Fandomy

Zasady akcji Twórz z nami strefę fanów YoungStars.pl na Fandoms: kliknij
Dołącz do oficjalnej grupy Fandoms na Facebooku: tutaj

0 głosów

Gdy dowiedziałem się, że PS4 otrzyma pełnoprawny remake, a nie tylko remaster jednej z najbardziej magicznych gier w historii - Shadow of the Colossus - zdaniem wielu, absolutnego musthaveu PS2, wiedziałem, że jest to gra w którą po prostu muszę zagrać tym bardziej, że od wersji na poprzednich konsolach się odbiłem i nie zdołałem nawet dotrzeć do pierwszego kolosa. Tym razem dałem grze szansę i... przepadłem na całe 10 godzin. Czas na recenzję gry, która z powodzeniem może zostać uznana za pełnoprawną produkcję na PS4 !

Klimat przez duże K . Atmosfera, której nie zapomnicie.


Shadow of the Colossus to gra, która od początku przykuwa do telewizora klimatem, który potęguje przepiękna oprawa graficzna. Zapomnijcie o pustych, szarych i niekiedy też niezbyt urodziwych lokacjach z wersji na PS2/PS3. To, co zrobili deweloperzy z Bluepoint Studio przekroczyło wszelkie moje najśmielsze oczekiwania. Już intro wprowadzające nas do gry pokazuje od razu, ze mamy do czynienia z nową jakością. Zmieniona kolorystyka, ostre tekstury pełne detali, piękna gra świateł i cieni... wszystko tutaj zagrało i co ważne - do samego końca gry te różnice dostrzega się na tym samym poziomie.


W największym skrócie - w grze poruszamy się chłopakiem o imieniu Wander , który na koniu wiezie ze sobą dziewczynę , która najpewniej w wyniku jakiegoś rytuału utraciła świadomość. Po kilkuminutowym wprowadzeniu poprzez niezwykle długi most nad sporym obszarem świata gry trafiamy do wnętrza monumentalnej budowli, w której jednym z pomieszczeń jest wielka sala z ołtarzem i kamiennymi posągami. Na owym ołtarzu Wander układa dziewczynę, następuje filmik który wprowadza nas w sens gry (tak, całość sprawia wrażenie dość zawiłej historii i nie spoilerując zbyt dużo - fabuła jest pełna niedomówień i momentów, w których pozostaje nam się jedynie domyślać, "co autor miał na mysli") i wreszcie dowiadujemy się, że aby dziewczyna "ożyła", musimy powalić 16 kolosów , co wyzwoli od naszego tajemniczego sprzymierzeńca na tyle silną energię, że zdoła to pomóc dziewczynie.


Wiem, że niewiele z tego da się zrozumieć, ale nie przejmujcie się tym. Cel gry w rzeczy samej to ubicie 16 kolosów. KOLOSÓW - dosłownie, a gdy już wszystkich uda się Wam pokonać, nastąpi koniec gry, który.... no i tu musicie już sami się dowiedzieć jaka nagroda nas czeka. Czy Wander ożywi dziewczynę, na której mu tak zależy? Tego dowiecie się, gdy grę skończycie.... a nie jest to łatwe zadanie.

Kolosy to kwintesencja rozgrywki


Kolosy w tej grze są naprawdę kolosalne...przez równie duże K (podobnie jak klimat) . W grze przyjdzie nam pokonać wrogów, którzy są kilkadziesiąt razy więksi od Wandera - naszego bohatera. Robi kolosalne wrażenie? Słusznie, bo tak w istocie jest. Te 16 wielkich bossów, to istny majstersztyk. Każdego z nich pokonuje się zupełnie inaczej - najpierw trzeba znaleźć sposób, by w ogóle na niego wejść (i to jest genialne w tej grze - to kombinowanie, jakim cudem mam na "to coś" wejść) , a gdy już to się uda - jakim cudem to zabić. Każdy kolos ma zupełnie inne słabe punkty - i to one są w tej walce kluczowe. Gdy namierzymy taki słaby punkt, kucamy, wbijamy nasz miecz i...tak parę razy (czasem w kilka takich punktów na jednym kolosie) aż ten wyzionie ducha.


