+1 głos
Kilka słów od autora:
Fizzle Rocks, czy to zwykłe cukierki? Hiram Lodge kupił już cała Amerykę?! Veronica wygrała wszystko? Co wydarzyło się w kolejnym odcinku Riverdale? Kim w końcu jest Król Gargulców? Zapraszam do przeczytania posta!
(postid: 333917) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Czyli jednak, Jughead i Archie opuszczają Riverdale... Wszyscy się rozdzielają, Arch, Ronnie, Betty i Jug. Każdy działa teraz na własną rękę. Jak sobie radzą? Zostańcie ze mną!

Uciekanie od problemów - czy to prawidłowa ścieżka?

Widzowie myśleli, że Jughead wróci. Mało tego, byli przekonani, że on wcale nie odejdzie. Okazuje się, że wszyscy byliśmy w niemałym błędzie. Archie i Jug uciekają, szukając schronienia przed Hiramem. Oskarżenia widzów względem Juga okazują się słuszne, pomimo tego, że młoda Cooper nie odbiera telefonu, Jones nie wraca do Riverdale. Obaj udają się na farmę, gdzie poznają dwie dziewczyny. Laurie i Gracie Lake, pomimo początkowo negatywnego nastawienia względem nieznajomych, zgadzają się dać im jedzenie i schron, w zamian za pomoc przy przerzucaniu siana. Farma okazuje się duża, lecz pusta, co nie uchodzi uwadze Jonesa. W tym momencie jasnym staje się, że coś jest nie tak, co tylko potwierdza specyficzny klimat panujący na farmie. Jughead postanawia wyruszyć do miasta i zdobyć jakieś informacje. W mieście od razu zauważa coś niepokojącego. Tak, młodzież gra w... Gryfy i Gargulce! To znaczy, że G&G opanowało już nie tylko Riverdale, ale też inne miejsca. Jingle Jangle, Fizzle Rocks... To brzmi jak robota Lodgea! Szybko okazuje się, że nasze przypuszczenia są prawidłowe. Nie bez powodu odcinek nosi nazwę „Człowiek w czerni”, mowa tutaj właśnie o Hiramie. Jughead szybko dochodzi do wniosku, że farma, na której przebywają, również została kupiona przez Lodgea. Domyśla się, że Archie może być w tarapatach i natychmiast biegnie go ostrzec przed możliwie nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Tymczasem na farmie...

No nie, Andrews, jak mogłeś?! W Riverdale żyje dziewczyna, która gotowa jest oddać za ciebie życie, a ty uciekasz i w dodatku ją zdradzasz? Bez obaw! Między Laurie a Archiem do niczego nie dochodzi. Możemy wywnioskować po jego słowach, że ma zamiar wrócić do ukochanej, sam przecież stwierdza, że „w domu czeka na niego dziewczyna”. W takim razie pytanie brzmi -  po co tu jesteś? Arch wyznaje dziewczynie swoje prawdziwe nazwisko i opowiada historię z Hiramem. Niestety nie wie jeszcze, że Laurie doskonale zna Lodgea. Dziewczyna szybko łączy fakty i zaczyna rozumieć, że to ten Archie Andrews. Odchodzi, pod pretekstem przyrządzania jajecznicy, a gdy wraca, obezwładnia chłopaka patelnią i przywiązuje go do słupa w stodole, by mieć pewność, że nie zniknie do czasu pojawienia się na miejscu pomysłodawcy tego ataku, naszego ulubieńca, Hirama Lodgea.


,,Z całym szacunkiem, ale to Betty pokonała seryjnego mordercę" - Arch znów ma kłopoty!

Jughead pospiesznie wraca na farmę, by pomóc przyjacielowi. Na podwórku zauważa Hirama w towarzystwie Laurie i Gracie Lake. Biegnie jak najszybciej do Archiego i mówi mu o wszystkim. Ten niestety nie chce uciekać, postanawia zabić Lodgea i na zawsze uwolnić się od jego prześladowań. Najgłupszy pomysł. Przecież to by się nie udało na 100%! Jonesowi, całe szczęście, udaje się przemówić mu do rozsądku i wspólnie uciekają z farmy. No nieźle, Hiram Lodge wydaje się być wszędzie. Chłopcy mają obawy, że już nigdy nie uda im się od niego uwolnić. Czasem sama mam wrażenie, że kupił już cała Amerykę. Pieniądze potrafią zrobić z człowieka chodzące ucieleśnienie zła, a ja, z odcinka na odcinek, coraz bardziej nienawidzę Hirama.

Na własną rękę 

Veronica postanawia wyprowadzić się z domu. Chce odsunąć się od tych okropnych ludzi. Tak, tato, udało ci się”. Ojciec powoli niszczy jej życie. Dziewczyna decyduje się zamieszkać w swoim barze. Dochodzi też do wniosku, że La Bonne Nuit odnosi stanowczo za małe zyski. Z pomocą Elio organizuje kasyno. Obiecuje chłopakowi 25% wygranej. Niestety nie wie, jaki Elio jest naprawdę. Bar u Popa odwiedza Hiram, ostrzega córkę przed Elio, twierdzi, że jest oszustem i nie powinna mu ufać. Hazard to jego drugie imię. Prosi też córkę, aby wróciła do domu, lecz ta, jak możemy się domyśleć, wyśmiewa jego propozycję.

