+18 głosów
(postid: 317519) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

W związku z liczną nieuprawnioną działalnością użytkowników w naszym projekcie zostaliśmy zmuszeni do podjęcia działań, które w maksymalnym stopniu rozwiążą problemy, które nas dosięgły. Jedno jest pewne: chcieliśmy dobrze i robiliśmy co w naszej mocy by sprostać oczekiwaniom zbuntowanych użytkowników. Próbowaliśmy modyfikować zasady punktacji, aby wszyscy byli zadowoleni, wprowadzaliśmy funkcje, które pozwolą wielu zdobywać punkty na bardzo różne sposoby. Niestety, wszystkie te działania w trakcie tworzenia miały furtkę wykorzystania szkodliwego, które zostanie źle odebrane przez Użytkowników. Podjęliśmy kilka drastycznych decyzji oraz zaktualizowaliśmy dotychczas krótki, a teraz dość rozbudowany Regulamin Serwisu Fandoms.pl. Fandoms.pl jest naszym serwisem, z którym do współpracy zachęcamy fandomy . Otwieramy się na wiele możliwości i chętnie pomagamy, a nawet oddajemy w jakimś stopniu zarządzanie treściami projektu dla ludzi , których znamy nieraz jedynie z rozmowy na facebooku. Niestety, pojawili się wśród nas także użytkownicy , którzy nie docenili palca i zechcieli wziąć całą rękę, uzurpując sobie prawa do decydowania o różnych akcjach i punktacji w serwisie. Nie chcemy wskazywać na to czyja to wina w kontekście całego fandomu, bo tak naprawdę nie można przyporządkować użytkownika do konkretnego fandomu odgórnie. 

Aktualizacja Regulaminu Serwisu niezbędna do zaakceptowania przez Użytkowników

W pewnych kwestiach jesteśmy sami sobie winni - Regulamin serwisu oferował bardzo ograniczone i dość standardowe przepisy, które nijak się miały do naszego projektu. Standardowe przepisy mają sens, jeśli ma się do czynienia ze standardowym serwisem. Ten jest inny , specyficzny, w dodatku dotyka bardzo drażliwego tematu, jakim są fandomy i grupy nieraz szaleńczo oddane swojemu idolowi czy marce. To musi dawać podstawy do potencjalnych konfliktów, i tak też się tu działo. Ostatecznie życie zmusiło nas do nadrobienia czegoś, co powinno nastąpić od razu... ale tu przyznaję Wam ja - jako Administrator Serwisu - nie spodziewaliśmy się, że portal może odwiedzać tak duża grupa osób. I choć dziś jest nas tu mniej i ponosimy w jakimś stopniu winę własnie z przyczyny opisanej wyżej, to jednak portal ten stanowi naszą - Administracji i załogi projektu - zajawkę. Poświęcamy na niego zwykle prywatny czas po codziennych obowiązkach, i po prostu chcemy dalej go tworzyć. Trzeba jednak powiedzieć otwarcie: brak należycie skonstruowanego i odpowiednio dopracowanego Regulaminu Serwisu przy tak dużym start-upie , jakim niepostrzeżenie stał się ten projekt, to poważny błąd, za który możemy przepłacić nawet całą akcją - z czego zdajemy sobie sprawę. Tak, daliśmy plamę . Dałem ją ja - administrator i twórca tego serwisu. Starając się, by portal oferował wiele funkcji, które zatrzymają Was na dłużej i walcząc z dużym ruchem, by serwery wytrzymały , nie zadbałem o to, co okazało się kluczowe - bezpieczeństwo Was - Użytkowników oraz Waszych Treści.


Mimo wszystko wierzymy, że choć trochę spodobała się Wam się formuła i zaangażowanie wszystkich tych, którzy przygotowali wspaniałe teksty, zapewnili niesamowite emocje i atmosferę, która - niestety - bywała czasem burzona. Nie będziemy prosić - to Wasza decyzja. Jeśli zechcecie - zostaniecie z nami. Jeśli nie, odejdziecie, lub już odeszliście. 


