+5 głosów
Kilka słów od autora:
Kolejna śmierć?! Ucieczka Archiego i... dużo, dużo krwi?! Co się stało z Mad Dogiem? Jaki los czeka Joaquina? Czy Gryfy i Gargulce to analogia Riverdale? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście!
(postid: 333550) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

W życiu musimy dokonywać wielu wyborów. I tych łatwiejszych typu: co dziś ubiorę? Co zjem na śniadanie? Jaki dziś zrobię makijaż? Niestety musimy podejmować też trudniejsze decyzję, nie da się temu zapobiec. Taką decyzję w 5 odcinku musieli podjąć przyjaciele Archiego. Ratując go ryzykowali wszystko. Każdy najmniejszy błąd mógł skutkować jego śmiercią lub nawet śmiercią kogoś z ekipy ratujących. Czy się udało? Wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym poście, zostańcie ze mną!

Gryfy i Gargulce przełożone na prawdziwe życie?!

Już od początku odcinka możemy zauważyć pewną bardzo dziwną zależność. Jughead - mistrz gry, prowadząc rozgrywkę opowiada dalsze losy graczy. Wszystko pokrywa się z sytuacją panującą u Archiego, co mnie bardzo zaskoczyło. Archie wraz z kolegami planują ucieczkę z tego piekła. Najpierw odłączyli zasilanie. Mają mało czasu zanim strażnicy się zorientują. Zaczynają biec, ale to na nic. Zostają złapani, strzelali w nich gumowymi nabojami. Ucieczka skończyła się niepowodzeniem. Tymczasem Serpents grając w G&G przegrali. U nich w grze wszystko potoczyło się niemal identycznie. Czy to oznacza, że poprawczak ma jakieś powiązanie z tą okropną grą? W tym momencie Betty wchodzi do bunkra. Jest zaskoczona tym co widzi na własne oczy - jej chłopak gra w grę, która doprowadziła byłego dyrektora Riverdale High do śmierci! Pod poprzednim postem pisaliście, że to halucynacje. Niestety nie. Jughead naprawdę gra w G&G, chcę to zrozumieć. Mistrza gry (w tym przypadku Króla Gargulców) pokona się wtedy, kiedy samemu zostanie się mistrzem. Czy Jughead skończy jak inni gracze, których pochłonął świat Eldervair? Czy uda mu się opanować i nie zwariować jak naczelnik Norton? Betty opowiada ukochanemu, że ich rodzice grali w Gryfy i Gargulce. Próbuje mu przekazać, że jest ona naprawdę bardzo niebezpieczna. Jones twierdzi, że to, iż rodzice grali, tylko potwierdza jego teorię. Twierdzi on, że cała gra jest analogią Riverdale. Grają w to dużo dłużej niż myśleli. Co stanie się dalej? Czy uda im się schwytać mistrza gry? 

Hiram Lodge - człowiek bez żadnych skrupułów

Podczas gdy Veronica czytała gazetę, Hiram wszedł do salonu, mówiąc, że ta powinna razem z nim biegać. Ten człowiek załamuje mnie z odcinka na odcinek, naprawdę musiał nie mieć wstydu, żeby po tym wszystkim w ogóle w jakikolwiek sposób się do niej odezwać. Następnie próbuje sprowokować córkę i mówi jej o tym co wydarzyło się w zakładzie poprawczym. Twierdzi również, że Archie może otrzymać dodatkowy rok odsiadki. Ta natomiast jest nieugięta. Mówi ojcowi, że niedługo to on będzie gnił w więzieniu i wychodzi z pomieszczenia. Stwierdzę szczerzę, że w tym sezonie Veronica naprawdę pozytywnie mnie zaskakuje. Wcześniej nie przepadałam za jej postacią, a teraz coraz bardziej się do niej przekonuję. Dodatkowo, bardzo podziwiam to, że Varchie wytrzymują w rozłące tyle czasu, walczą i nie poddają się - co zresztą przynosi im pozytywne skutki. Naczelnik Norton wypala na brzuchu przywiązanego rudego dobrze znany nam znak - ten sam, który mieli wyryty na plecach Dilton i Ben, oraz ten, który pojawił się w toalecie, tamtej nocy, w przeszłości podczas wstąpienia rodziców. Znak Króla Gargulców. Kolejny dowód na to, że Norton jest powiązany z tą grą, a każde okrucieństwo, które robi więźniowi to część rozgrywki.


