+6 głosów
(postid: 261400) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Na pewno znacie postać Jaspera Jordana, jeżeli oglądaliście The 100. Ten post jest pełen spoilerów, więc osoby, które jeszcze nie są na bieżąco powinny poczekać z przeczytaniem go. Jednostki, które Jasper irytował są mile widziane, ponieważ może zostanie im przybliżone, dlaczego było tak, a nie inaczej. Zapraszam! 

Sezon 1

Ludzie często mówią, że Jasper nie miał PTSD, o co często się kłócimy. Wiecie, że ta choroba była już zauważalna podczas sezonu pierwszego? Ale po kolei. Trzeba przyznać, że ten szesnastolatek/piętnastolatek (coś koło tego na pewno) był z początku wesołym, pełnym nadziei chłopakiem. Miał przyjaciół, dobrze się uczył (w końcu chciał zostać lekarzem/chemikiem!). Spodobała mu się dziewczyna, Octavia, a zauważył, że polubiła ona Finna. Finn stał się dla niego autorytetem. Bardzo imponowała mu jego odwaga no i oczywiście to, że tak lubiły go dziewczyny. Dlatego też pierwszy przeleciał na drugą stronę rzeki. Na pewno kojarzycie sławne "See you on the other side" (Do zobaczenia po drugiej stronie). Te słowa powiedział Finn do Jaspera i do końca życia naszego delikwenta były one mottem. Został pierwszą ofiarą Ziemian. Wyobraźcie sobie co musiał czuć po przebudzeniu. Wiadomo, cieszył się, gdyż jego przyjaciele go obronili i uratowali, a nie zostawili, aczkolwiek... musiał być również przerażony. Widzieliście na pewno scenę, gdy Octavia chciała go zabrać na motylową łąkę? Nie chciał się zgodzić, bał się. To były już zalążki jego choroby. Następnie, gdy wszyscy zachorowali, to nie dość, że pokłócił się z przyjacielem, musiał sam wystrzelić w puszkę z bombą. Wiedział, że jeśli mu się nie uda to wszystko zepsuje. Pomimo wszystko zgodził się nie stchórzył. Udało mu się, a co potem... kolejna wojna. Znów musiał być niespokojny, znów został zmuszony do martwienia się o swoich przyjaciół. Następnie został zabrany do Mount Weather. Kolejny strach, a przynajmniej z początku. 

Sezon 2

Tu sytuacja prezentowała się już trochę lepiej, a przynajmniej do pewnego czasu. Jasper czuł się bezpieczny. Dostał jedzenie, ubrania, dom. Poznał Mayę, którą naprawdę polubił, miał przy sobie Montyego, więcej do szczęścia nie potrzebował. Clarke jednak cały czas podejrzewała, że coś jest nie tak. Chciała otworzyć drzwi, ale... Jasper wiedział co się stanie. On nigdy nie chciał wojny, nie chciał nikogo ranić, chciał tylko spokoju, a zauważył, że na Ziemi nie będzie dane mu go doświadczyć. Dlatego właśnie zgodził się, by zamknąć go w górze. Zadurzył się w Mayi, nie widział zagrożenia, a może nie chciał go widzieć? Kiedy jednak zabrali Montyego, by pobrać mu szpik, wtedy coś się w nim obudziło. Zechciał walki. Walki za przyjaciół. Inni mieli już jednak plan, o którym nie wiedział. Wyobraźcie sobie jego zdziwienie, gdy wszyscy z Mount Weather zostali porażeni? Nie chodziło już tylko o śmierć jego obiektu westchnień. O zdradę przyjaciół. Nic mu nie powiedzieli. Ukrywali to przed nim, kiedy on przez cały czas chciał bardziej szlachetnie rozwiązanie, zabicie prowodyra. 

Sezon 3

Dostaliśmy przeskok trzymiesięczny. Jestem pewna, że przez ten czas wyglądało to podobnie jak na początku trzeciego sezonu. Jasper zapijał się do nieprzytomności. Chcę teraz zapytać. Co zrobili lekarze? Dlaczego gdy było tam tylu dorosłych to nikt się tym nie zajął? Przecież gdy ma się wykształcenie medyczne, to jest to też w kierunku psychologii. Ktoś powinien mu pomóc, bo umówmy się, co Monty mógł zdziałać sam? Wszystko się pogarszało, Jasper chciał umrzeć, ale żył, żył tylko dla Montyego. Nie myślał już o sobie, a o przyjacielu, wiedział, że jego śmierć zniszczy Montyego, tym bardziej gdy jego matka umarła. Właśnie. Rodzice Jaspera. Nigdy nie uzyskaliśmy żadnym flashbacków czy czegokolwiek, jestem pewna, że ich śmierć również przyczyniła się do choroby Jaspera. Jak może niektórzy wiecie, miał umrzeć pod koniec trzeciego sezonu, na samym końcu. 

