+1 głos
Kilka słów od autora:
Jason i Clifford żyją? Polly ma ciemną stronę? Kim są kolejni Blackhood’owie? Przedstawiam wam w tym poście kilka teorii dotyczących 1 i 2 sezonu serialu!
(postid: 332015) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Oglądając serial ciągle w naszej głowie pojawiają się nowe teorie. Każdy najmniejszy szczegół potrafił namącić nam nieco w głowie. W 1 sezonie największą zagadką była oczywiście śmierć Jasona, a w 2 Blackhood, ale oczywiście prócz głównego wątku przewijały się poboczne. Były one również bardzo ciekawe i dziś postaram się wam je przybliżyć!

Rodzina przepełniona nienawiścią

Z pozorów Blossomowie wydają się bogatą, szczęśliwą rodziną. Myślimy, że ich dzieci są rozpieszczane i kochane. Gdy zagłębimy się bardziej w ich historię, wiemy, że wcale nie było tak kolorowo. Wiele z was od początku podejrzewało, że jakiś członek rodziny Blossom zabił Jasona. Ja osobiście przyznam, że nie to obstawiałam, ale to potem się na ten temat rozwinę. Dawid pisze „Myślałem, że to Cheryl zabiła go z zazdrości!”. Tak, wiemy, że Jason był dużo lepiej traktowany niż Cheryl, miał też więcej znajomych. Pamiętamy, jak Cheryl wspomniała, że Jason zawsze urządzał im razem urodziny, bo wiedział, że do niej nikt nie przyjdzie. Nie chciał, żeby było jej przykro. Widać, że bardzo kochał swoją siostrę, a ona jego, więc szczerze nie wpadłam na taką teorię.

Ojciec zamordował syna

Julita pisze „Myślałam, że to jego rodzice”. Z ostatnich odcinków 1 sezonu możemy się dowiedzieć, że to właśnie Cliford zabił swojego syna, bo ten odkrył jego sekret. Szczerze? Od początku mi to śmierdziało i jakoś nie pasowało.. Wiecie jednak bardzo wstrząsnęło nami to, że to ojciec Jasona. Czy naprawdę Blosson mógłby się posunąć aż tak daleko? Może w 3 sezonie dowiemy się prawdy? O ile ta prawda w ogóle istnieje.

Cooperowie vs Blossomowie

I to właśnie było moją teorią! Przez większość sezonu byłam wręcz pewna, że to ktoś z rodziny Cooperów zabił Jasona. Rodziny te żyją w konflikcie od bardzo dawna, a rodzice Polly nie chcieli, aby zadawała się ona z Jasonem... Z tego powodu, że są oni kuzynostwem! Dziewczyna się bardzo nacierpiała przez swoich rodziców, a jakby było tego mało wysłały Polly to Sióstr Miłosierdzia, biedna.. Czy Alice lub Hal mogliby się posunąć do tego stopnia, aby zabić partnera swojej córki, skoro byli w stanie wysłać ją daleko od domu? Nadia pisze „Generalnie, to na początku byłam prawie pewna, że zrobił to ktoś z Cooperów (pomijając Betty i Polly), ale po tym jak Polly była u Blossomów, nie pasowało mi ich zachowanie”. Miłosz pisze „Myślałem, że to Alice”. Tak, Alice potrafi nas zaskakiwać, z tym się zgodzę! Na szczęście moja teoria okazała się błędna.. Ani Alice, ani Hal nie ruszyli Jasona.

A może Jughead?!

Wiele z was bało się, że to JUGHEAD zabił Jasona! To by było okropne, nasz ukochany Jughead za kratkami?! Jak wiemy Jones jest lektorem i od początku opisywał śmierć Jasona. Dla niektórych było to bardzo podejrzane. Zośka pisze „Mi koleżanka, która już oglądała ten sezon mowiła, że to Jug był zabójcą, a jego tata go bronił”. No tak, to by miało sens. FP trafił za kratki, ponieważ sam przyznał się, że to on zabił Blossoma. Po co to zrobił? Może właśnie po to, żeby obronić syna? Tylko czemu Jughead miałby zabić Jasona skoro nie miał z nim nic wspólnego? Myślę, że ta teoria byłaby mało prawdopodobna właśnie z tego powodu. Gdyby Jughead i Jason mieli jakiś kontakt wyglądałoby to o wiele inaczej.

A może kazirodztwo?

