzą treści . Alternatywna zabawa, która działać będzie równolegle - Fandoms Moderatorzy - ma szansę trafić do większego grona osób - uczestnikiem zabawy stanie się każdy, kto skomentuje post w serwisie. Akcja będzie bardzo zbliżona do zabawy z redaktorami - nadal stawiać będziemy na jakość , a tym samym autorzy postów jeszcze bardziej zostaną docenieni , mogąc przeczytać ciekawe komentarze pod swoimi postami . Tym razem jednak zyskają także komentujący posty... i podobnie jak w przypadku redaktorów - szukać będziemy najciekawiej komentujących . Będzie się działo !

Identyczne pułapy, wymagania, zasady

Bez zmian pozostaną zasady względem zabawy z Redaktorami: aby wygrać  w akcji niezbędne będzie zaangażowanie w komentowanie treści przez fandom , ale ostatecznie w zabawie wygra najlepsza osoba z tego fandomu . Progi także pozostają bez zmian: 50 tys. punktów na fandom i 25 tys. punktów indywidualnie - tyle musi zdobyć fandom w zabawie, aby seria się zakończyła (i rozpoczęła następna) . 


Zabawę kierujemy więc do osób żywo zainteresowanych swoim fandomem, chcących i lubiących się o nim ciekawie wypowiadać - a my w zamian za tworzenie dobrej jakości komentarzy, zaoferujemy najlepszym fajne bonusy. Zadaniem moderatora nie jest natomiast pisanie postów - to działka Redaktorów .


Jak więc widzicie, kontynuujemy zmiany, które zapoczątkowaliśmy miesiąc temu i dalej kładziemy duży nacisk na jakość tego, co pojawia się w serwisie. Choć jest to akcja dla użytkowników , a nie autorów postów - zasady zostały przygotowane tak, aby ograniczyć do minimum ew. wyścig szczurów, realnie promując i nagradzając tych, którzy tworzą najbardziej interesujące treści . Jest to więc akcja dla użytkowników w serwisie oparta o nowy algorytm obliczania punktów - ten sam, który świetnie zadział w zabawie dla Redaktorów.

...a więc za co będziemy zdobywać punkty ? Przede wszystkim wyzwania.

6 sposobów na zdobycie punktów przez kandydatów na redaktorów zostanie zastąpionych w następujący, bardzo analogiczny do "Fandoms Redaktorzy" sposób:

- najważniejszym sposobem na punkty będzie wygranie wyzwania , tj. specjalnego zadania określonego w poście dla komentujących. Wyzwania będą ustanawiane wyłącznie przez administrację portalu i również administracja będzie je rozstrzygać . Podobnie jak w zabawie dla redaktorów, w której punkty za jakość są kluczowe, tutaj także punkty z wyzwań pozwolą zdobyć najwięcej punktów w zabawie . 


Przypomnijmy, że w Wyzwaniach wygrywa zawsze jedna osoba - wygrana może przypaść na wniosek administracji (100% puli) lub - jeśli wybranie zwycięzcy jest bardzo trudne - na bazie wybranego dotychczas najlepszego komentarza w poście (70% puli) , a jeśli ten nie został wybrany - na bazie ocen komentarzy przez użytkowników portalu (40% puli) . Wyzwania trwać będą maksymalnie 5 dni, przy czym już po 3 dniach będą mogły zostać rozstrzygnięte.


Wyzwania to jedna z najciekawszych funkcji w serwisie, jednak niezbędne było wprowadzenie zmian w zasadach ich użytkowania. Wierzymy, że zaproponowane przez nas modyfikacje tych zasad Was usatysfakcjonują i wyzwania nareszcie będą wykorzystywane w sposób taki, jak tego oczekujecie.


Oprócz tego punkty w zabawie przyznane zostaną za:

- ilość komentarzy i odpowiedzi (oczywista sprawa, jednak uprzedzamy - pisanie na ilość nie opłaci się) 

- ocenę komentarzy i odpowiedzi (łapki w górę/w dół składające się na ostateczny werdykt - ocenę komentarza i odpowiedzi)

- wartość ocen komentarzy i odpowiedzi (im więcej punktów na portalu ma osoba Was oceniająca, tym więcej punktów od niej otrzymacie) 


Za te 3 w/w elementy ilość punktów będzie uzależniona od Waszego zaangażowania w reagowanie na posty dla interesującego Was fandomu(-ów) :

- ilość postów , które skomentowaliście (w danym fandomie, z którego o nagrodę walczycie) - 100% postów z fandomu w danej serii = 100% punktów z wszystkich w/w elementów poza Wyzwaniami (cel jest prosty: zależy nam, byście docierali do wszelkich postów związanych z fandomem, który Was interesuje i które przygotowują dla Was autorzy - w ten sposób weryfikujemy Wasze zaangażowanie w fandom i docenianie pracy autorów)


Ponadto - podobnie jak w przypadku postów dnia (dla Redaktorów), przewidzieliśmy także punkty za najlepsze komentarze w poście.

