+5 głosów
Kilka słów od autora:
Kolejna śmierć?! Ucieczka Archiego i... dużo, dużo krwi?! Co się stało z Mad Dogiem? Jaki los czeka Joaquina? Czy Gryfy i Gargulce to analogia Riverdale? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście!
(postid: 333550) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

W życiu musimy dokonywać wielu wyborów. I tych łatwiejszych typu: co dziś ubiorę? Co zjem na śniadanie? Jaki dziś zrobię makijaż? Niestety musimy podejmować też trudniejsze decyzję, nie da się temu zapobiec. Taką decyzję w 5 odcinku musieli podjąć przyjaciele Archiego. Ratując go ryzykowali wszystko. Każdy najmniejszy błąd mógł skutkować jego śmiercią lub nawet śmiercią kogoś z ekipy ratujących. Czy się udało? Wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym poście, zostańcie ze mną!

Gryfy i Gargulce przełożone na prawdziwe życie?!

Już od początku odcinka możemy zauważyć pewną bardzo dziwną zależność. Jughead - mistrz gry, prowadząc rozgrywkę opowiada dalsze losy graczy. Wszystko pokrywa się z sytuacją panującą u Archiego, co mnie bardzo zaskoczyło. Archie wraz z kolegami planują ucieczkę z tego piekła. Najpierw odłączyli zasilanie. Mają mało czasu zanim strażnicy się zorientują. Zaczynają biec, ale to na nic. Zostają złapani, strzelali w nich gumowymi nabojami. Ucieczka skończyła się niepowodzeniem. Tymczasem Serpents grając w G&G przegrali. U nich w grze wszystko potoczyło się niemal identycznie. Czy to oznacza, że poprawczak ma jakieś powiązanie z tą okropną grą? W tym momencie Betty wchodzi do bunkra. Jest zaskoczona tym co widzi na własne oczy - jej chłopak gra w grę, która doprowadziła byłego dyrektora Riverdale High do śmierci! Pod poprzednim postem pisaliście, że to halucynacje. Niestety nie. Jughead naprawdę gra w G&G, chcę to zrozumieć. Mistrza gry (w tym przypadku Króla Gargulców) pokona się wtedy, kiedy samemu zostanie się mistrzem. Czy Jughead skończy jak inni gracze, których pochłonął świat Eldervair? Czy uda mu się opanować i nie zwariować jak naczelnik Norton? Betty opowiada ukochanemu, że ich rodzice grali w Gryfy i Gargulce. Próbuje mu przekazać, że jest ona naprawdę bardzo niebezpieczna. Jones twierdzi, że to, iż rodzice grali, tylko potwierdza jego teorię. Twierdzi on, że cała gra jest analogią Riverdale. Grają w to dużo dłużej niż myśleli. Co stanie się dalej? Czy uda im się schwytać mistrza gry? 

Hiram Lodge - człowiek bez żadnych skrupułów

Podczas gdy Veronica czytała gazetę, Hiram wszedł do salonu, mówiąc, że ta powinna razem z nim biegać. Ten człowiek załamuje mnie z odcinka na odcinek, naprawdę musiał nie mieć wstydu, żeby po tym wszystkim w ogóle w jakikolwiek sposób się do niej odezwać. Następnie próbuje sprowokować córkę i mówi jej o tym co wydarzyło się w zakładzie poprawczym. Twierdzi również, że Archie może otrzymać dodatkowy rok odsiadki. Ta natomiast jest nieugięta. Mówi ojcowi, że niedługo to on będzie gnił w więzieniu i wychodzi z pomieszczenia. Stwierdzę szczerzę, że w tym sezonie Veronica naprawdę pozytywnie mnie zaskakuje. Wcześniej nie przepadałam za jej postacią, a teraz coraz bardziej się do niej przekonuję. Dodatkowo, bardzo podziwiam to, że Varchie wytrzymują w rozłące tyle czasu, walczą i nie poddają się - co zresztą przynosi im pozytywne skutki. Naczelnik Norton wypala na brzuchu przywiązanego rudego dobrze znany nam znak - ten sam, który mieli wyryty na plecach Dilton i Ben, oraz ten, który pojawił się w toalecie, tamtej nocy, w przeszłości podczas wstąpienia rodziców. Znak Króla Gargulców. Kolejny dowód na to, że Norton jest powiązany z tą grą, a każde okrucieństwo, które robi więźniowi to część rozgrywki.


W tym samym czasie Betty spotyka się z Reggiem, Kevinem i Josie. Opowiada im o tym co wydarzyło się tamtej nocy. Ci nie dowierzają, ale zapewniają Betty, że spróbują się czegoś dowiedzieć od swoich rodziców. Blondynka uważa, że ktoś, kto wtedy prowadził grę, nadal to robi! Czyżby ktoś z rodziców licealistów maczał palce w śmierci Bena i Diltona? A może to ktoś inny, bardziej doświadczony i zżyty z grą?

