+1 głos
Kilka słów od autora:
Fizzle Rocks, czy to zwykłe cukierki? Hiram Lodge kupił już cała Amerykę?! Veronica wygrała wszystko? Co wydarzyło się w kolejnym odcinku Riverdale? Kim w końcu jest Król Gargulców? Zapraszam do przeczytania posta!
(postid: 333917) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Czyli jednak, Jughead i Archie opuszczają Riverdale... Wszyscy się rozdzielają, Arch, Ronnie, Betty i Jug. Każdy działa teraz na własną rękę. Jak sobie radzą? Zostańcie ze mną!

Uciekanie od problemów - czy to prawidłowa ścieżka?

Widzowie myśleli, że Jughead wróci. Mało tego, byli przekonani, że on wcale nie odejdzie. Okazuje się, że wszyscy byliśmy w niemałym błędzie. Archie i Jug uciekają, szukając schronienia przed Hiramem. Oskarżenia widzów względem Juga okazują się słuszne, pomimo tego, że młoda Cooper nie odbiera telefonu, Jones nie wraca do Riverdale. Obaj udają się na farmę, gdzie poznają dwie dziewczyny. Laurie i Gracie Lake, pomimo początkowo negatywnego nastawienia względem nieznajomych, zgadzają się dać im jedzenie i schron, w zamian za pomoc przy przerzucaniu siana. Farma okazuje się duża, lecz pusta, co nie uchodzi uwadze Jonesa. W tym momencie jasnym staje się, że coś jest nie tak, co tylko potwierdza specyficzny klimat panujący na farmie. Jughead postanawia wyruszyć do miasta i zdobyć jakieś informacje. W mieście od razu zauważa coś niepokojącego. Tak, młodzież gra w... Gryfy i Gargulce! To znaczy, że G&G opanowało już nie tylko Riverdale, ale też inne miejsca. Jingle Jangle, Fizzle Rocks... To brzmi jak robota Lodgea! Szybko okazuje się, że nasze przypuszczenia są prawidłowe. Nie bez powodu odcinek nosi nazwę „Człowiek w czerni”, mowa tutaj właśnie o Hiramie. Jughead szybko dochodzi do wniosku, że farma, na której przebywają, również została kupiona przez Lodgea. Domyśla się, że Archie może być w tarapatach i natychmiast biegnie go ostrzec przed możliwie nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Tymczasem na farmie...

No nie, Andrews, jak mogłeś?! W Riverdale żyje dziewczyna, która gotowa jest oddać za ciebie życie, a ty uciekasz i w dodatku ją zdradzasz? Bez obaw! Między Laurie a Archiem do niczego nie dochodzi. Możemy wywnioskować po jego słowach, że ma zamiar wrócić do ukochanej, sam przecież stwierdza, że „w domu czeka na niego dziewczyna”. W takim razie pytanie brzmi -  po co tu jesteś? Arch wyznaje dziewczynie swoje prawdziwe nazwisko i opowiada historię z Hiramem. Niestety nie wie jeszcze, że Laurie doskonale zna Lodgea. Dziewczyna szybko łączy fakty i zaczyna rozumieć, że to ten Archie Andrews. Odchodzi, pod pretekstem przyrządzania jajecznicy, a gdy wraca, obezwładnia chłopaka patelnią i przywiązuje go do słupa w stodole, by mieć pewność, że nie zniknie do czasu pojawienia się na miejscu pomysłodawcy tego ataku, naszego ulubieńca, Hirama Lodgea.


,,Z całym szacunkiem, ale to Betty pokonała seryjnego mordercę" - Arch znów ma kłopoty!

Jughead pospiesznie wraca na farmę, by pomóc przyjacielowi. Na podwórku zauważa Hirama w towarzystwie Laurie i Gracie Lake. Biegnie jak najszybciej do Archiego i mówi mu o wszystkim. Ten niestety nie chce uciekać, postanawia zabić Lodgea i na zawsze uwolnić się od jego prześladowań. Najgłupszy pomysł. Przecież to by się nie udało na 100%! Jonesowi, całe szczęście, udaje się przemówić mu do rozsądku i wspólnie uciekają z farmy. No nieźle, Hiram Lodge wydaje się być wszędzie. Chłopcy mają obawy, że już nigdy nie uda im się od niego uwolnić. Czasem sama mam wrażenie, że kupił już cała Amerykę. Pieniądze potrafią zrobić z człowieka chodzące ucieleśnienie zła, a ja, z odcinka na odcinek, coraz bardziej nienawidzę Hirama.

