NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+1 głos
Kilka słów od autora:
Jason i Clifford żyją? Polly ma ciemną stronę? Kim są kolejni Blackhood’owie? Przedstawiam wam w tym poście kilka teorii dotyczących 1 i 2 sezonu serialu!
(postid: 332015) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Oglądając serial ciągle w naszej głowie pojawiają się nowe teorie. Każdy najmniejszy szczegół potrafił namącić nam nieco w głowie. W 1 sezonie największą zagadką była oczywiście śmierć Jasona, a w 2 Blackhood, ale oczywiście prócz głównego wątku przewijały się poboczne. Były one również bardzo ciekawe i dziś postaram się wam je przybliżyć!

Rodzina przepełniona nienawiścią

Z pozorów Blossomowie wydają się bogatą, szczęśliwą rodziną. Myślimy, że ich dzieci są rozpieszczane i kochane. Gdy zagłębimy się bardziej w ich historię, wiemy, że wcale nie było tak kolorowo. Wiele z was od początku podejrzewało, że jakiś członek rodziny Blossom zabił Jasona. Ja osobiście przyznam, że nie to obstawiałam, ale to potem się na ten temat rozwinę. Dawid pisze „Myślałem, że to Cheryl zabiła go z zazdrości!”. Tak, wiemy, że Jason był dużo lepiej traktowany niż Cheryl, miał też więcej znajomych. Pamiętamy, jak Cheryl wspomniała, że Jason zawsze urządzał im razem urodziny, bo wiedział, że do niej nikt nie przyjdzie. Nie chciał, żeby było jej przykro. Widać, że bardzo kochał swoją siostrę, a ona jego, więc szczerze nie wpadłam na taką teorię.

Ojciec zamordował syna

Julita pisze „Myślałam, że to jego rodzice”. Z ostatnich odcinków 1 sezonu możemy się dowiedzieć, że to właśnie Cliford zabił swojego syna, bo ten odkrył jego sekret. Szczerze? Od początku mi to śmierdziało i jakoś nie pasowało.. Wiecie jednak bardzo wstrząsnęło nami to, że to ojciec Jasona. Czy naprawdę Blosson mógłby się posunąć aż tak daleko? Może w 3 sezonie dowiemy się prawdy? O ile ta prawda w ogóle istnieje.

Cooperowie vs Blossomowie

I to właśnie było moją teorią! Przez większość sezonu byłam wręcz pewna, że to ktoś z rodziny Cooperów zabił Jasona. Rodziny te żyją w konflikcie od bardzo dawna, a rodzice Polly nie chcieli, aby zadawała się ona z Jasonem... Z tego powodu, że są oni kuzynostwem! Dziewczyna się bardzo nacierpiała przez swoich rodziców, a jakby było tego mało wysłały Polly to Sióstr Miłosierdzia, biedna.. Czy Alice lub Hal mogliby się posunąć do tego stopnia, aby zabić partnera swojej córki, skoro byli w stanie wysłać ją daleko od domu? Nadia pisze „Generalnie, to na początku byłam prawie pewna, że zrobił to ktoś z Cooperów (pomijając Betty i Polly), ale po tym jak Polly była u Blossomów, nie pasowało mi ich zachowanie”. Miłosz pisze „Myślałem, że to Alice”. Tak, Alice potrafi nas zaskakiwać, z tym się zgodzę! Na szczęście moja teoria okazała się błędna.. Ani Alice, ani Hal nie ruszyli Jasona.

A może Jughead?!

Wiele z was bało się, że to JUGHEAD zabił Jasona! To by było okropne, nasz ukochany Jughead za kratkami?! Jak wiemy Jones jest lektorem i od początku opisywał śmierć Jasona. Dla niektórych było to bardzo podejrzane. Zośka pisze „Mi koleżanka, która już oglądała ten sezon mowiła, że to Jug był zabójcą, a jego tata go bronił”. No tak, to by miało sens. FP trafił za kratki, ponieważ sam przyznał się, że to on zabił Blossoma. Po co to zrobił? Może właśnie po to, żeby obronić syna? Tylko czemu Jughead miałby zabić Jasona skoro nie miał z nim nic wspólnego? Myślę, że ta teoria byłaby mało prawdopodobna właśnie z tego powodu. Gdyby Jughead i Jason mieli jakiś kontakt wyglądałoby to o wiele inaczej.