- wyróżnienia "Najlepszy komentarz" (jeśli administrator uzna, że Wasz komentarz jest najlepszy, ale uwaga - to wyróżnienie możecie utracić, gdy ktoś Was "przebije") .


W tej zabawie nie będziemy uwzględniać punktów za tworzenie postów oraz wyniki z nimi związane - dla autorów postów przewidziana jest równoległa akcja - "Fandoms Redaktorzy", która trzecia seria ruszy już w poniedziałek .


Na koniec najważniejsza kwestia - podobnie, jak w zabawie z Redaktorami , otrzymacie punkty z Waszych aktywności w ramach postów związanych z danym fandomem - zatem komentując posty Ananasów Sylwii , macie szansę otrzymać nagrodę dla Ananasów , ale możecie oczywiście starać się o komentarze dla wielu fandomów jednocześnie (podobnie jak w zabawie dla Redaktorów) .

Najważniejsze - o co cała rywalizacja ?

Cała akcja jest zabawą, formą rozrywki, zatem zwycięzca przede wszystkim zgarnie nagrodę związaną z danym fandomem . Co więcej, nagrodę takową będzie otrzymywał co 3 miesiące , pod warunkiem utrzymania statusu moderatora w fandomie.


Zwycięzca każdej serii zabawy otrzyma status moderatora fandomu . Oznacza to, że będzie mógł z nami współtworzyć portal i organizować nowe zabawy dla swojego fandomu - oczywiście z naszym wsparciem. Moderatorem musi być osoba, która m.in. wie jakie komentarze należy akceptować oraz potrafić współpracować ze swoim fandomem . Niezwykle ważne jest też uzyskanie poparcia społeczności portalu i chęć zrobienia czegoś więcej dla swojej ekipy. Fandoms Moderatorzy nakręcą portal do kolejnej zabawy, która ruszy w ciągu kilku kolejnych miesięcy, ale zanim to nastąpi niezbędne jest wprowadzenie nowych funkcji do portalu oraz wybranie pierwszych moderatorów . 


Zwycięzca ma prawo zrezygnować z objęcia statusu "Moderator fandomu" , traktując zabawę jako konkurs o nagrodę, wówczas propozycję moderatora otrzyma osoba z drugiego miejsca, pod warunkiem , że jej wynik zostanie uznany za wystarczający.


Ponadto zwycięzca serii w tej zabawie otrzyma:

- raz na kwartał nagrodę związaną z danym fandomem (może to być płyta, bilet na koncert, gra, spotkanie, abonament na usługę etc.) w ramach podziękowania za współpracę

- prawo wybierania najlepszych komentarzy w postach związanych z danym fandomem 

- prawo tworzenia wyzwań w postach związanych z danym fandomem


...a także:

- prawo akceptowania / odrzucania komentarzy w postach związanych z danym fandomem 

- prawo weryfikowania użytkowników w swoim fandomie

- pierwszeństwo do awansu na administratora fandomu - moderator otrzyma o połowę więcej punktów w ramach rywalizacji o status Administratora fandomu w kolejnych miesiącach (szczegóły i zasady kolejnej stałej zabawy poznacie za jakiś czas) .


Ilość uprawnień dla moderatorów będzie zwiększana.


W zamian w ramach współpracy (jeśli zwycięzca zechce takową nawiązać - nagrodę za zwycięstwo w serii otrzyma bez względu na tą decyzję) od moderatorów będziemy oczekiwać po prostu pomocy w obsłudze portalu tj. 

- akceptowania / odrzucania komentarzy w postach

- weryfikowania użytkowników

- wybierania najlepszych komentarzy w postach i tworzenia w nich wyzwań

- pomocy w promocji interesujących postów we własnych społecznościach


Pisząc wprost - Redaktorzy nie muszą regularnie odwiedzać portalu - od nich oczekujemy tworzenia możliwie ciekawych postów . 2-3 takie posty na tydzień bez problemu są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Od moderatorów oczekujemy natomiast regularnego odwiedzania portalu i monitorowania tego, co dzieje się na nim w ramach ich fandomu - to podstawowa różnica w wymaganiach między jednym a drugim stanowiskiem.


Od moderatorów nie wymagamy pisania postów - to jest zadanie dla Redaktorów .