Nie myślcie jednak, że gdy już wejdziecie na kolosa, to jest prosto - ooo nie - zdecydowanie to błędne myślenie. Kolos bowiem robi wszystko, żeby nas zrzucić i nieraz trzęsie różnymi częściami ciała na wszystkie strony, a my modlimy się, by nie spaść... ładne pare...naście metrów w dół.  A jest o co się bać, bo wówczas wspinaczka zaczyna się od nowa. Tak, wspinaczka, bowiem wiele kolosów jest naprawdę potężnych rozmiarów, co oznacza, że wspinamy się naprawdę wysoko, podczas gdy kolos nieustannie się rusza i wymachuje nami na wszystkie strony. Ciężko to opisać, ale na pewno w sieci znajdziecie filmiki obrazujące jak to wygląda, a jeden z nich nawet Wam powyżej przytaczam. Wrażenie robi to piorunujące. 


Co w pokonywaniu tych kolosów jest tak niesamowite? Tak naprawdę każdy z nich uznalibyście za finalnego, kończącego bossa w normalnej grze. Często jest naprawdę monumentalnie , z różnymi zwrotami akcji, kamera lata na wszystkie strony, muzyka podnosi ciśnienie a my mamy wrażenie, że jesteśmy pionkiem przy tym wielkim cielsku kolosa. Choć może się wydawać, że gra oparta na wybiciu 16 kolosów to płytki, mało barwny tytuł, to uwierzcie , że naprawdę warto dać jej szansę... bo choć walka z kolosami to clue tej gry, to jednak Shadow of the Colossus  to nie tylko walki.

Eksploracja to bardzo ważny element gry


W grze naprawdę dużo się nabiegacie, w szczególności na koniu Agro, który sprawia wrażenie jakby był żywy. Nasz bohater potrafi wołać Agro z różnym natężeniem (im dalej nasz wierzchowiec, tym inaczej Wander próbuje go przywołać) , a ten bardzo szybkie znajduje się w jego zasięgu. Co więcej, nawet gdy zejdziemy z konia, ten cały czas biega w naszej okolicy, co bywa niezwykle przydatne podczas niejednej z potyczek z kolosami. 


Świat gry jest jednak naprawdę duży, a każdy z owych kolosów ma jakby swoją krainę. Do każdej z nich docieramy płynnie na Agro korzystając z dość nietypowego systemu GPS jakim jest...miecz Wandera . Wznosząc go ku górze odbijamy światło, które kieruje nas w daną stronę mapy. Fajny patent, który sprawia, że trzeba się nieraz naprawdę sporo nagimnastykować, aby znaleźć kolejnego kolosa - bo choć świat gry jest wielki, a obszary dość wyraźnie odróżnione, to jednak otoczenie jest na tyle zawiłe, pełne jaskiń, wielu poziomów, wzniesień i skrzętnie poukrywanych wejść, że naszym kluczowym zadaniem w grze jest - owszem - zabicie każdego z kolosów, ale najpierw musimy zdołać każdego z nich znaleźć. Tym sposobem gra przestaje być już tylko bezduszną serią zabijania. 


W Shadow Of The Colossus jest co zwiedzać. Mamy równiny, wyżyny, góry, pustynie, lasy, strome urwiska i klify, jaskinie, podziemne obszary, ukryte miasta i wiele innych, ciekawych miejsc. W dodatku kolosy, które przyjdzie nam zgładzić, to nie tylko lądowe stworzenia, ale także i wodne a nawet powietrzne. Uwierzcie, w ruchu (czasem naprawdę szybkim) wygląda to obłędnie.