Tutaj się podpinam. Osobiście, sama uważałam, że Cheryl i Jason mogli mieć jakiś romans. Spędzali oni ze sobą wiele czasu i czasami wydawało się to dosyć dziwne. Bardzo często jest tak że dwoje rodzeństwa kłóci się ze sobą, a oni się bardzo kochali i zawsze żyli w zgodzie. Dziwne nieprawdaż? Oczywiście mogli po prostu być normalnym, kochającym się i przede wszystkim WSPIERAJĄCYM rodzeństwem. Myślał ktoś z was, że to Cheryl mogła zabić brata za to, że... jest z Polly? Zazdrość niszczy mocne więzie i może i tę, bliźniaczą więź zepsuła. Cheryl z zazdrości mogła zabić brata, albo po prostu... Utopić go! Niektórzy z was również myśleli, że Cheryl mogła utopić swojego bata (chociażby przypadkowo). Kinga pisze „Od początku mi się przewijało najbardziej,że ojciec go utopił. Jeszcze gdzieś w między czasie myślałam,że zrobiła to Cheryl zupełnie przypadkowo”. Oczywiście ciało Jasona sprawiło, że ta teoria nie mogła być prawdziwa. Wracając do kadzirostwa. Myślicie, że bliżniaki mogli mieć jakiś romans?

Panna Grundy wybiera w młodszych?

Jak wiemy, nauczycielka miała romans z Archie’m Andrews. Kiedy Alice wraz z Fredem przyłapali kochanków na gorącym uczynku, kobieta musiała wynieść się z miasteczka. Mogliśmy wtedy zauważyć, że od razu omotała kolejnego mlodzięca. Luiza pisze „W 1 sezonie myślałam że ten harcerz miał też romans z nauczycielka”. Fakt, jest to mało zadziwiająca teoria, dlatego że szybko możemy wywnioskować iż Grundy wolała młodszych chłopców. Sam Blackhood zamordował ją właśnie z tego powodu! Ciekawe z kim jeszcze miała romans!

Jason żyje na farmie!

To byłby zdecydowanie szok dla nas wszystkich! Dominika pisze „Ja mam teorię, że na farmie, na której mieszka Polly jest Jason”. Szczerze? Nie wpadłam na to, a jest to świetna teoria! Przecież Jason był wielką miłością Polly, a ona zawsze szczęśliwa wraca z farmy do domu.. Może ta cała śmierć była upozorowana po to, aby Polly i Jason mogli żyć razem spokojnie? Tylko czy tata Jasona mógłby się aż tak dla niego poświęcić? A może to wujek się powiesił? O tym zaraz! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby na nagraniu video był też kolejny bliźniak. Co jeśli w 3 sezonie okaże się, że brat Cheryl jednak żyje? To by wiele wyjaśniało, bo Polly naprawdę wydaje się dziwnie spokojna i szczęśliwa po śmierci ukochanego... 

Clifford zamienił się z bratem?

Czas na komentarz, który zebrał najwięcej reakcji, czyli mocno was zaciekawił! Aleksandra pisze „Ojciec Cheryl żyje i podaje się za wujka, a ten trup to właśnie był wujek!”. Myślicie, że Claudius mógł wisieć wtedy na sznurku? Pytanie brzmi- czy zdobił to sam, czy raczej brat go uśmiercił. Dziwne jest to, że nigdy w serialu nie było nic wspominane o bracie bliźniaku, a nagle się on pojawił. Może to tak naprawdę Clifford powrócił do miasteczka? Wiadomo, że nie mógł zrobić tego od razu, bo byłoby to zbyt podejrzane, więc postanowił, że wróci gdy sytuacja ucichnie.. Uważam, że Blossom był świadomy tego, że ludzie i tak dowiedzą się w końcu, że to on zabił syna i wszytko zdążył sobie dokładnie zaplanować! Czy chce on teraz zabić swoją córke, żone lub... NANE ROSE?! Może planuje zemste i to on właśnie został jednym z Blackhood’ów?

Jaki ojciec taki syn?

Co jeśli Jason żyje i planuje zemstę? Jeśli to on jest jednym z Blackhoodów i zabija grzeszników, dlatego że..... Jego ojciec był grzesznikiem! Możliwe jest też to, że razem z Polly mieszkając na farmie planują zemstę na miasteczku. Przecież Polly też może mieć w sobie mrok! Klaudia pisze „Ja myślałam, że blackhood to będzie Jason i będzie chciał się odegrać bo wszyscy go krzywdzili”. Osobiście, nie jestem przekonana co do tej teorii. Jakoś mi się ona nie zgadza, bo.. Co z Jasonem ma wspólnego Panna Grundy? Albo czemu miałby zabić swoją ukochaną siostrzyczkę? Jest to mało prawdopodobne, chociaż oczy ma całkiem podobne. 

