+1 głos
Kilka słów od autora:
Jason i Clifford żyją? Polly ma ciemną stronę? Kim są kolejni Blackhood’owie? Przedstawiam wam w tym poście kilka teorii dotyczących 1 i 2 sezonu serialu!
(postid: 332015) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Oglądając serial ciągle w naszej głowie pojawiają się nowe teorie. Każdy najmniejszy szczegół potrafił namącić nam nieco w głowie. W 1 sezonie największą zagadką była oczywiście śmierć Jasona, a w 2 Blackhood, ale oczywiście prócz głównego wątku przewijały się poboczne. Były one również bardzo ciekawe i dziś postaram się wam je przybliżyć!

Rodzina przepełniona nienawiścią

Z pozorów Blossomowie wydają się bogatą, szczęśliwą rodziną. Myślimy, że ich dzieci są rozpieszczane i kochane. Gdy zagłębimy się bardziej w ich historię, wiemy, że wcale nie było tak kolorowo. Wiele z was od początku podejrzewało, że jakiś członek rodziny Blossom zabił Jasona. Ja osobiście przyznam, że nie to obstawiałam, ale to potem się na ten temat rozwinę. Dawid pisze „Myślałem, że to Cheryl zabiła go z zazdrości!”. Tak, wiemy, że Jason był dużo lepiej traktowany niż Cheryl, miał też więcej znajomych. Pamiętamy, jak Cheryl wspomniała, że Jason zawsze urządzał im razem urodziny, bo wiedział, że do niej nikt nie przyjdzie. Nie chciał, żeby było jej przykro. Widać, że bardzo kochał swoją siostrę, a ona jego, więc szczerze nie wpadłam na taką teorię.

Ojciec zamordował syna

Julita pisze „Myślałam, że to jego rodzice”. Z ostatnich odcinków 1 sezonu możemy się dowiedzieć, że to właśnie Cliford zabił swojego syna, bo ten odkrył jego sekret. Szczerze? Od początku mi to śmierdziało i jakoś nie pasowało.. Wiecie jednak bardzo wstrząsnęło nami to, że to ojciec Jasona. Czy naprawdę Blosson mógłby się posunąć aż tak daleko? Może w 3 sezonie dowiemy się prawdy? O ile ta prawda w ogóle istnieje.

Cooperowie vs Blossomowie

I to właśnie było moją teorią! Przez większość sezonu byłam wręcz pewna, że to ktoś z rodziny Cooperów zabił Jasona. Rodziny te żyją w konflikcie od bardzo dawna, a rodzice Polly nie chcieli, aby zadawała się ona z Jasonem... Z tego powodu, że są oni kuzynostwem! Dziewczyna się bardzo nacierpiała przez swoich rodziców, a jakby było tego mało wysłały Polly to Sióstr Miłosierdzia, biedna.. Czy Alice lub Hal mogliby się posunąć do tego stopnia, aby zabić partnera swojej córki, skoro byli w stanie wysłać ją daleko od domu? Nadia pisze „Generalnie, to na początku byłam prawie pewna, że zrobił to ktoś z Cooperów (pomijając Betty i Polly), ale po tym jak Polly była u Blossomów, nie pasowało mi ich zachowanie”. Miłosz pisze „Myślałem, że to Alice”. Tak, Alice potrafi nas zaskakiwać, z tym się zgodzę! Na szczęście moja teoria okazała się błędna.. Ani Alice, ani Hal nie ruszyli Jasona.

A może Jughead?!

Wiele z was bało się, że to JUGHEAD zabił Jasona! To by było okropne, nasz ukochany Jughead za kratkami?! Jak wiemy Jones jest lektorem i od początku opisywał śmierć Jasona. Dla niektórych było to bardzo podejrzane. Zośka pisze „Mi koleżanka, która już oglądała ten sezon mowiła, że to Jug był zabójcą, a jego tata go bronił”. No tak, to by miało sens. FP trafił za kratki, ponieważ sam przyznał się, że to on zabił Blossoma. Po co to zrobił? Może właśnie po to, żeby obronić syna? Tylko czemu Jughead miałby zabić Jasona skoro nie miał z nim nic wspólnego? Myślę, że ta teoria byłaby mało prawdopodobna właśnie z tego powodu. Gdyby Jughead i Jason mieli jakiś kontakt wyglądałoby to o wiele inaczej.