W tym samym czasie Betty spotyka się z Reggiem, Kevinem i Josie. Opowiada im o tym co wydarzyło się tamtej nocy. Ci nie dowierzają, ale zapewniają Betty, że spróbują się czegoś dowiedzieć od swoich rodziców. Blondynka uważa, że ktoś, kto wtedy prowadził grę, nadal to robi! Czyżby ktoś z rodziców licealistów maczał palce w śmierci Bena i Diltona? A może to ktoś inny, bardziej doświadczony i zżyty z grą?

Veronica w ramionach ukochanego

Veronica zaprasza do swojej knajpy przyjaciela rodziny- Elio. Opowiada mu o tym, że jej chłopak tkwi w poprawczaku. Dziewczyna wie, że poprawczak jest powiązany z mafią, Mężczyzna obiecał, że spróbuje dowiedzieć się czegoś od znajomych taty, teraz pozostało jej tylko czekać.


Gdy Jughead siedzi w swojej przyczepie, do środka wbiegają Cheryl i Toni. Mówią mu, że chłopacy bawią się bronią. Toni o mało co nie straciła oka przez ich wygłupy. Serpents chcą wprowadzić grę do rzeczywistości, Przestać rozgrywać ją tylko na planszy. Dlatego też postanowili ćwiczyć strzelanie bronią. Jughead nie pozwala im na to, a ma do tego prawo, dlatego że jest mistrzem gry. Chłopcy są oburzeni, że ten jest królem węży i jednocześnie rządzi G&G. Ten natomiast ustaje tyłem do drzewa, stawia na głowie puszkę i każe Cheryl strzelać z łuku. Oczywiście rudowłosa nigdy nie pudłuje i tym razem też tak było. Jones pyta Fangsa i Sweet Pea czy któryś odważy się zrobić to samo. Nie? To w takim razie teraz widzicie kto jest godny bycia mistrzem gry. Ale Jug zapewnia ich, że też będą mieli szansę to udowodnić.

Ronnie dostaje telefon od Elio. Mówi dziewczynie, że jest w stanie zaprowadzić ją do jej chłopaka. I tak właśnie się stało! Lodge ubiera perukę i udaje partnerkę mężczyzny. Zostają wpuszczeni do środka. Tam Veronica może obejrzeć walkę Archiego. Jest przerażona tym widokiem. Co naczelnik z nim zrobił, nie chce się aż w to wierzyć. Po walce dziewczyna wchodzi do szatni ukochanego. Ten jest bardzo ucieszony widokiem czarnowłosej, ale nie chcą rozmawiać. Wolą te 20 minut spędzić w inny sposób, wiadomo jaki. Po wszystkim Ronnie zapewnia chłopaka, że go stąd wypuści. Ten mówi jej o odpływie na arenie. Przy następnej bitwie Archie ma zostać uwolniony! To dopiero będzie akcja... Zostańcie ze mną!O, a tak na marginesie... Wspominałam, że rodzice Josie i Kevina chcą się pobrać? :D


Na ratunek Archiemu!

Archie dochodzi do wniosku, że naczelnik chce się go pozbyć i, że to będzie jego ostatnia walka, jak i zarówno posiłek. Postanawia przed śmiercią zadać dwa pytania naczelnikowi Norton. Jako pierwsze pyta, jak Hiram wrobił go w śmierć Bullocka. Okazuje się, że nie było to trudne. Każdy kto zeznał, iż to Archie pociągnął za spust otrzymał 10 tysięcy. Tyle jest warte twoje życie Andrews, całe 30 tysięcy. Norton podejrzewa, że ukryli się oni w kopalniach. Następnie, Archie pyta go, czy on również pracuje u Hirama Lodge. Otóż nie. Naczelnik nie sprzedał swojej duszy byle jakiemu śmiertelnikowi. Czy chodzi tutaj o Króla Gargulców? Jesteśmy coraz bliżej prawdy! Ale co będzie z Archiem? Czy on naprawdę umrze?!

Czerwony Paladyn został pojmany przez Szalonego Cesarza, który uczynił z niego gladiatora. Archie Andrews został zamknięty w zakładzie poprawczym, naczelnik Norton zrobił z niego wojownika. Potrzebny jest mocny, dopracowany plan. Przyjaciele wiedzą, że jeden najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci Archiego.

1. Trzeba odwrócić uwagę strażników, aby Archie mógł ściągnąć kratę. Tutaj potrzeba czegoś małego i zwykłego, nie wzbudzającego podejrzeń. Hmm, może butelki po napojach wypełnione gazem dymiącym?