Ten remaster to graficzna uczta dla oka


Tak naprawdę do tej pory tekst ten opisywał grę, którą wielu z Was mogło juz znać z poprzednich iteracji konsol Sony - gra ukazała się w 2006 roku na konsoli PS2 i jak na tamte czasy, zaskakiwała jakością. Mnie jednak wówczas nie porwała i...odbiłem się od niej, nawet nie docierając do pierwszego kolosa. Teraz wiem ile straciłem, ale... nie żałuję, wręcz przeciwnie - dzięki temu, SoTC na PS4 była dla mnie zupełnie nową, pełnoprawną grą na PS4 , która z "odgrzewanym kotletem" czy też remasterem nie ma absolutnie nic wspólnego. Jak to wygląda ! Naprawdę, tak świetnej grafiki w remakeowanej grze się nie spodziewałem i jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Kolosy na PS4 wyglądają - w szczególności wrażenie robi sierść każdego z nich - każdy włos rusza się pod wpływem wiatru i innych działań naszego bohatera - genialny widok. 


No własnie - widoki. Coś cudownego . To chyba jedna z największych bolączek remastera tej gry na PS3. Konsola mogła już więcej, ale niestety świat w grze z PS2 był po prostu ... pusty i zwyczajnie brzydki, szarobury. Magicy z Bluepoint Studio dokonali niemożliwego, i ożywili miejscówki obłędnie. Zobaczycie genialne przestrzenie pełne wodospadów, gór, przełęczy , fenomenalnie wykonaną wodę , wielki obszar rysowania, klimatyczną pustynię i wiele innych miejsc, z których z pewnością wielkie wrażenie zrobi na Was las . Każda roślina, źdźbło trawy, odbijające promienie woda w strumykach... cudo . 


Teraz dodajcie do tego wszystkiego co napisałem wyżej obłędne warunki atmosferyczne ... i macie obraz tego, co wysmażyło studio, które w mojej opinii potrafi zrobić niemal remake doskonały. Wrażenie, jakie robi burza piaskowa, strefa gejzerów czy burza z piorunami i ulewą .... tego nie da się opisać - to trzeba zobaczyć. Uwierzcie jednak, że gra świateł i cieni to istny majstersztyk. Screeny nie oddadzą Wam wrażenia w ruchu, ale na pewno dostrzeżecie świetne , ostre tekstury i bogactwo , a także zróżnicowanie świata przedstawionego.  Perfekcyjna robota . 

Dźwięki takie, jak być powinny


Muzycznie jest w sam raz - przez sporą część gry przyjdzie nam przemierzać świat praktycznie w ciszy, z szumem wiatru, drzew czy innych efektów otoczenia (np. wodospadów) ... aż nie dotrzemy do ciekawej krainy (zwykle ukrytej), w której czai się kolejny kolos. To właśnie wtedy muzyka dostosowuje się do tego, co widzimy na ekranie - z początku przekazuje nam jak malutcy jesteśmy , a gdy już wdrapiemy się na kolosa, przyspiesza i zagrzewa do eliminacji stwora. Świetny zabieg, dźwiękowo jest dokładnie tak, jak być powinno.

Smaczki wersji na PS4


Ok, w tym wypadku można mówić o naprawdę "sporym" smaczku, jakim jest lokalizacja gry do polskiej wersji językowej (napisy) . Gdyby postaci mówiły do nas w ojczystym języku, gra straciłaby klimat, a tak - jest świetnie. Polski oddział Playstation w tym wypadku zrobił kawał bardzo dobrej roboty - teksty są pełne liryki, nie tak oczywiste, brzmią zagadkowo , wręcz zaświatowo - słowem - absolutnie nie zabiorą Wam nic z klimatu gry, wręcz przeciwnie, dopełniają znakomicie całości i sprawiają, że choć grę ciężko zrozumieć, to jednak polskie napisy pomagają w odpowiednim przeżywaniu całej przygody.