Zaktualizowany, należycie przygotowany Regulamin serwisu znajdziecie pod adresem http://fandoms.pl/regulamin . Od tej pory dodatkowo wymagamy jego akceptacji podczas rejestracji , dotychczasowych Użytkowników obowiązuje natomiast po zalogowaniu w serwisie . Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo odrzucenia postanowień Regulaminu . Konta Użytkowników, którzy NIE zaakceptują Regulaminu mogą zostać zablokowane , mogą też zostać usunięte (łącznie z wszystkimi utworzonymi treściami tego użytkownika w serwisie) na jego prośbę .


Regulamin postanawia wiele ważnych rzeczy - te najważniejsze, będące naszym rozwiązaniem sytuacji, która przez jakiś czas paraliżowała serwis i zabijała zabawę od środka znajdziecie poniżej .

Typy użytkowników - kij i marchewka

W związku z faktem iż hejt w sieci istnieje, podobnie jak użytkownicy, którzy lubią psuć zabawę innym, a także z racji, że fandomy same w sobie są tematem często kontrowersyjnym i wywołującym skrajne emocje, wiemy już, że odblokowanie pisania treści bez jakiejkolwiek moderacji nie może trwać dłużej. Nie jest jednak tak, że tylko zabieramy - wręcz przeciwnie. Cel jest jeden - zabezpieczyć Was (szczególnie, że jest tu mnóstwo osób niepełnoletnich) przed nieodpowiednimi treściami i ludźmi, którzy mogą zepsuć Wam zabawę oraz zniszczyć Waszą pracę. To nie zamach na "wolność słowa". Dopuszczamy wszelkiego rodzaju krytykę, jak i dyskusje - także te burzliwe. Nie będziemy specjalnie zwlekać z weryfikowaniem Was ani ograniczać treści. Można się zdenerwować - w końcu emocje i fandomy to coś oczywistego. Nie dopuścimy jednak dłużej wyzywania użytkowników, podżegania, skłaniania do nienawiści i innych działań, które określamy jako rażące naruszenie zasad Serwisu. 


Z dniem dzisiejszym do Serwisu zostały wprowadzone nowe typy kont Użytkowników :

- użytkownik zarejestrowany - to standardowe konto, które dotychczas było jedynym. Później mieliśmy już tylko adminów fandomów i globalnych. Teraz jest to konto, które staje się Waszym od razu po rejestracji . Są to konta zazwyczaj osób nowych, które jeszcze nie dały się poznać w Serwisie. Użytkowników zarejestrowanych obowiązuje całkowita moderacja treści , nie tylko w zakresie postów , quizów ale także komentarzy i odpowiedzi . Słowem - wszystko to, co tacy Użytkownicy napiszą musi zostać zatwierdzone przez Moderatorów i Administratorów - zarówno fandomów jak i globalnych . A zatem, jeśli Użytkownik zarejestrowany napisze komentarz do posta w fandomie 13RW , komentarz ten mogą zaakceptować także moderatorzy i administratorzy fandomu 13RW w naszym serwisie. Oznacza to, że nie będziecie musieli zbyt długo czekać na akceptację komentarza. 


Użytkownicy zarejestrowani ponadto nie mają możliwości zarządzania stanem swoich punktów w Serwisie - nie mają więc dostępu do tworzenia wyzwań (mogą natomiast w nich uczestniczyć) . Póki co zdecydowaliśmy utrzymać im prawo tworzenia quizów , mogą je także śmiało rozwiązywać. Użytkownicy zarejestrowani nie mogą też minusować komentarzy ani przyznawać negatywnych ocen do postów, nie mają dostępu do Fandoms Messengera, mogą nie mieć dostępu do wybranych przez nas fandomów/kategorii serwisu. Nie mogą też pisać na Tablicy Użytkowników ani wysyłać do nich wiadomości . Słowem - nie mogą w żadnym stopniu nawiązać kontaktu z Użytkownikami poza komentarzami i postami - a tym samym np. ich obrażać, wysyłać spam, itd. Oznacza to, że nawet jeśli niechciany przez nas Użytkownik spróbuje złamać ew. ban (nawet na adres IP), na nic mu się zda ponowna rejestracja - nie będzie mógł nikogo z Was obrazić, gdyż jego treści będą podlegać całkowitej moderacji .