Kto wygra, zgarnia wszystko!

Hiram miał rację. Elio jest oszustem. Wygrywa każdą rundę, Veronica i Reggie są w rozsypce, zdają się być coraz bliżej bankructwa. Ale nie bójcie się, panienka Lodge ma plan! Dziewczyna wchodzi do gry. Daje bar u Popa i La Bonne Nuit w zastaw, stawiając wszystko na ostatnią kartę, dosłownie. Reggie jest w szoku, myśli, że dziewczyna zwariowała, jednak pozwala jej wejść do gry, licząc na to, że reputacja Lodgeów i tym razem ich nie zawiedzie. Kto wygra, zgarnia zupełnie wszystko. Emocje sięgają zenitu, a wygrywa... Veronica Lodge!  Impreza się kończy, a La Bonne Nuit zgarnia niezłą kupę pieniędzy. Ale, ale, zaraz, zaraz! Veronica, jak to zrobiłaś? Reggie dowiaduje się, że Hiram Lodge złożył córce wizytę tuż przed imprezą i powiedział jej o niecnych planach Elio. Jakby go tu przechytrzyć? Przydałby się ktoś, kto potasuje karty. Całe szczęście jego znajomości nie znają granic. Szybko udało im się zatrudnić kogoś, kto gotów był się tym zająć, oczywiście z korzyścią dla młodej panny Lodge. I tak oto, po raz kolejny, członek rodziny Lodge odnosi zwycięstwo, dążąc po trupach do celu.


Dom dla trudnej młodzieży, czy raczej największy koszmar?

Dom Sióstr Cichego Miłosierdzia okazuje się dla Betty istnym koszmarem. Nawet to miejsce zostaje opanowane przez G&G. Ta gra rozprzestrzenia się niczym groźna zaraza. Cooper robi wszystko, aby wyjść stamtąd jak najszybciej - uśmiecha się, jest miła, pozytywnie przechodzi testy. A to wszystko dzięki temu, że wyrzuca cukierki, które podopieczne otrzymują za dobre sprawowanie. Możemy się łatwo domyślić, że siostry faszerują dziewczęta narkotykami, które ukrywają pod postacią znanych słodyczy, Fizzle Rocks. Betty szybko zyskuje nową współlokatorkę - Ethel. Dziewczyna musi się z nią zaprzyjaźnić, by jej słodka tajemnica nie wyszła na jaw, a jest to bardzo trudne, gdyż Ethel irytuje ją na każdym możliwym kroku, szczególnie, gdy wspomina o swoim pocałunku z Jugiem. Betty dowiaduje się też, że Ethel rozmawia z Królem Gargulców. To on ma ukazać jej drogę ucieczki. Mówi też blondynce o tajnym wyjściu, oznaczonym znakiem X. Betty rusza na poszukiwanie swoich papierów. Niestety nie udaje jej się nic znaleźć, ale koleżanka powiadamia ją, że są one tylko w skrzydle szpitalnym. Tylko jak zamierzasz się tam dostać, Betty Cooper?

Kara dla niegrzecznej dziewczynki

Betty, przebywając na podwórku, zauważa Hirama Lodga. Jakaś dziewczyna mówi jej, że on im pomaga i dofinansowuje dom. Dziewczyna postanawia udać atak, aby przewieziono ją do skrzydła szpitalnego. Na siłę kłoci się z Ethel, aby chwilę później upozorować swój atak. Misja kończy się sukcesem. Dziewczyna znajduje papiery, w których zapisane jest sprawozdanie z jej dotychczasowego pobytu w SOQM. Teraz już nie ma wątpliwości - Hiram Lodge sprzedaje Siostrom Miłosierdzia narkotyki pod postacią popularnych cukierków. Betty wyrywa potrzebne strony i udaje się do wyjścia, o którym wspominała wcześniej Ethel. Byłam wtedy już przeszczęśliwa, że udało się jej szybko uciec, ale na próżno. Przejście okazuje się być zasłonięte ścianką ceglaną. To pułapka, Betty Cooper! Do pomieszczenia wchodzi Ethel, siostra i lekarze. Zmuszają Betty do zjedzenia Fizzle Rocks i zabierają ją na ponowne badania. Jej przekręty z cukierkami wychodzą na jaw. Siostry zabierają Betty do komnaty, w której ma odbyć karę za swoje przewinienia. Kto znajduje się w środku? Sam Król Gargulców!

"Myliłam się Betty, jednak go poznasz" - ostatnie słowa wypowiedziane przez Ethel do próbującej wyrwać się z rąk sióstr Betty. Scena jak z najstraszniejszego horroru! Znów mamy wątpliwości co do tożsamości Króla Gargulców. Robi się to coraz bardziej skomplikowane, a ja coraz bardziej chcę wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy sezon. A Wy, jak sądzicie?