Warto wspomnieć, że grę recenzuję Wam przechodząc ją na "zwykłej" PS4, toteż nie musicie się obawiać, że super jest tylko na PRO, a zwykły model Sony olało. Zdecydowanie nie - gra wygląda doskonale , a Pro w tym wypadku sprawia, że całą przygodę przeżyjecie w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K . Podejrzewam, że gra wówczas jeszcze bardziej oczarowuje, jednak na standardowej wersji konsoli absolutnie nie macie się o co martwić. Z recenzenckiego obowiązku jednak wspominam, że takie możliwości w grze są i posiadacze edycji Pro na pewno z nich skorzystają .


Dodatkiem w tej edycji gry jest też tryb foto , który pozwala za pomocą kilkudziesięciu filtrów i innych ustawień (ekspozycja, kontrast , ziarnistość etc.) sprawić, że wykonamy screeny wyjątkowe , które z powodzeniem mogą służyć za tapetę na komputerze. Ja jednak wszystkie powyższe screeny wykonałem za pomocą zwykłego przycisku PS4 Share i jak widzicie - tak ta gra naprawdę wygląda. Tryb foto to fajny bonus - tylko tyle i aż tyle.

Czy są jakieś wady?


Mikroskopijne, albo raczej wynikające z tego, że to jednak remake gry, która powstała ponad 11 lat temu :

- po każdym pokonaniu kolosa wracamy do tego samego pomieszczenia z ołtarzem i dziewczyną, a głosy sprzymierzeńca nieustannie powtarzają: "Twym następnym wrogiem będzie..." . Myślę, że w dzisiejszych czasach rozwiązano by to nieco inaczej .

- przyczepić się też można do miejscami pustego (ale w remakeu naprawdę pięknego!) świata gry. Fajnie, że każde źdźbło trawy się rusza, co przy setkach ich na ekranie robi niemałe wrażenie, jednak wydaje mi się, że w "dziesiejszej" grze czasami teren wypełniono by większą ilością detali i/lub bardziej by go zróznicowano (brakuje mi np. krainy śnieżnej - skoro jest pustynia, lasy, jaskinie czy równiny - czemu nie ma śniegu?) 

-  zakończenie, które pozostawia pewien niedosyt


... i niestety, choć w grze występuje tryb Nowej Gry +, to jest to jednak gra na raz. Piękny i zapadający w pamięci - raz . 

Kupujcie - to jedna z najlepszych gier na PS4


Odważne słowa, które jednak w pełni potwierdzam z autopsji. Przy natłoku obowiązków, jakie codziennie przynosi mi praca, znalezienie 10 godzin na grę to w moim przypadku bardzo ciężkie zadanie , którego zwykle nie jestem w stanie zrealizować w czasie krótszym niż tydzień... chyba, że gra ma to coś. Wówczas parę wyrzeczeń sprawi, że decyduję się wsiąknąć w świat gry. Właśnie tak stało się z dziełem Team ICO i Bluepoint Studio - przejście gry zajęło mi dosłownie 2 dni (a właściwie noce) , których absolutnie nie żałuję. 


Czas gry jest w sam raz - ani za długo, ani za krótko. Nawet jeśli jesteście pracującymi osobami i nie macie tyle czasu, gdy się miało za młodu, to akurat ta gra ...zdoła Was wciągnąć, a jednocześnie nie zawalicie przy tym swoich obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Tytuł, który sprawia, że człowiek przypomina sobie, dlaczego gry go kiedyś pochłonęły, i dlaczego jest tak świetny sposób rozrywki. 