2. Betty zostaje w lesie, samochody tam nie wjadą. 

3. Reggie wraz z Veronicą muszą dostać się na teren dawnego centrum rozrywki.

4. Kevin towarzyszy Betty, stamtąd mają odebrać Archiego.Tymczasem Archie przygotowuje się do swojej ostatniej walki. Do szatni wchodzi Joaquin. Rudy opowiada mu o planowanej ucieczce, a ten go... CAŁUJE! Widzieliśmy już to w zwiastunie, ale to co się stało przerosło nasze oczekiwania. Chłopak wbił Archiemu nóż w brzuch i powiedział, że dzięki temu dojdzie do... wstąpienia! Czyli dawny członek gangu Serpents również gra w G&G?! Nie do wiary! Ta gra naprawdę opanowała całe miasteczko i z odcinka na odcinek coraz bardziej się tego przekonujemy... Co teraz będzie z Archiem? Jak przetrwa walkę?

Grę rozpoczyna pocałunek Judasza. Zdrajca zranił Paladyna osłabiając jego moc. Celem jest uratowanie Paladyna i przywrócenie pokoju w Królestwie. Z każdą sekundą siła Paladyna słabnie, a wraz z nią... nadzieja. Czas zacząć grę! Pod budynek przyjeżdżają Veronica i Reggie. Wyglądają olśniewająco! Strażnik pyta ich o hasło. Niestety z codziennie hasło się zmienia i "kontra" nie było już aktualne. W tym momencie Veronica przedstawiła się jako Monica Norton. Mówi też, że przyjechali zobaczyć krew, obojętnie kogo. Strażnik jest przestraszony i natychmiast wpuszcza parę do środka. Kevinowi udaje się wnieść do środka butelki po napojach. Na ring zostaje wprowadzony Czerwony Paladyn Yyy... Znaczy Archie. Staje on oko w oko z wrogiem. A jest to... Mad Dog! Wow, co za zwrot akcji, nieprawdaż? Josie podaje się za kelnerkę. Mówi "parzę", że obstawiają wygranę Mad Doga. Zostaje wydane polecenie. Na pozycje! 

Tymczasem Kevin znajduje wyjście z kanału. Niestety jest ono zamknięte. Wtedy chłopak widzi biegnącego Joaquina. Ten każe mu uciekać i opuszcza las. Przychodzi Betty. Kevin powiadamia ją, że musi biec za Joaquinem. Czy będzie dla niego już za późno? Czy Joaquin zostanie kolejną ofiarą tej chorej gry?

Archie mówi Mad Dogowi o planie ucieczki. Ten uważa, że to absurd, gdyż Archie jest ranny, ale postanawia mu pomóc. Wtedy Veronica staje oko w oko z cienistym smokiem - jej ojcem! Szybko spławia wroga i daje znak rozpoczęcia zamieszek.

 Przyjaciele wrzucają puszki na ring. Mad Dog decyduje się na powstrzymanie strażników. Nie zmieści się w odpływie. Archie ucieka! Mad Dogowi udaje się zatrzymać wrogów, a Archie dochodzi do końca kanału. Betty wypuszcza go i szybko przemyca do samochodu. Wtedy uruchamiany jest plan B! Zmyłka! Betty wraz z Kevinem ucieka przed strażnikami na motocyklu. Ci myślą, że to Archie i podążają za nią! Udaję się im ich przechytrzyć, Reszta załogi odjeżdża z Archiem do bunkru. Misja kończy się powodzeniem! Czerwony Paladyn zostaje uratowany!


Archie zostaje opatrzony przez Toni. Leży w łóżku i odpoczywa. Przyjaciele zauważają u niego znak G&G. Zawierają pakt. Nikt o niczym nie wie, nikt nie zna miejsca pobytu Archiego. Co będzie dalej? Archie jest poszukiwany. Czy uda mu się uniknąć powrotu do poprawczaka? Jak potoczą się jego losy? 

Oko w oko z Królem Gargulców i śmierć...

Hermione Lodge jest oburzona zachowaniem swojej rodziny. Postanawia udać się do Nortona i wyprostować jakoś całą te sytuację. Media wręcz szaleją! Norton chwyta kartę - "Zabij Czerwonego Paladyna". Misja nieudana. Co zrobił naczelnik? Zatruł się cyjankiem. Tak jak Ben i Dilton. To okropne, Gra pochłonęła mózgi własnym graczom. Kolejna śmierć z powodu G&G! Samobójstwo Nortona pokomplikuje sprawy. Gdyby Archie chciał zeznawać w sądzie to oskarżony jest już nieżywy!