Sezon 4

W tym miejscu Jasper nie myślał już o niczym. Jego jedynym wyjściem, a przynajmniej w jego rozumowaniu była śmierć. Zostawił jednak list dla Montyego. Chciał mu to wszystko wyjaśnić. Czemu nie popełnił samobójstwa już na początku? Zdecydował, że woli, aby Ziemia zrobiła to za niego podczas Praimfayi. Także wtedy gdy stworzył swoją grupę "DNR" (mam nadzieję, że wszyscy wiedzą co to), nie chciał do tego przekonywać innym. Powiedział, że nikt nie będzie ich osądzać, jeżeli zgodzą się pójść do bunkra. Gdy umierał, nie chciał aby Monty to widział. Gdy przyjaciel powiedział mu, że znienawidzi go za to, Jasper odpowiedział, że nie może tak mówić, bo znienawidzi siebie do końca życia i będzie za to żałować. Cały czas zależało mu na Montym. Zobaczył się z Finnem po drugiej stronie. 

Koniec

Chętnie poznam wasze opinie na temat  podróży Jaspera przez serial, przez te cztery sezony. Co wy o tym sądzicie? 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
8
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2978 punktów za:

Jakość:20Popularność:2737
Wsparcie:41Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:150
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Martyna z Setki VIP 67,734 pkt
2,737 czytelników Lip 4, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

14 Komentarzy

Weronika z Setki Użytkownik 92,133 pkt
A czy pomocy w tym serialu nie potrzebuje każdy? Jak patrzę na bohaterów to naprawdę mam wrażenie, że im wszystkim przydałby się psycholog, o ile nie psychoterapeuta, Raven, Bellamy, Clarke, bardzo mocno potrzebował jej Finn, nie mówiąc już o Octavi, która tyle lat siedziała pod podłogą. Co oczywiście nie zmienia faktu, że Jasper także potrzebował tej pomocy i miał chyba po prostu najsłabszą psychikę z nich wszystkich, nie miał już rzeczywiście siły żeby walczyć. Ale nie uważam, żeby z wszystkich postaci przeżył najwięcej. Oni wszyscy byli tak bardzo pokaleczeni i tak zniszczeni, każdy z nich znalazł sobie drogę ucieczki, Clarke uciekła z obozu, Bell żywił się nienawiścią do Ziemian, Octavi bardzo pomógł Lincoln, ale w tym wszystkim chciała stać się wojowniczką i to jej pomagało. A Jasper? Jego ucieczką była Maya, a gdy zginęła, on nie potrafił odnaleźć się już w tym świecie.
+6 głosów
 