Uważajcie tylko na jedno - to nie jest prosta gra. Jako gracz z ponad 20-letnim stażem grania, ukończyłem ją na średnim poziomie trudności w dokładnie 9 godzin 20 minut, bez żadnego wspomagania się opisami etc. i niektóre walki z bossami trwały dobre kilkanaście,a czasem kilkadziesiąt minut realnego czasu. To nie jest gra dla niedzielnych graczy. Bywa naprawdę ciężko, ale satysfakcja z pokonania kolejnego kolosa jest wówczas ogromna. Najwięcej krwi zepsuł mi 15 kolos , który naprawdę potrafi dać w kość... dopóki nie znajdziecie na niego strategii. To właśnie jest w tej grze piękne - że na każdego kolosa trzeba znaleźć sposób.... i tutaj wielkie brawa, że po pewnym czasie gracz otrzymuje świetne językowo wskazówki, dzięki którym nie trzeba szukać rozwiązań w sieci, tylko cieszyć się samodzielnym ukończeniem tytułu.


Grę oceniam na aż 9,5/10 , bowiem jest to remake doskonały ,a gra niemal doskonała , w którą każdy fan gier zagrać po prostu musi . 


Premiera 07.02.2018 , w polskiej wersji językowej (napisy) w cenie 169 zł (PSN) .
Kup na PlayStation Network: https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP9000-CUSA08809_00-SOTC000PSNPREORD


Grę do recenzji otrzymaliśmy od Sony / PlayStation Polska . Screeny z gry pochodzą bezpośrednio z  mojego gameplayu i zostały wykonane za pomocą PS4 Share na standardowej wersji konsoli PlayStation 4 .

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy. Jesteś adminem? Oceń ten post !
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
1
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1218 punktów za:

Jakość:20Popularność:1198
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:0
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
1,198 czytelników Sty 30

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
153 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 153 Gości
Dziś posty czytano : 160 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