A może kazirodztwo?

Tutaj się podpinam. Osobiście, sama uważałam, że Cheryl i Jason mogli mieć jakiś romans. Spędzali oni ze sobą wiele czasu i czasami wydawało się to dosyć dziwne. Bardzo często jest tak że dwoje rodzeństwa kłóci się ze sobą, a oni się bardzo kochali i zawsze żyli w zgodzie. Dziwne nieprawdaż? Oczywiście mogli po prostu być normalnym, kochającym się i przede wszystkim WSPIERAJĄCYM rodzeństwem. Myślał ktoś z was, że to Cheryl mogła zabić brata za to, że... jest z Polly? Zazdrość niszczy mocne więzie i może i tę, bliźniaczą więź zepsuła. Cheryl z zazdrości mogła zabić brata, albo po prostu... Utopić go! Niektórzy z was również myśleli, że Cheryl mogła utopić swojego bata (chociażby przypadkowo). Kinga pisze „Od początku mi się przewijało najbardziej,że ojciec go utopił. Jeszcze gdzieś w między czasie myślałam,że zrobiła to Cheryl zupełnie przypadkowo”. Oczywiście ciało Jasona sprawiło, że ta teoria nie mogła być prawdziwa. Wracając do kadzirostwa. Myślicie, że bliżniaki mogli mieć jakiś romans?

Panna Grundy wybiera w młodszych?

Jak wiemy, nauczycielka miała romans z Archie’m Andrews. Kiedy Alice wraz z Fredem przyłapali kochanków na gorącym uczynku, kobieta musiała wynieść się z miasteczka. Mogliśmy wtedy zauważyć, że od razu omotała kolejnego mlodzięca. Luiza pisze „W 1 sezonie myślałam że ten harcerz miał też romans z nauczycielka”. Fakt, jest to mało zadziwiająca teoria, dlatego że szybko możemy wywnioskować iż Grundy wolała młodszych chłopców. Sam Blackhood zamordował ją właśnie z tego powodu! Ciekawe z kim jeszcze miała romans!

Jason żyje na farmie!

To byłby zdecydowanie szok dla nas wszystkich! Dominika pisze „Ja mam teorię, że na farmie, na której mieszka Polly jest Jason”. Szczerze? Nie wpadłam na to, a jest to świetna teoria! Przecież Jason był wielką miłością Polly, a ona zawsze szczęśliwa wraca z farmy do domu.. Może ta cała śmierć była upozorowana po to, aby Polly i Jason mogli żyć razem spokojnie? Tylko czy tata Jasona mógłby się aż tak dla niego poświęcić? A może to wujek się powiesił? O tym zaraz! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby na nagraniu video był też kolejny bliźniak. Co jeśli w 3 sezonie okaże się, że brat Cheryl jednak żyje? To by wiele wyjaśniało, bo Polly naprawdę wydaje się dziwnie spokojna i szczęśliwa po śmierci ukochanego... 

Clifford zamienił się z bratem?

Czas na komentarz, który zebrał najwięcej reakcji, czyli mocno was zaciekawił! Aleksandra pisze „Ojciec Cheryl żyje i podaje się za wujka, a ten trup to właśnie był wujek!”. Myślicie, że Claudius mógł wisieć wtedy na sznurku? Pytanie brzmi- czy zdobił to sam, czy raczej brat go uśmiercił. Dziwne jest to, że nigdy w serialu nie było nic wspominane o bracie bliźniaku, a nagle się on pojawił. Może to tak naprawdę Clifford powrócił do miasteczka? Wiadomo, że nie mógł zrobić tego od razu, bo byłoby to zbyt podejrzane, więc postanowił, że wróci gdy sytuacja ucichnie.. Uważam, że Blossom był świadomy tego, że ludzie i tak dowiedzą się w końcu, że to on zabił syna i wszytko zdążył sobie dokładnie zaplanować! Czy chce on teraz zabić swoją córke, żone lub... NANE ROSE?! Może planuje zemste i to on właśnie został jednym z Blackhood’ów?

Jaki ojciec taki syn?