Na własną rękę 

Veronica postanawia wyprowadzić się z domu. Chce odsunąć się od tych okropnych ludzi. Tak, tato, udało ci się”. Ojciec powoli niszczy jej życie. Dziewczyna decyduje się zamieszkać w swoim barze. Dochodzi też do wniosku, że La Bonne Nuit odnosi stanowczo za małe zyski. Z pomocą Elio organizuje kasyno. Obiecuje chłopakowi 25% wygranej. Niestety nie wie, jaki Elio jest naprawdę. Bar u Popa odwiedza Hiram, ostrzega córkę przed Elio, twierdzi, że jest oszustem i nie powinna mu ufać. Hazard to jego drugie imię. Prosi też córkę, aby wróciła do domu, lecz ta, jak możemy się domyśleć, wyśmiewa jego propozycję.

Kto wygra, zgarnia wszystko!

Hiram miał rację. Elio jest oszustem. Wygrywa każdą rundę, Veronica i Reggie są w rozsypce, zdają się być coraz bliżej bankructwa. Ale nie bójcie się, panienka Lodge ma plan! Dziewczyna wchodzi do gry. Daje bar u Popa i La Bonne Nuit w zastaw, stawiając wszystko na ostatnią kartę, dosłownie. Reggie jest w szoku, myśli, że dziewczyna zwariowała, jednak pozwala jej wejść do gry, licząc na to, że reputacja Lodgeów i tym razem ich nie zawiedzie. Kto wygra, zgarnia zupełnie wszystko. Emocje sięgają zenitu, a wygrywa... Veronica Lodge!  Impreza się kończy, a La Bonne Nuit zgarnia niezłą kupę pieniędzy. Ale, ale, zaraz, zaraz! Veronica, jak to zrobiłaś? Reggie dowiaduje się, że Hiram Lodge złożył córce wizytę tuż przed imprezą i powiedział jej o niecnych planach Elio. Jakby go tu przechytrzyć? Przydałby się ktoś, kto potasuje karty. Całe szczęście jego znajomości nie znają granic. Szybko udało im się zatrudnić kogoś, kto gotów był się tym zająć, oczywiście z korzyścią dla młodej panny Lodge. I tak oto, po raz kolejny, członek rodziny Lodge odnosi zwycięstwo, dążąc po trupach do celu.


Dom dla trudnej młodzieży, czy raczej największy koszmar?

Dom Sióstr Cichego Miłosierdzia okazuje się dla Betty istnym koszmarem. Nawet to miejsce zostaje opanowane przez G&G. Ta gra rozprzestrzenia się niczym groźna zaraza. Cooper robi wszystko, aby wyjść stamtąd jak najszybciej - uśmiecha się, jest miła, pozytywnie przechodzi testy. A to wszystko dzięki temu, że wyrzuca cukierki, które podopieczne otrzymują za dobre sprawowanie. Możemy się łatwo domyślić, że siostry faszerują dziewczęta narkotykami, które ukrywają pod postacią znanych słodyczy, Fizzle Rocks. Betty szybko zyskuje nową współlokatorkę - Ethel. Dziewczyna musi się z nią zaprzyjaźnić, by jej słodka tajemnica nie wyszła na jaw, a jest to bardzo trudne, gdyż Ethel irytuje ją na każdym możliwym kroku, szczególnie, gdy wspomina o swoim pocałunku z Jugiem. Betty dowiaduje się też, że Ethel rozmawia z Królem Gargulców. To on ma ukazać jej drogę ucieczki. Mówi też blondynce o tajnym wyjściu, oznaczonym znakiem X. Betty rusza na poszukiwanie swoich papierów. Niestety nie udaje jej się nic znaleźć, ale koleżanka powiadamia ją, że są one tylko w skrzydle szpitalnym. Tylko jak zamierzasz się tam dostać, Betty Cooper?

Kara dla niegrzecznej dziewczynki

Betty, przebywając na podwórku, zauważa Hirama Lodga. Jakaś dziewczyna mówi jej, że on im pomaga i dofinansowuje dom. Dziewczyna postanawia udać atak, aby przewieziono ją do skrzydła szpitalnego. Na siłę kłoci się z Ethel, aby chwilę później upozorować swój atak. Misja kończy się sukcesem. Dziewczyna znajduje papiery, w których zapisane jest sprawozdanie z jej dotychczasowego pobytu w SOQM. Teraz już nie ma wątpliwości - Hiram Lodge sprzedaje Siostrom Miłosierdzia narkotyki pod postacią popularnych cukierków. Betty wyrywa potrzebne strony i udaje się do wyjścia, o którym wspominała wcześniej Ethel. Byłam wtedy już przeszczęśliwa, że udało się jej szybko uciec, ale na próżno. Przejście okazuje się być zasłonięte ścianką ceglaną. To pułapka, Betty Cooper! Do pomieszczenia wchodzi Ethel, siostra i lekarze. Zmuszają Betty do zjedzenia Fizzle Rocks i zabierają ją na ponowne badania. Jej przekręty z cukierkami wychodzą na jaw. Siostry zabierają Betty do komnaty, w której ma odbyć karę za swoje przewinienia. Kto znajduje się w środku? Sam Król Gargulców!