A może kazirodztwo?

Tutaj się podpinam. Osobiście, sama uważałam, że Cheryl i Jason mogli mieć jakiś romans. Spędzali oni ze sobą wiele czasu i czasami wydawało się to dosyć dziwne. Bardzo często jest tak że dwoje rodzeństwa kłóci się ze sobą, a oni się bardzo kochali i zawsze żyli w zgodzie. Dziwne nieprawdaż? Oczywiście mogli po prostu być normalnym, kochającym się i przede wszystkim WSPIERAJĄCYM rodzeństwem. Myślał ktoś z was, że to Cheryl mogła zabić brata za to, że... jest z Polly? Zazdrość niszczy mocne więzie i może i tę, bliźniaczą więź zepsuła. Cheryl z zazdrości mogła zabić brata, albo po prostu... Utopić go! Niektórzy z was również myśleli, że Cheryl mogła utopić swojego bata (chociażby przypadkowo). Kinga pisze „Od początku mi się przewijało najbardziej,że ojciec go utopił. Jeszcze gdzieś w między czasie myślałam,że zrobiła to Cheryl zupełnie przypadkowo”. Oczywiście ciało Jasona sprawiło, że ta teoria nie mogła być prawdziwa. Wracając do kadzirostwa. Myślicie, że bliżniaki mogli mieć jakiś romans?

Panna Grundy wybiera w młodszych?

Jak wiemy, nauczycielka miała romans z Archie’m Andrews. Kiedy Alice wraz z Fredem przyłapali kochanków na gorącym uczynku, kobieta musiała wynieść się z miasteczka. Mogliśmy wtedy zauważyć, że od razu omotała kolejnego mlodzięca. Luiza pisze „W 1 sezonie myślałam że ten harcerz miał też romans z nauczycielka”. Fakt, jest to mało zadziwiająca teoria, dlatego że szybko możemy wywnioskować iż Grundy wolała młodszych chłopców. Sam Blackhood zamordował ją właśnie z tego powodu! Ciekawe z kim jeszcze miała romans!

Jason żyje na farmie!

To byłby zdecydowanie szok dla nas wszystkich! Dominika pisze „Ja mam teorię, że na farmie, na której mieszka Polly jest Jason”. Szczerze? Nie wpadłam na to, a jest to świetna teoria! Przecież Jason był wielką miłością Polly, a ona zawsze szczęśliwa wraca z farmy do domu.. Może ta cała śmierć była upozorowana po to, aby Polly i Jason mogli żyć razem spokojnie? Tylko czy tata Jasona mógłby się aż tak dla niego poświęcić? A może to wujek się powiesił? O tym zaraz! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby na nagraniu video był też kolejny bliźniak. Co jeśli w 3 sezonie okaże się, że brat Cheryl jednak żyje? To by wiele wyjaśniało, bo Polly naprawdę wydaje się dziwnie spokojna i szczęśliwa po śmierci ukochanego... 

Clifford zamienił się z bratem?

Czas na komentarz, który zebrał najwięcej reakcji, czyli mocno was zaciekawił! Aleksandra pisze „Ojciec Cheryl żyje i podaje się za wujka, a ten trup to właśnie był wujek!”. Myślicie, że Claudius mógł wisieć wtedy na sznurku? Pytanie brzmi- czy zdobił to sam, czy raczej brat go uśmiercił. Dziwne jest to, że nigdy w serialu nie było nic wspominane o bracie bliźniaku, a nagle się on pojawił. Może to tak naprawdę Clifford powrócił do miasteczka? Wiadomo, że nie mógł zrobić tego od razu, bo byłoby to zbyt podejrzane, więc postanowił, że wróci gdy sytuacja ucichnie.. Uważam, że Blossom był świadomy tego, że ludzie i tak dowiedzą się w końcu, że to on zabił syna i wszytko zdążył sobie dokładnie zaplanować! Czy chce on teraz zabić swoją córke, żone lub... NANE ROSE?! Może planuje zemste i to on właśnie został jednym z Blackhood’ów?