W związku ze zmianami oraz postawieniu na portalu na jakość , zdecydowaliśmy wycofać wszystkich dotychczasowych moderatorów fandomów i rozpocząć cały nabór od początku wg. zaproponowanych Wam w poście zasad. Wycofanie nie będzie jeszcze dotyczyć administratorów fandomów , jednak aktywność ich w aktualnej zabawie będzie kluczowa i stanowić podstawę utrzymania stanowiska w serwisie.


W sytuacji, gdy zwycięski fandom w jakiejś serii będzie już miał swojego moderatora , można zostać jego rywalem, a w dalszej kolejności wywołać konfrontację - obowiązuje tu więc identyczna zasada jak w przypadku konkursu na redaktorów.

Weźmiecie udział w zabawie? Start już w styczniu 2018 !

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o pomyśle na nową akcję na Fandoms i czy planujecie wziąć w niej udział :D


Tymczasem życzymy Wam Szczęśliwego nowego, 2018 roku ! Jak widzicie, tutaj - na Fandoms - z pewnością wiele nowego się będzie działo ! :)


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 375 punktów za:

Jakość:20Popularność:231
Wsparcie:54Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:50
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

inne
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
231 czytelników Gru 31, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

beata_b99 Użytkownik 67,669 pkt
Wezmę udział na pewno. W końcu coś, w czym mogę realnie wziąć udział, bo jak w przypadku postów, to nie jest moja mocna strona, tak jeśli chodzi o komentarze, to uwielbiam czytać i wypowiadać się na tematy z nimi związane. Od stycznia zaczynamy kolejną zabawę :D
0 głosów
Gru 31, 2017
PaulaB. Użytkownik 8,623 pkt
Oczywiście, że biorę udział. :)
0 głosów
Gru 31, 2017
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Pomysł jest bardzo ciekawy. Bardzo mnie zainteresował. Czy wezmę udział? Bardzo bym chciała. Mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać. Będzie to bardzo postanowienie noworoczne ale także troszkę wyzwanie dla mnie. Mam nadzieję,że uda mi się w nim wytrwać. Uwielbiam komentować i wyrażać swoje zdanie na jakiś temat. Więc myślę że będzie to dla mnie świetna zabawa.
0 głosów
Sty 1, 2018
oliviaxy Użytkownik 49,563 pkt
Według mnie to świetna sprawa :) Fajna opcja dla kogoś kto lubi komentować posty, a może nie za bardzo czuje się dobrze w pisaniu postów. Naprawdę super pomysł i patrząc na to jak już fandoms się rozwinęło to nie mogę doczekać się nowych, nadchodzących rzeczy :) !
0 głosów
Sty 2, 2018
zuzia11 Użytkownik 45,310 pkt
Napewno wezmę udział. Myśle, że może mi się udać
0 głosów
Sty 2, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
130 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 130 Gości
Dziś posty czytano : 19483 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  554372 punktów
 2. Young Stars Festival
  44886 punktów
 3. Bartek Lovers
  43527 punktów
 4. Potterheads
  39862 punktów
 5. Supiwerki
  39855 punktów
 6. The 100
  38839 punktów
 7. SikorskiSquad
  32957 punktów
 8. Arturonators
  29755 punktów
 9. SERIALE
  25609 punktów
 10. GRY
  23075 punktów
 11. Life Is Strange
  22081 punktów
 12. Famous In Love
  21943 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20165 punktów
 14. Domisiaki
  18356 punktów
 15. Once Upon A Time
  17612 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17342 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17195 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13118 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12673 punktów
 21. Forza
  11253 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10197 punktów
 24. Eurowizja
  10098 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9280 punktów
 26. Dua Lipa
  7962 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6412 punktów
 29. Playstation VR
  6142 punktów
 30. FILMY
  5732 punktów
 31. Nintendo
  5302 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5035 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4924 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4594 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4542 punktów
 38. Progress Armia
  4281 punktów
 39. The Originals
  4231 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4178 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3969 punktów
 42. Bambinos
  3818 punktów
 43. Young Stars News
  3219 punktów
 44. Sport
  2847 punktów
 45. K-Pop
  2739 punktów
 46. American Horror Story
  2598 punktów
 47. God Of War
  2527 punktów
 48. YOUTUBE
  2256 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1630 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  904 punktów
 54. Temorki
  849 punktów
 55. FPS
  831 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  608 punktów
 58. PC
  529 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  509 punktów
 60. Arianators
  492 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  402 punktów
 63. LUDZIE
  391 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  287 punktów
 66. Soy Luna
  287 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  246 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  101 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  97 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  981 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post