Co jeśli Jason żyje i planuje zemstę? Jeśli to on jest jednym z Blackhoodów i zabija grzeszników, dlatego że..... Jego ojciec był grzesznikiem! Możliwe jest też to, że razem z Polly mieszkając na farmie planują zemstę na miasteczku. Przecież Polly też może mieć w sobie mrok! Klaudia pisze „Ja myślałam, że blackhood to będzie Jason i będzie chciał się odegrać bo wszyscy go krzywdzili”. Osobiście, nie jestem przekonana co do tej teorii. Jakoś mi się ona nie zgadza, bo.. Co z Jasonem ma wspólnego Panna Grundy? Albo czemu miałby zabić swoją ukochaną siostrzyczkę? Jest to mało prawdopodobne, chociaż oczy ma całkiem podobne. 

Clifford blackhood’em!

Jest to bardzo możliwe! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby był on jednym z Blackhood’ów.  Jeżeli okazałoby się tak, że Blossom jednak żyje to najprawdopodobniej planowałby coś w stylu zemsty. Jego oczy bardzo przypominają oczy Blackhooda. Zgadzałoby się też to, że Blackhood zaatakował Cheryl.. Skoro zabił już syna, to czemuby nie zabić córki? Nie mogę uwierzyć ile nienawiści drzemie w tym człowieku, grr.. 

Ktoś z Serpents?

Jestem pewna na 90%, że Tall Boy jest jednym z Blackhoodów! Pod koniec 2 sezonu dowiedzieliśmy się, że współpracuje on z Penny i z Lodge’ami. Prócz wyglądu Tall Boy’a, podobny jest też ubiór bohatera. Z tego co wiemy Hermione miała chwilowy romans z Fredem, więc Lodge mógł chcieć odegrać się na kochanku swojej żony wymajmując właśnie Tall Boy’a. Pamiętamy, że Blackhood chciał upokorzyć Alice z pomocą Betty, a dlaczego? Może właśnie dlatego, że Alice była wężem? Odwróciła się od gangu i była ciągle przeciwko nim przez to Tall Boy mógłby się chcieć zemścić!

Penny biologiczną matką Betty

Dlaczego Penny nie zabiła Jugheada? Po internecie krążą teorię, że pomyślała iż skoro Jughead zostanie królem Węży to... Betty królową! Mogłaby wtedy zbliżyć się w jakimś stopniu do córki... O ile wogóle Betty nią jest! Jeśli Penny i Alice są siostrami to możliwe było to, że Penny zaszła w ciążę będąc wężem, a Alice zabrała jej córkę do lepszej części miasteczka. Jeżeli okazałoby się to prawdziwą teorią to wątpię aby Betty wybaczyła biologicznej matce.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
15
OK
60
Super
6
Śmiech
6
Zdziwienie
11
Złość
2
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 6422 punktów za:

Jakość:3020Popularność:3267
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:130
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 25,283 pkt
3,267 czytelników Lip 23

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Anjia Admin 55,665 pkt
Ja sądzę, że Penny jest matką Sweat Pea, stąd też jego przezwisko (Pea od Peabody)! Świetny post, niektóre teorie są prawdopodobne faktycznie...
+1 głos
 
Najlepszy
Lip 23
Kamilkaxx Ekspert 23,599 pkt
Bardzo chciałabym, żeby Jason jednak żył..:(
+3 głosów
Lip 23
PaulaB. Fan 8,623 pkt
Super post  Uważam, że większość tych teorii może być prawdziwa
+1 głos
Sie 1