 1. Maggie143
  34289 punktów
 2. Mad
  14862 punktów
 3. xxOktawiaxx
  11496 punktów
 4. Kinga Piotrowska 1
  11345 punktów
 5. Gasik Dominika
  10707 punktów
 6. Anjia
  10399 punktów
 7. Aga_f
  9801 punktów
 8. Kmiecik
  9238 punktów
 9. Miliuszka
  8750 punktów
 10. Gabxlv_
  7330 punktów
 11. Zodiac
  5149 punktów
 12. pattiekaminska
  4896 punktów
 13. Ania Wardak
  4728 punktów
 14. Kinga Nosek
  4169 punktów
 15. Amelia Banaszak
  4110 punktów
 16. Paulinag99x
  3605 punktów
 17. kacper0623
  3601 punktów
 18. Paulina Korejke 3
  3135 punktów
 19. AlexOla
  2708 punktów
 20. Piotr Bałut 3
  2672 punktów
 21. justtinista
  2593 punktów
 22. JakubWichowski
  2309 punktów
 23. Basia_Jestem
  2064 punktów
 24. Oliwia Rogalska
  1981 punktów
 25. xxStachuraxc
  1968 punktów
 26. Agata Odziemkowska
  1818 punktów
 27. xmartynx29
  1776 punktów
 28. rieger1
  1633 punktów
 29. Klaudia Brunaht
  1446 punktów
 30. Guziioo
  537 punktów
 31. KateHop
  491 punktów
 32. Malwina Konat
  271 punktów
 33. Grey Girl
  263 punktów
 34. Litlela
  222 punktów
 35. Kasia Małek
  213 punktów
 36. Piotr Baranowski
  180 punktów
 37. Kasia Dzik
  171 punktów
 38. Dorota Bucior
  165 punktów
 39. Emilka Kantor
  156 punktów
 40. Weronika Bromirska1
  135 punktów
 41. Kasia Springer
  133 punktów
 42. liemorebby
  132 punktów
 43. Badyl
  127 punktów
 44. xzux.slx
  118 punktów
 45. w.fudali
  117 punktów
 46. Paw143
  104 punktów
 47. MaartynQa
  104 punktów
 48. Emilia Gajda
  100 punktów
 49. Julia Wróblewska
  93 punktów
 50. stylessowaaa
  87 punktów
 51. Zuzia Równicka
  87 punktów
 52. Ola Iwaniuk
  83 punktów
 53. julczii12
  80 punktów
 54. Norbert Tabor
  79 punktów
 55. nataliag
  76 punktów
 56. suhtorii.i
  75 punktów
 57. Marcelline143
  68 punktów
 58. Marceli Jułga
  65 punktów
 59. NibethFose
  65 punktów
 60. sansaari87
  62 punktów
 61. Ewelina Sidz 1
  62 punktów
 62. Wera143
  58 punktów
 63. tilly_is_princess_
  57 punktów
 64. Alicja Zimmermann
  54 punktów
 65. Katarzyna Słodyczka
  52 punktów
 66. Addie_xxx
  52 punktów
 1. Riverdale
  82131 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  13151 punktów
 3. Supiwerki
  9552 punktów
 4. Eurowizja
  8966 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  8095 punktów
 6. Bartek Lovers
  6581 punktów
 7. Remonators
  5443 punktów
 8. Progress Armia
  4090 punktów
 9. MUZYKA
  4049 punktów
 10. Bambinos
  4006 punktów
 11. The Originals
  3929 punktów
 12. YOUNG STARS
  3737 punktów
 13. SERIALE
  3467 punktów
 14. 13 Reasons Why
  3360 punktów
 15. Arturonators
  2659 punktów
 16. K-Pop
  2613 punktów
 17. Famous In Love
  2473 punktów
 18. Stranger Things
  2353 punktów
 19. Sport
  2097 punktów
 20. SikorskiSquad
  1995 punktów
 21. Dua Lipa
  1872 punktów
 22. Puthinators
  1863 punktów
 23. Young Stars News
  1823 punktów
 24. Misiaki Sysi
  1494 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  1479 punktów
 26. Once Upon A Time
  1469 punktów
 27. FILMY/SERIALE/TV
  1295 punktów
 28. The 100
  1276 punktów
 29. GRY
  644 punktów
 30. Team Rieger
  401 punktów
 31. Kluseczki Olgi
  284 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  216 punktów
 33. Detroit
  140 punktów
 34. Soy Luna
  125 punktów
 35. Arianators
  116 punktów
 36. INNE
  65 punktów
 37. God Of War
  40 punktów
 38. Domisiaki
  38 punktów
 39. R5Family
  38 punktów
 40. Beautilles
  37 punktów
 41. Selenators
  33 punktów
 42. MMers
  32 punktów
 43. Pretty Little Liars
  25 punktów
 44. Sony Playstation
  20 punktów
 1. Potterheads
  85 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  1938 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  1721 punktów
 3. Shawn Mendes Army
  829 punktów
 4. Supiwerki
  821 punktów
 5. Bambinos
  684 punktów
 6. SERIALE
  680 punktów
 7. Remonators
  511 punktów
 8. YOUNG STARS
  473 punktów
 9. Riverdale
  455 punktów
 10. Young Stars News
  408 punktów
 11. Bartek Lovers
  371 punktów
 12. MUZYKA
  118 punktów
 13. Stranger Things
  18 punktów
 14. Once Upon A Time
  16 punktów
 15. Arturonators
  12 punktów
 16. Dua Lipa
  12 punktów
 17. The Originals
  12 punktów
 18. Sport
  10 punktów
 19. Eurowizja
  9 punktów
 20. SikorskiSquad
  8 punktów
 21. 13 Reasons Why
  4 punktów
 22. Famous In Love
  4 punktów
 23. K-Pop
  4 punktów
 24. GRY
  2 punktów
 25. Progress Armia
  2 punktów
 26. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2008 punktów
 2. Riverdale
  1373 punktów
 3. Pretty Little Liars
  1156 punktów
 4. Bartek Lovers
  1088 punktów
 5. Dua Lipa
  1047 punktów
 6. The Originals
  925 punktów
 7. Bambinos
  918 punktów
 8. Soy Luna
  870 punktów
 9. Shawn Mendes Army
  814 punktów
 10. Once Upon A Time
  685 punktów
 11. K-Pop
  683 punktów
 12. Supiwerki
  278 punktów
Kontakt Post