Clifford blackhood’em!

Jest to bardzo możliwe! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby był on jednym z Blackhood’ów.  Jeżeli okazałoby się tak, że Blossom jednak żyje to najprawdopodobniej planowałby coś w stylu zemsty. Jego oczy bardzo przypominają oczy Blackhooda. Zgadzałoby się też to, że Blackhood zaatakował Cheryl.. Skoro zabił już syna, to czemuby nie zabić córki? Nie mogę uwierzyć ile nienawiści drzemie w tym człowieku, grr.. 

Ktoś z Serpents?

Jestem pewna na 90%, że Tall Boy jest jednym z Blackhoodów! Pod koniec 2 sezonu dowiedzieliśmy się, że współpracuje on z Penny i z Lodge’ami. Prócz wyglądu Tall Boy’a, podobny jest też ubiór bohatera. Z tego co wiemy Hermione miała chwilowy romans z Fredem, więc Lodge mógł chcieć odegrać się na kochanku swojej żony wymajmując właśnie Tall Boy’a. Pamiętamy, że Blackhood chciał upokorzyć Alice z pomocą Betty, a dlaczego? Może właśnie dlatego, że Alice była wężem? Odwróciła się od gangu i była ciągle przeciwko nim przez to Tall Boy mógłby się chcieć zemścić!

Penny biologiczną matką Betty

Dlaczego Penny nie zabiła Jugheada? Po internecie krążą teorię, że pomyślała iż skoro Jughead zostanie królem Węży to... Betty królową! Mogłaby wtedy zbliżyć się w jakimś stopniu do córki... O ile wogóle Betty nią jest! Jeśli Penny i Alice są siostrami to możliwe było to, że Penny zaszła w ciążę będąc wężem, a Alice zabrała jej córkę do lepszej części miasteczka. Jeżeli okazałoby się to prawdziwą teorią to wątpię aby Betty wybaczyła biologicznej matce.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
17
OK
82
Super
8
Śmiech
8
Zdziwienie
11
Złość
5
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 9917 punktów za:

Jakość:3020Popularność:6731
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:161
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 93,441 pkt
6,731 czytelników Lip 23, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Anjia Ekspert 89,497 pkt
Ja sądzę, że Penny jest matką Sweat Pea, stąd też jego przezwisko (Pea od Peabody)! Świetny post, niektóre teorie są prawdopodobne faktycznie...
+1 głos
 
Najlepszy
Lip 23, 2018
Kamilkaxx Ekspert 40,878 pkt
Bardzo chciałabym, żeby Jason jednak żył..:(
+3 głosów
Lip 23, 2018
PaulaB. Fan 8,623 pkt
Super post  Uważam, że większość tych teorii może być prawdziwa
+1 głos
Sie 1, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
159 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 159 Gości
Dziś posty czytano : 353 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  553923 punktów
 2. Young Stars Festival
  44850 punktów
 3. Bartek Lovers
  43503 punktów
 4. Supiwerki
  39828 punktów
 5. Potterheads
  39822 punktów
 6. The 100
  38814 punktów
 7. SikorskiSquad
  32861 punktów
 8. Arturonators
  29712 punktów
 9. SERIALE
  25597 punktów
 10. GRY
  23060 punktów
 11. Life Is Strange
  22060 punktów
 12. Famous In Love
  21871 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20164 punktów
 14. Domisiaki
  18345 punktów
 15. Once Upon A Time
  17589 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17334 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17172 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13112 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12668 punktów
 21. Forza
  11175 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10190 punktów
 24. Eurowizja
  10089 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9279 punktów
 26. Dua Lipa
  7961 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6403 punktów
 29. Playstation VR
  6138 punktów
 30. FILMY
  5729 punktów
 31. Nintendo
  5301 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5020 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4924 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4593 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4530 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4228 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4170 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3968 punktów
 42. Bambinos
  3796 punktów
 43. Young Stars News
  3216 punktów
 44. Sport
  2844 punktów
 45. K-Pop
  2738 punktów
 46. American Horror Story
  2596 punktów
 47. God Of War
  2526 punktów
 48. YOUTUBE
  2247 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1628 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  903 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  829 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  606 punktów
 58. PC
  527 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  505 punktów
 60. Arianators
  489 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  391 punktów
 63. LUDZIE
  389 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. Soy Luna
  285 punktów
 66. FANDOMS TALENTS
  284 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  244 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  100 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  94 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  976 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post