"Myliłam się Betty, jednak go poznasz" - ostatnie słowa wypowiedziane przez Ethel do próbującej wyrwać się z rąk sióstr Betty. Scena jak z najstraszniejszego horroru! Znów mamy wątpliwości co do tożsamości Króla Gargulców. Robi się to coraz bardziej skomplikowane, a ja coraz bardziej chcę wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy sezon. A Wy, jak sądzicie?

Dziękuję za przeczytanie tego posta, jeśli wam się spodobał, zostawcie po sobie ślad! 

Zwiastun odcinka 8 : OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 2,600 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
19
Super
0
Śmiech
3
Zdziwienie
2
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 4294 punktów za:

Jakość:2620Popularność:1634
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:35
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 81,998 pkt
1,634 czytelników Gru 7, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Natt Admin 205,825 pkt
Super post jak zawsze! <3
0 głosów
Gru 8, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
180 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 180 Gości
Dziś posty czytano : 21417 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  152 osób
 2. Ananasy Sylwii
  128 osób
 3. The 100
  123 osób
 4. Bambinos
  119 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  65 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  37 osób
 10. Domisiaki
  33 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Remonators
  15 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  473530 punktów
 2. Bartek Lovers
  39697 punktów
 3. Supiwerki
  37844 punktów
 4. The 100
  34395 punktów
 5. SikorskiSquad
  31750 punktów
 6. Young Stars Festival
  27326 punktów
 7. SERIALE
  23371 punktów
 8. GRY
  21728 punktów
 9. Arturonators
  18084 punktów
 10. Life Is Strange
  17775 punktów
 11. Domisiaki
  17475 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17131 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  16443 punktów
 14. Famous In Love
  15749 punktów
 15. Ananasy Sylwii
  15486 punktów
 16. Once Upon A Time
  13533 punktów
 17. Bambinos
  12364 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12199 punktów
 19. YOUNG STARS
  11728 punktów
 20. Pretty Little Liars
  11398 punktów
 21. Remonators
  9723 punktów
 22. Eurowizja
  9527 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8473 punktów
 24. Dua Lipa
  7660 punktów
 25. TALENTY
  6045 punktów
 26. Playstation VR
  5947 punktów
 27. Forza
  5600 punktów
 28. MUZYKA
  5189 punktów
 29. Nintendo
  5070 punktów
 30. Detroit
  4916 punktów
 31. Tomb Raider
  4854 punktów
 32. INNE
  4463 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4454 punktów
 34. Progress Armia
  4228 punktów
 35. The Originals
  4132 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  3887 punktów
 37. Misiaki Sysi
  3844 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3724 punktów
 39. Stranger Things
  3101 punktów
 40. K-Pop
  2659 punktów
 41. American Horror Story
  2505 punktów
 42. Young Stars News
  2490 punktów
 43. God Of War
  2458 punktów
 44. FILMY
  2356 punktów
 45. Sport
  2312 punktów
 46. Puthinators
  1903 punktów
 47. Sony Playstation
  1205 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  830 punktów
 50. FPS
  659 punktów
 51. Team Rieger
  628 punktów
 52. MMers
  514 punktów
 53. PC
  480 punktów
 54. Uncharted
  474 punktów
 55. Kluseczki Olgi
  421 punktów
 56. YOUTUBE
  391 punktów
 57. R5Family
  320 punktów
 58. Arianators
  306 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. #talentobranie
  214 punktów
 61. LUDZIE
  213 punktów
 62. Soy Luna
  206 punktów
 63. Directioners
  183 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  178 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  143 punktów
 66. The Good Place
  106 punktów
 67. 5SOSFam
  104 punktów
 68. Beautilles
  91 punktów
 69. Donaty Agaty
  81 punktów
 70. Selenators
  80 punktów
 71. Strzelanki
  71 punktów
 72. Podróże
  56 punktów
 73. Orlandonators
  49 punktów
 74. Wyścigi
  45 punktów
 75. Far Cry
  25 punktów
 1. Potterheads
  254 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5535 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2709 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  88 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post