Veronica w ramionach ukochanego

Veronica zaprasza do swojej knajpy przyjaciela rodziny- Elio. Opowiada mu o tym, że jej chłopak tkwi w poprawczaku. Dziewczyna wie, że poprawczak jest powiązany z mafią, Mężczyzna obiecał, że spróbuje dowiedzieć się czegoś od znajomych taty, teraz pozostało jej tylko czekać.


Gdy Jughead siedzi w swojej przyczepie, do środka wbiegają Cheryl i Toni. Mówią mu, że chłopacy bawią się bronią. Toni o mało co nie straciła oka przez ich wygłupy. Serpents chcą wprowadzić grę do rzeczywistości, Przestać rozgrywać ją tylko na planszy. Dlatego też postanowili ćwiczyć strzelanie bronią. Jughead nie pozwala im na to, a ma do tego prawo, dlatego że jest mistrzem gry. Chłopcy są oburzeni, że ten jest królem węży i jednocześnie rządzi G&G. Ten natomiast ustaje tyłem do drzewa, stawia na głowie puszkę i każe Cheryl strzelać z łuku. Oczywiście rudowłosa nigdy nie pudłuje i tym razem też tak było. Jones pyta Fangsa i Sweet Pea czy któryś odważy się zrobić to samo. Nie? To w takim razie teraz widzicie kto jest godny bycia mistrzem gry. Ale Jug zapewnia ich, że też będą mieli szansę to udowodnić.

Ronnie dostaje telefon od Elio. Mówi dziewczynie, że jest w stanie zaprowadzić ją do jej chłopaka. I tak właśnie się stało! Lodge ubiera perukę i udaje partnerkę mężczyzny. Zostają wpuszczeni do środka. Tam Veronica może obejrzeć walkę Archiego. Jest przerażona tym widokiem. Co naczelnik z nim zrobił, nie chce się aż w to wierzyć. Po walce dziewczyna wchodzi do szatni ukochanego. Ten jest bardzo ucieszony widokiem czarnowłosej, ale nie chcą rozmawiać. Wolą te 20 minut spędzić w inny sposób, wiadomo jaki. Po wszystkim Ronnie zapewnia chłopaka, że go stąd wypuści. Ten mówi jej o odpływie na arenie. Przy następnej bitwie Archie ma zostać uwolniony! To dopiero będzie akcja... Zostańcie ze mną!O, a tak na marginesie... Wspominałam, że rodzice Josie i Kevina chcą się pobrać? :D


Na ratunek Archiemu!

Archie dochodzi do wniosku, że naczelnik chce się go pozbyć i, że to będzie jego ostatnia walka, jak i zarówno posiłek. Postanawia przed śmiercią zadać dwa pytania naczelnikowi Norton. Jako pierwsze pyta, jak Hiram wrobił go w śmierć Bullocka. Okazuje się, że nie było to trudne. Każdy kto zeznał, iż to Archie pociągnął za spust otrzymał 10 tysięcy. Tyle jest warte twoje życie Andrews, całe 30 tysięcy. Norton podejrzewa, że ukryli się oni w kopalniach. Następnie, Archie pyta go, czy on również pracuje u Hirama Lodge. Otóż nie. Naczelnik nie sprzedał swojej duszy byle jakiemu śmiertelnikowi. Czy chodzi tutaj o Króla Gargulców? Jesteśmy coraz bliżej prawdy! Ale co będzie z Archiem? Czy on naprawdę umrze?!

Czerwony Paladyn został pojmany przez Szalonego Cesarza, który uczynił z niego gladiatora. Archie Andrews został zamknięty w zakładzie poprawczym, naczelnik Norton zrobił z niego wojownika. Potrzebny jest mocny, dopracowany plan. Przyjaciele wiedzą, że jeden najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci Archiego.

1. Trzeba odwrócić uwagę strażników, aby Archie mógł ściągnąć kratę. Tutaj potrzeba czegoś małego i zwykłego, nie wzbudzającego podejrzeń. Hmm, może butelki po napojach wypełnione gazem dymiącym?

2. Betty zostaje w lesie, samochody tam nie wjadą. 

3. Reggie wraz z Veronicą muszą dostać się na teren dawnego centrum rozrywki.

4. Kevin towarzyszy Betty, stamtąd mają odebrać Archiego.Tymczasem Archie przygotowuje się do swojej ostatniej walki. Do szatni wchodzi Joaquin. Rudy opowiada mu o planowanej ucieczce, a ten go... CAŁUJE! Widzieliśmy już to w zwiastunie, ale to co się stało przerosło nasze oczekiwania. Chłopak wbił Archiemu nóż w brzuch i powiedział, że dzięki temu dojdzie do... wstąpienia! Czyli dawny członek gangu Serpents również gra w G&G?! Nie do wiary! Ta gra naprawdę opanowała całe miasteczko i z odcinka na odcinek coraz bardziej się tego przekonujemy... Co teraz będzie z Archiem? Jak przetrwa walkę?