Najlepszy
Lip 6, 2017
anonim Użytkownik
To była według mnie najtragiczniejsza postać w serialu. Mimo że każdy z nich dużo przeżył, to wszyscy mieli wzloty i upadki, a jego postać ciągnęła cały czas w dół, w stronę samobójstwa, co w końcu jak wiemy się stało :-(
+10 głosów
Lip 4, 2017
Avanestia Użytkownik 26 pkt
Zgadzam się w 100%. Te wszystkie wydarzenia strasznie mu wyniszczyły psychikę, a on po jakimś czasie tego wszystkiego nie wytrzymał i po prostu pozwolił, by śmierć go wzięła w swe ramiona...
+10 głosów
Lip 4, 2017
Lexa Croft Użytkownik 47,359 pkt
Jasper jest tragiczną i jakże odmienna postacią od tych które znamy z The 100. Ja Jaspera bardzo szanuje bo naprawdę gdy Maya odeszła z jego życia jedyna osoba która mu została był Monty. Na nikim innym nie mógł polegać. I to jest piękne...
+9 głosów
Lip 4, 2017
xLilu Użytkownik 4,885 pkt
Ten post jest cudowny, rozjaśniłaś mi wszystko o Jasperze za co Ci dziękuję. Serio teraz zrozumiałam go i jego zachowanie.
+8 głosów
Lip 4, 2017
Martyna z Setki VIP 67,734 pkt
Czuję się spełniona, o to mi chodziło <3
Natka Lach Użytkownik 77 pkt
See you on the other side... Finn jakby to przewidział... nieumyślnie, ale jednak... Biedny Monty :(
+8 głosów
Lip 4, 2017
Ama Użytkownik 61 pkt
Wow świetny post! Obejrzałam serial nie dawno ale strasznie mnie wciągnął szczerze to podaczas oglądania w ogóle nie zwróciłam na to uwagi ten post zminł moje zdanie na temat Jaspera
+7 głosów
Lip 4, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Od samego początku uwielbialam Jaspera i to co się z nim stało w końcowych sezonach jest tragiczne, wycierpial za duzo, zasługiwaĺ na lepsze życie,  bo tak jak wspomnialas on chciał dobrze, chciał wyłącznie spokoju i bezpieczeństwa.  Cieszę się,  że taki post powstał!
+7 głosów
+50
Lip 5, 2017
Rheya Użytkownik 10 pkt
Teraz się tak zastanawiam czy ja oglądałam uważnie ten serial zapomniałam już większości sytuacji, ale mimo to post świetny wszystko czarno na białym.. po prostu dobra robota
+5 głosów
Lip 5, 2017
julka_hej1 Użytkownik 7,614 pkt
Przez ostatnie 2 sezony postać Jaspera zaczęła mnie irytować. Po przeczytaniu tego posta zmieniłam o nim zdanie i zrozumiałam jego zachowanie <3
+5 głosów
Lip 6, 2017
Kainyrdats Użytkownik 49 pkt
Szkoda mi go. Ale i tak jest jedną z moich ulubionych postaci.
+5 głosów
Lip 6, 2017
Sanae Użytkownik 66,056 pkt
Super post. Do tej pory nie za bardzo rozumiałam Jaspera, ale teraz wszystko jasne.
+4 głosów
Lip 9, 2017
Martxnxss Użytkownik 18 pkt
Myślę, że w głębi duszy po prostu miał dość już wcześniej, a śmierć ukochanej go po prostu dobiła..
+3 głosów
Lip 9, 2017
n_sliwinska Użytkownik 1,395 pkt
Myślałam, że nie uda Ci się zmienić mojego zdania na temat Jaspera, a jednak! Niestety nie w stu procentach, ale zawsze coś :)
+3 głosów
Lip 9, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
355 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 355 Gości
Dziś posty czytano : 14355 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  567044 punktów
 2. Young Stars Festival
  45342 punktów
 3. Bartek Lovers
  43998 punktów
 4. Potterheads
  40573 punktów
 5. Supiwerki
  40507 punktów
 6. The 100
  39418 punktów
 7. SikorskiSquad
  34731 punktów
 8. Arturonators
  30525 punktów
 9. SERIALE
  25843 punktów
 10. GRY
  23464 punktów
 11. Famous In Love
  22705 punktów
 12. Life Is Strange
  22531 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20205 punktów
 14. Domisiaki
  18637 punktów
 15. Once Upon A Time
  18212 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17690 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17434 punktów
 18. Forza
  13811 punktów
 19. Pretty Little Liars
  13327 punktów
 20. YOUNG STARS
  12916 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12817 punktów
 22. Sonbird Team
  10894 punktów
 23. Remonators
  10419 punktów
 24. Eurowizja
  10247 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9311 punktów
 26. Dua Lipa
  8046 punktów
 27. MUZYKA
  6520 punktów
 28. TALENTY
  6520 punktów
 29. Playstation VR
  6236 punktów
 30. FILMY
  5823 punktów
 31. Nintendo
  5390 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5295 punktów
 33. Detroit
  5015 punktów
 34. Tomb Raider
  4959 punktów
 35. Stranger Things
  4773 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4644 punktów
 37. INNE
  4638 punktów
 38. Progress Armia
  4302 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4284 punktów
 40. The Originals
  4253 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4057 punktów
 42. Bambinos
  4049 punktów
 43. Young Stars News
  3359 punktów
 44. Sport
  3012 punktów
 45. K-Pop
  2768 punktów
 46. American Horror Story
  2618 punktów
 47. God Of War
  2575 punktów
 48. YOUTUBE
  2343 punktów
 49. Kortezjanie
  2128 punktów
 50. Puthinators
  1947 punktów
 51. Sony Playstation
  1834 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  965 punktów
 54. FPS
  894 punktów
 55. Temorki
  861 punktów
 56. Team Rieger
  819 punktów
 57. R5Family
  660 punktów
 58. Arianators
  565 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  564 punktów
 60. Zosiaki
  558 punktów
 61. PC
  556 punktów
 62. Uncharted
  491 punktów
 63. LUDZIE
  451 punktów
 64. Directioners
  345 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  319 punktów
 66. Soy Luna
  313 punktów
 67. #talentobranie
  296 punktów
 68. 5SOSFam
  284 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  182 punktów
 71. Beautilles
  167 punktów
 72. The Good Place
  156 punktów
 73. Selenators
  147 punktów
 74. Donaty Agaty
  110 punktów
 75. Orlandonators
  110 punktów
 76. Strzelanki
  110 punktów
 77. Podróże
  97 punktów
 78. Swifties
  78 punktów
 79. Far Cry
  57 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1142 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post