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
107 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 107 Gości
Dziś posty czytano : 3734 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  107 osób
 2. The 100
  106 osób
 3. Bambinos
  96 osób
 4. Bartek Lovers
  95 osób
 5. Ananasy Sylwii
  92 osób
 6. Supiwerki
  56 osób
 7. Arturonators
  48 osób
 8. Shawn Mendes Army
  27 osób
 9. Once Upon A Time
  26 osób
 10. SikorskiSquad
  25 osób
 11. Domisiaki
  25 osób
 12. Pretty Little Liars
  15 osób
 13. Remonators
  11 osób
 14. Kluseczki Olgi
  10 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  9 osób
 16. Famous In Love
  7 osób
 17. Misiaki Sysi
  5 osób
 18. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 19. Dua Lipa
  4 osób
 20. GRY
  3 osób
 21. The Good Place
  3 osób
 22. TALENTY
  1 osób
 23. Life Is Strange
  1 osób
 24. PC
  1 osób
 25. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  252998 punktów
 2. The 100
  32180 punktów
 3. Supiwerki
  26834 punktów
 4. Bartek Lovers
  20508 punktów
 5. Young Stars Festival
  18749 punktów
 6. Ananasy Sylwii
  14392 punktów
 7. Shawn Mendes Army
  11858 punktów
 8. SERIALE
  11166 punktów
 9. Bambinos
  11098 punktów
 10. Famous In Love
  10790 punktów
 11. Ania, nie Anna
  10147 punktów
 12. Domisiaki
  9762 punktów
 13. Remonators
  9179 punktów
 14. Eurowizja
  9158 punktów
 15. FILMY/SERIALE/TV
  9060 punktów
 16. Once Upon A Time
  8911 punktów
 17. YOUNG STARS
  7985 punktów
 18. SikorskiSquad
  6860 punktów
 19. Pretty Little Liars
  6576 punktów
 20. GWIAZDY YOUNG STARS
  5438 punktów
 21. Dua Lipa
  4624 punktów
 22. KSIĄŻKI
  4408 punktów
 23. Arturonators
  4393 punktów
 24. INNE
  4379 punktów
 25. Progress Armia
  4161 punktów
 26. The Originals
  4059 punktów
 27. Life Is Strange
  4021 punktów
 28. Nintendo
  3622 punktów
 29. 13 Reasons Why
  3562 punktów
 30. Pamiętniki Wampirów
  3067 punktów
 31. K-Pop
  2636 punktów
 32. God Of War
  2416 punktów
 33. Sport
  2134 punktów
 34. Young Stars News
  2109 punktów
 35. Puthinators
  1884 punktów
 36. FILMY
  1712 punktów
 37. Misiaki Sysi
  1699 punktów
 38. MUZYKA
  1576 punktów
 39. GRY
  1196 punktów
 40. Uncharted
  470 punktów
 41. Team Rieger
  460 punktów
 42. Stranger Things
  418 punktów
 43. Kluseczki Olgi
  349 punktów
 44. Arianators
  250 punktów
 45. MMers
  164 punktów
 46. Soy Luna
  156 punktów
 47. YOUTUBE
  149 punktów
 48. Detroit
  145 punktów
 49. LUDZIE
  123 punktów
 50. The Good Place
  84 punktów
 51. R5Family
  74 punktów
 52. Sony Playstation
  73 punktów
 53. Directioners
  64 punktów
 54. 5SOSFam
  51 punktów
 55. Selenators
  46 punktów
 56. Beautilles
  44 punktów
 57. Podróże
  42 punktów
 58. Orlandonators
  26 punktów
 1. Potterheads
  128 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4184 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  3617 punktów
 4. Riverdale
  1681 punktów
 5. YOUNG STARS
  1617 punktów
 6. Bartek Lovers
  1091 punktów
 7. Ananasy Sylwii
  864 punktów
 8. Once Upon A Time
  577 punktów
 9. SikorskiSquad
  372 punktów
 10. Domisiaki
  336 punktów
 11. Remonators
  218 punktów
 12. MUZYKA
  144 punktów
 13. Supiwerki
  119 punktów
 14. Arturonators
  92 punktów
 15. Bambinos
  48 punktów
 16. Pretty Little Liars
  39 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 19. INNE
  24 punktów
 20. Dua Lipa
  22 punktów
 21. KSIĄŻKI
  21 punktów
 22. Stranger Things
  21 punktów
 23. GRY
  20 punktów
 24. Young Stars News
  16 punktów
 25. Ania, nie Anna
  14 punktów
 26. Eurowizja
  12 punktów
 27. The Originals
  12 punktów
 28. FILMY
  11 punktów
 29. Nintendo
  11 punktów
 30. Famous In Love
  10 punktów
 31. Sport
  10 punktów
 32. God Of War
  8 punktów
 33. Life Is Strange
  8 punktów
 34. Young Stars Festival
  8 punktów
 35. 13 Reasons Why
  5 punktów
 36. Arianators
  3 punktów
 37. LUDZIE
  2 punktów
 38. Progress Armia
  2 punktów
 39. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2773 punktów
 2. Riverdale
  2470 punktów
 3. Pretty Little Liars
  1989 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  1836 punktów
 5. Bartek Lovers
  1323 punktów
 6. Once Upon A Time
  1216 punktów
 7. The 100
  1196 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post