Grę rozpoczyna pocałunek Judasza. Zdrajca zranił Paladyna osłabiając jego moc. Celem jest uratowanie Paladyna i przywrócenie pokoju w Królestwie. Z każdą sekundą siła Paladyna słabnie, a wraz z nią... nadzieja. Czas zacząć grę! Pod budynek przyjeżdżają Veronica i Reggie. Wyglądają olśniewająco! Strażnik pyta ich o hasło. Niestety z codziennie hasło się zmienia i "kontra" nie było już aktualne. W tym momencie Veronica przedstawiła się jako Monica Norton. Mówi też, że przyjechali zobaczyć krew, obojętnie kogo. Strażnik jest przestraszony i natychmiast wpuszcza parę do środka. Kevinowi udaje się wnieść do środka butelki po napojach. Na ring zostaje wprowadzony Czerwony Paladyn Yyy... Znaczy Archie. Staje on oko w oko z wrogiem. A jest to... Mad Dog! Wow, co za zwrot akcji, nieprawdaż? Josie podaje się za kelnerkę. Mówi "parzę", że obstawiają wygranę Mad Doga. Zostaje wydane polecenie. Na pozycje! 

Tymczasem Kevin znajduje wyjście z kanału. Niestety jest ono zamknięte. Wtedy chłopak widzi biegnącego Joaquina. Ten każe mu uciekać i opuszcza las. Przychodzi Betty. Kevin powiadamia ją, że musi biec za Joaquinem. Czy będzie dla niego już za późno? Czy Joaquin zostanie kolejną ofiarą tej chorej gry?

Archie mówi Mad Dogowi o planie ucieczki. Ten uważa, że to absurd, gdyż Archie jest ranny, ale postanawia mu pomóc. Wtedy Veronica staje oko w oko z cienistym smokiem - jej ojcem! Szybko spławia wroga i daje znak rozpoczęcia zamieszek.

 Przyjaciele wrzucają puszki na ring. Mad Dog decyduje się na powstrzymanie strażników. Nie zmieści się w odpływie. Archie ucieka! Mad Dogowi udaje się zatrzymać wrogów, a Archie dochodzi do końca kanału. Betty wypuszcza go i szybko przemyca do samochodu. Wtedy uruchamiany jest plan B! Zmyłka! Betty wraz z Kevinem ucieka przed strażnikami na motocyklu. Ci myślą, że to Archie i podążają za nią! Udaję się im ich przechytrzyć, Reszta załogi odjeżdża z Archiem do bunkru. Misja kończy się powodzeniem! Czerwony Paladyn zostaje uratowany!


Archie zostaje opatrzony przez Toni. Leży w łóżku i odpoczywa. Przyjaciele zauważają u niego znak G&G. Zawierają pakt. Nikt o niczym nie wie, nikt nie zna miejsca pobytu Archiego. Co będzie dalej? Archie jest poszukiwany. Czy uda mu się uniknąć powrotu do poprawczaka? Jak potoczą się jego losy? 

Oko w oko z Królem Gargulców i śmierć...

Hermione Lodge jest oburzona zachowaniem swojej rodziny. Postanawia udać się do Nortona i wyprostować jakoś całą te sytuację. Media wręcz szaleją! Norton chwyta kartę - "Zabij Czerwonego Paladyna". Misja nieudana. Co zrobił naczelnik? Zatruł się cyjankiem. Tak jak Ben i Dilton. To okropne, Gra pochłonęła mózgi własnym graczom. Kolejna śmierć z powodu G&G! Samobójstwo Nortona pokomplikuje sprawy. Gdyby Archie chciał zeznawać w sądzie to oskarżony jest już nieżywy!

 Arch zasypia. Betty proponuje chłopakowi, aby wrócił do domu i przespał się. Ta zaś miała pilnować Archiego. Jughead spotyka po drodze Króla Gargulców. Kłania się mu. Widok Króla jest przerażający! Kto wciela się w jego postać? Co stanie się z Archiem? Tego dowiemy się już za 2 tygodnie! Mam nadzieję, że mój post was zaciekawił, jeśli tak koniecznie dajcie znać w komentarzach! Do następnego!