Dziękuję za przeczytanie tego posta, jeśli wam się spodobał, zostawcie po sobie ślad! 

Zwiastun odcinka 8 : OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 2,600 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
20
Super
0
Śmiech
3
Zdziwienie
2
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 4597 punktów za:

Jakość:2620Popularność:1936
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:36
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 93,441 pkt
1,936 czytelników Gru 7, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Natt Admin 212,026 pkt
Super post jak zawsze! <3
0 głosów
Gru 8, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
104 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 104 Gości
Dziś posty czytano : 7567 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. The 100
  131 osób
 3. Ananasy Sylwii
  130 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Potterheads
  67 osób
 8. Arturonators
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  28 osób
 13. Donaty Agaty
  25 osób
 14. Pretty Little Liars
  24 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. Misiaki Sysi
  12 osób
 18. GRY
  11 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Life Is Strange
  3 osób
 26. The Good Place
  3 osób
 27. PC
  2 osób
 28. Nintendo
  2 osób
 29. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  505470 punktów
 2. Bartek Lovers
  42424 punktów
 3. Potterheads
  38572 punktów
 4. Supiwerki
  38460 punktów
 5. Young Stars Festival
  37717 punktów
 6. The 100
  35539 punktów
 7. SikorskiSquad
  32037 punktów
 8. SERIALE
  24478 punktów
 9. Arturonators
  22688 punktów
 10. GRY
  22216 punktów
 11. Life Is Strange
  20757 punktów
 12. FILMY/SERIALE/TV
  19847 punktów
 13. Domisiaki
  17907 punktów
 14. Famous In Love
  17499 punktów
 15. Ania, nie Anna
  17218 punktów
 16. Once Upon A Time
  16138 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  15973 punktów
 18. YOUNG STARS
  12480 punktów
 19. Shawn Mendes Army
  12378 punktów
 20. Pretty Little Liars
  12064 punktów
 21. Sonbird Team
  10760 punktów
 22. Remonators
  9973 punktów
 23. Eurowizja
  9689 punktów
 24. GWIAZDY YOUNG STARS
  9038 punktów
 25. Dua Lipa
  7794 punktów
 26. Forza
  7019 punktów
 27. TALENTY
  6295 punktów
 28. Playstation VR
  6010 punktów
 29. MUZYKA
  5967 punktów
 30. FILMY
  5190 punktów
 31. Nintendo
  5136 punktów
 32. Detroit
  4933 punktów
 33. Tomb Raider
  4872 punktów
 34. KSIĄŻKI
  4547 punktów
 35. INNE
  4515 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  4269 punktów
 37. Progress Armia
  4248 punktów
 38. The Originals
  4168 punktów
 39. Misiaki Sysi
  3971 punktów
 40. 13 Reasons Why
  3814 punktów
 41. Stranger Things
  3242 punktów
 42. Young Stars News
  2740 punktów
 43. Bambinos
  2694 punktów
 44. K-Pop
  2673 punktów
 45. American Horror Story
  2531 punktów
 46. God Of War
  2487 punktów
 47. Sport
  2403 punktów
 48. Kortezjanie
  2081 punktów
 49. Puthinators
  1912 punktów
 50. Sony Playstation
  1378 punktów
 51. Przygodowe
  1150 punktów
 52. Temorki
  835 punktów
 53. FPS
  727 punktów
 54. Team Rieger
  671 punktów
 55. MMers
  668 punktów
 56. PC
  489 punktów
 57. Uncharted
  475 punktów
 58. Kluseczki Olgi
  448 punktów
 59. YOUTUBE
  448 punktów
 60. Arianators
  404 punktów
 61. R5Family
  401 punktów
 62. LUDZIE
  308 punktów
 63. #talentobranie
  270 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  238 punktów
 65. Soy Luna
  228 punktów
 66. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 67. Directioners
  220 punktów
 68. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 69. 5SOSFam
  140 punktów
 70. The Good Place
  121 punktów
 71. Beautilles
  106 punktów
 72. Selenators
  97 punktów
 73. Strzelanki
  94 punktów
 74. Donaty Agaty
  90 punktów
 75. Podróże
  71 punktów
 76. Orlandonators
  63 punktów
 77. Wyścigi
  45 punktów
 78. Swifties
  36 punktów
 79. Far Cry
  34 punktów
 1. Potterheads
  715 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13360 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  5532 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  5356 punktów
 5. Riverdale
  3729 punktów
 6. YOUNG STARS
  2715 punktów
 7. Young Stars Festival
  1427 punktów
 8. Bartek Lovers
  1367 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  518 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  349 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. MUZYKA
  169 punktów
 19. Supiwerki
  137 punktów
 20. Bambinos
  94 punktów
 21. Arturonators
  90 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. Arianators
  3 punktów
 41. LUDZIE
  2 punktów
 42. Progress Armia
  2 punktów
 43. Misiaki Sysi
  1 punktów
 44. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37499 punktów
 2. Riverdale
  3593 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 6. The 100
  1558 punktów
 7. Bartek Lovers
  1425 punktów
 8. Sonbird Team
  1378 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post