 Arch zasypia. Betty proponuje chłopakowi, aby wrócił do domu i przespał się. Ta zaś miała pilnować Archiego. Jughead spotyka po drodze Króla Gargulców. Kłania się mu. Widok Króla jest przerażający! Kto wciela się w jego postać? Co stanie się z Archiem? Tego dowiemy się już za 2 tygodnie! Mam nadzieję, że mój post was zaciekawił, jeśli tak koniecznie dajcie znać w komentarzach! Do następnego!

A TUTAJ ŁAPCIE ZWIASTUN 6 ODCINKA:)OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (4) ocenili go na: 3,750 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
23
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
3
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 5221 punktów za:

Jakość:3770Popularność:1347
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:79
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 81,998 pkt
1,347 czytelników Lis 18
W tym poście trwa wyzwanie warte +400 punktów jeszcze przez 6 dni.
Jak Twoim zdaniem potoczą się losy Joaquina? Czy możemy liczyć na happy end? Najciekawsza odpowiedź wygrywa!

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

Piotr Baranowski Zarząd 1,231,257 pkt
genialny post, jestem pod wrażeniem!
+1 głos
 
Najlepszy
Lis 17
julia.k Fan 2,138 pkt
Świetny post:) nie mogę się doczekać kolejnego odcinka!
+1 głos
Lis 16
Kamilkaxx Ekspert 35,249 pkt
Genialny post! Super sie czyta! Czekam  na kolejny odcinek I kolejna recenzje:)
+1 głos
Lis 16
JakubWichowski Fan 212,895 pkt
świetny post!
0 głosów
Lis 17
Natt Admin 197,539 pkt
Czekam na rozwiniecie wątku Joaquina Świetny post słońce ❤️
0 głosów
Lis 19

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
106 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 106 Gości
Dziś posty czytano : 8160 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  146 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  64 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  36 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  459105 punktów
 2. Bartek Lovers
  39444 punktów
 3. Supiwerki
  37637 punktów
 4. The 100
  33858 punktów
 5. SikorskiSquad
  31594 punktów
 6. Young Stars Festival
  27275 punktów
 7. SERIALE
  23031 punktów
 8. GRY
  21532 punktów
 9. Life Is Strange
  17551 punktów
 10. Domisiaki
  17293 punktów
 11. Ania, nie Anna
  17123 punktów
 12. Arturonators
  16961 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  16237 punktów
 14. Ananasy Sylwii
  15304 punktów
 15. Famous In Love
  15068 punktów
 16. Once Upon A Time
  13282 punktów
 17. Bambinos
  12243 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12127 punktów
 19. YOUNG STARS
  11703 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10608 punktów
 21. Remonators
  9621 punktów
 22. Eurowizja
  9480 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8435 punktów
 24. Playstation VR
  5909 punktów
 25. TALENTY
  5613 punktów
 26. Nintendo
  5020 punktów
 27. MUZYKA
  5003 punktów
 28. Dua Lipa
  4909 punktów
 29. Detroit
  4906 punktów
 30. Tomb Raider
  4843 punktów
 31. Forza
  4719 punktów
 32. INNE
  4442 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4440 punktów
 34. Progress Armia
  4218 punktów
 35. The Originals
  4117 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3802 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3750 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3675 punktów
 39. Stranger Things
  3026 punktów
 40. K-Pop
  2653 punktów
 41. American Horror Story
  2494 punktów
 42. God Of War
  2443 punktów
 43. Young Stars News
  2401 punktów
 44. FILMY
  2268 punktów
 45. Sport
  2263 punktów
 46. Puthinators
  1898 punktów
 47. Sony Playstation
  1152 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  827 punktów
 50. FPS
  626 punktów
 51. Team Rieger
  611 punktów
 52. PC
  477 punktów
 53. Uncharted
  474 punktów
 54. MMers
  424 punktów
 55. Kluseczki Olgi
  416 punktów
 56. YOUTUBE
  386 punktów
 57. Arianators
  297 punktów
 58. R5Family
  267 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. LUDZIE
  208 punktów
 61. Soy Luna
  201 punktów
 62. #talentobranie
  163 punktów
 63. Directioners
  155 punktów
 64. The Good Place
  102 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  98 punktów
 66. 5SOSFam
  94 punktów
 67. Beautilles
  89 punktów
 68. Donaty Agaty
  79 punktów
 69. FANDOMS TALENTS
  70 punktów
 70. Selenators
  69 punktów
 71. Podróże
  52 punktów
 72. Strzelanki
  51 punktów
 73. Wyścigi
  45 punktów
 74. Orlandonators
  41 punktów
 1. Potterheads
  225 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5002 punktów
 4. Riverdale
  3728 punktów
 5. YOUNG STARS
  2703 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  864 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  85 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2045 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post