Jaki ojciec taki syn?

Co jeśli Jason żyje i planuje zemstę? Jeśli to on jest jednym z Blackhoodów i zabija grzeszników, dlatego że..... Jego ojciec był grzesznikiem! Możliwe jest też to, że razem z Polly mieszkając na farmie planują zemstę na miasteczku. Przecież Polly też może mieć w sobie mrok! Klaudia pisze „Ja myślałam, że blackhood to będzie Jason i będzie chciał się odegrać bo wszyscy go krzywdzili”. Osobiście, nie jestem przekonana co do tej teorii. Jakoś mi się ona nie zgadza, bo.. Co z Jasonem ma wspólnego Panna Grundy? Albo czemu miałby zabić swoją ukochaną siostrzyczkę? Jest to mało prawdopodobne, chociaż oczy ma całkiem podobne. 

Clifford blackhood’em!

Jest to bardzo możliwe! Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby był on jednym z Blackhood’ów.  Jeżeli okazałoby się tak, że Blossom jednak żyje to najprawdopodobniej planowałby coś w stylu zemsty. Jego oczy bardzo przypominają oczy Blackhooda. Zgadzałoby się też to, że Blackhood zaatakował Cheryl.. Skoro zabił już syna, to czemuby nie zabić córki? Nie mogę uwierzyć ile nienawiści drzemie w tym człowieku, grr.. 

Ktoś z Serpents?

Jestem pewna na 90%, że Tall Boy jest jednym z Blackhoodów! Pod koniec 2 sezonu dowiedzieliśmy się, że współpracuje on z Penny i z Lodge’ami. Prócz wyglądu Tall Boy’a, podobny jest też ubiór bohatera. Z tego co wiemy Hermione miała chwilowy romans z Fredem, więc Lodge mógł chcieć odegrać się na kochanku swojej żony wymajmując właśnie Tall Boy’a. Pamiętamy, że Blackhood chciał upokorzyć Alice z pomocą Betty, a dlaczego? Może właśnie dlatego, że Alice była wężem? Odwróciła się od gangu i była ciągle przeciwko nim przez to Tall Boy mógłby się chcieć zemścić!

Penny biologiczną matką Betty

Dlaczego Penny nie zabiła Jugheada? Po internecie krążą teorię, że pomyślała iż skoro Jughead zostanie królem Węży to... Betty królową! Mogłaby wtedy zbliżyć się w jakimś stopniu do córki... O ile wogóle Betty nią jest! Jeśli Penny i Alice są siostrami to możliwe było to, że Penny zaszła w ciążę będąc wężem, a Alice zabrała jej córkę do lepszej części miasteczka. Jeżeli okazałoby się to prawdziwą teorią to wątpię aby Betty wybaczyła biologicznej matce.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
17
OK
80
Super
7
Śmiech
8
Zdziwienie
11
Złość
4
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 8957 punktów za:

Jakość:3020Popularność:5775
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:157
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 93,441 pkt
5,775 czytelników Lip 23, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Anjia Ekspert 89,497 pkt
Ja sądzę, że Penny jest matką Sweat Pea, stąd też jego przezwisko (Pea od Peabody)! Świetny post, niektóre teorie są prawdopodobne faktycznie...
+1 głos
 
Najlepszy
Lip 23, 2018
Kamilkaxx Ekspert 40,878 pkt
Bardzo chciałabym, żeby Jason jednak żył..:(
+3 głosów
Lip 23, 2018
PaulaB. Fan 8,623 pkt
Super post  Uważam, że większość tych teorii może być prawdziwa
+1 głos
Sie 1, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
193 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 193 Gości
Dziś posty czytano : 8495 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  134 osób
 3. The 100
  131 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  70 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  13 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Zosiaki
  4 osób
 26. Life Is Strange
  3 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post