A TUTAJ ŁAPCIE ZWIASTUN 6 ODCINKA:)OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (4) ocenili go na: 3,750 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
24
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
3
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 5556 punktów za:

Jakość:3770Popularność:1681
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:80
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 93,441 pkt
1,681 czytelników Lis 18, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

Piotr Baranowski Zarząd 1,125,019 pkt
genialny post, jestem pod wrażeniem!
+1 głos
 
Najlepszy
Lis 17, 2018
julia.k Fan 2,138 pkt
Świetny post:) nie mogę się doczekać kolejnego odcinka!
+1 głos
Lis 16, 2018
Kamilkaxx Ekspert 39,048 pkt
Genialny post! Super sie czyta! Czekam  na kolejny odcinek I kolejna recenzje:)
+1 głos
Lis 16, 2018
JakubWichowski Fan 224,042 pkt
świetny post!
0 głosów
Lis 17, 2018
Natt Admin 221,194 pkt
Czekam na rozwiniecie wątku Joaquina Świetny post słońce ❤️
0 głosów
Lis 19, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
113 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 110 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 13718 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  134 osób
 3. The 100
  131 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Potterheads
  67 osób
 8. Arturonators
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  28 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. Misiaki Sysi
  12 osób
 18. GRY
  11 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Life Is Strange
  3 osób
 26. The Good Place
  3 osób
 27. PC
  2 osób
 28. Nintendo
  2 osób
 29. Zosiaki
  1 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  510841 punktów
 2. Young Stars Festival
  43026 punktów
 3. Bartek Lovers
  42664 punktów
 4. Potterheads
  38906 punktów
 5. Supiwerki
  38718 punktów
 6. The 100
  36108 punktów
 7. SikorskiSquad
  32136 punktów
 8. SERIALE
  24674 punktów
 9. GRY
  22380 punktów
 10. Life Is Strange
  20981 punktów
 11. Arturonators
  20427 punktów
 12. FILMY/SERIALE/TV
  19927 punktów
 13. Famous In Love
  18229 punktów
 14. Domisiaki
  17999 punktów
 15. Ania, nie Anna
  17243 punktów
 16. Once Upon A Time
  16442 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  16172 punktów
 18. YOUNG STARS
  12489 punktów
 19. Shawn Mendes Army
  12439 punktów
 20. Pretty Little Liars
  12338 punktów
 21. Sonbird Team
  10786 punktów
 22. Remonators
  10089 punktów
 23. Eurowizja
  9757 punktów
 24. GWIAZDY YOUNG STARS
  8960 punktów
 25. Dua Lipa
  7833 punktów
 26. Forza
  7747 punktów
 27. TALENTY
  6332 punktów
 28. MUZYKA
  6078 punktów
 29. Playstation VR
  6033 punktów
 30. FILMY
  5369 punktów
 31. Nintendo
  5171 punktów
 32. Detroit
  4941 punktów
 33. Tomb Raider
  4884 punktów
 34. KSIĄŻKI
  4554 punktów
 35. INNE
  4535 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  4448 punktów
 37. Progress Armia
  4259 punktów
 38. The Originals
  4181 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4004 punktów
 40. 13 Reasons Why
  3845 punktów
 41. Stranger Things
  3396 punktów
 42. Bambinos
  3216 punktów
 43. Young Stars News
  2842 punktów
 44. K-Pop
  2690 punktów
 45. American Horror Story
  2544 punktów
 46. Sport
  2519 punktów
 47. God Of War
  2494 punktów
 48. Kortezjanie
  2087 punktów
 49. YOUTUBE
  2011 punktów
 50. Puthinators
  1915 punktów
 51. Sony Playstation
  1458 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. Temorki
  840 punktów
 54. FPS
  753 punktów
 55. MMers
  713 punktów
 56. Team Rieger
  705 punktów
 57. PC
  494 punktów
 58. Uncharted
  476 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  462 punktów
 60. R5Family
  440 punktów
 61. Arianators
  428 punktów
 62. LUDZIE
  318 punktów
 63. #talentobranie
  276 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  251 punktów
 65. Directioners
  243 punktów
 66. Soy Luna
  238 punktów
 67. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 68. PROJEKT FANDOMS
  172 punktów
 69. 5SOSFam
  168 punktów
 70. The Good Place
  128 punktów
 71. Beautilles
  111 punktów
 72. Selenators
  101 punktów
 73. Strzelanki
  94 punktów
 74. Donaty Agaty
  93 punktów
 75. Zosiaki
  79 punktów
 76. Podróże
  73 punktów
 77. Orlandonators
  68 punktów
 78. Wyścigi
  45 punktów
 79. Swifties
  39 punktów
 80. Far Cry
  36 punktów
 1. Potterheads
  757 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4632 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  4459 punktów
 5. Riverdale
  3735 punktów
 6. YOUNG STARS
  2132 punktów
 7. Young Stars Festival
  1420 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  518 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Arturonators
  226 punktów
 18. Remonators
  218 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37507 punktów
 2. Riverdale
  3956 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post