Użytkownicy zarejestrowani będą mogli korzystać z portalu w zdecydowanej większości funkcji, które są niezbędne by portal był cennym źrodłem wiedzy i rozrywką w postaci czytania postów użytkowników . Jeśli więc, Fandoms jest dla Ciebie po prostu portalem z artykułami, konto zarejestrowane w zupełności Ci wystarczy . Jeśli jednak zapragniesz stać się częscią jego społeczności, bawić się systemem punktacji, zbierać punkty w rankingach itd., zdecydowanie warto zainteresować się statusem konta zweryfikowanego .


Będziemy sprawdzać Wasze treści oraz zachowanie w serwisie i z przyjemnością weryfikować Wasze konta, przyznając status Użytkownika zweryfikowanego . W takim momencie Fandoms stanie dla Was otworem i będziecie mogli realnie cieszyć się z tego, co portal oferuje.

Użytkownik zweryfikowany - dawniej Expert. Możesz więcej !

Jeśli dostrzeżemy , że chcesz angażować się w naszą społeczność i możesz zaoferować w niej przede wszystkim siebie, podoba Ci się atmosfera projektu , zbierasz liczne punkty w sposób nie budzący negatywnych emocji Użytkowników i - po prostu - jesteś kimś, w kogo chcemy zainwestować , otrzymasz od nas status użytkownika zweryfikowanego . Od tej pory umożliwimy Ci pisanie komentarzy i odpowiedzi bez moderacji, otrzymasz prawo tworzenia wyzwań dla Użytkowników, prawo przyznawania ocen negatywnych dla treści (komentarze, posty) w serwisie, prawo zgłaszania niewłaściwych treści, jeśli jakimś cudem pojawią się w serwisie. Damy Ci też dostęp do Fandoms Messengera, dzięki czemu będziesz mógł(a) poznać lepiej tych, którzy tu są, otrzymasz dostęp do dodatkowych kategorii/fandomów w Serwisie, napiszesz na Tablicy Użytkowników , wyślesz do nich wiadomość i wiele innych. Słowem - staniesz się częścią serwisu a portal Fandoms nie będzie już tylko portalem z postami , ale po prostu fajną społecznościówką, w ktorej poznasz tych, którzy kochają to co Ty.


Dotychczas jak się pewnie zorientowaliście... wszyscy byliście dla nas użytkownikami zweryfikowanymi ... ale niestety nie wszyscy to docenili . Nawet jeśli teraz czujecie obawę, że portal będzie przepuszczał tylko dobre treści dla niego... uspakajamy Was - nie chcemy Wam bronić wolności słowa. Chcemy ochronić Was i nas przed zachowaniami, które powszechnie odbierane są negatywne i po prostu są szkodliwe dla projektu i naszej społeczności.


Ale zaraz zaraz...w sumie dostaniecie coś więcej ;) Możliwość umieszczania zdjęć i video w komentarzach / odpowiedziach do postów zostanie wprowadzona dla Was dosłownie na dniach ! :)


Ale to nie wszystko !

Najlepsi staną się redaktorami portalu Fandoms.pl !

Jest kij , ale jest i marchewka. Widzimy, że niektórzy z Was są zaangażowani w serwisie w stopniu znacznie powyżej standardów . Tworzycie fenomenalne posty, pełne bardzo wartościowych treści, angażujecie się w społeczność i pomagacie innym , chcecie zostać zauważeni . I właśnie to Wam damy !


Status redaktora Fandoms.pl (w zakresie konkretnych fandomów lub nawet wg statusu globalnego) pozwoli Wam na rzeczy, o których wielu z Was mogło marzyć ! Oprócz wszystkich cech opisanych wyżej otrzymacie:

- prawo tworzenia postów bez moderacji (w takim zakresie, jakim jesteście Redaktorami) 

- prawo podbijania postów wg limitów, które odpowiadają Waszemu typowi konta (możliwość określania posta np. sprzed 4 dni jako nowość widoczna na górze strony)

- więcej możliwości w Fandoms Messengerze 

- prawo ubiegania się o akredytacje na eventy związane z tematyką Was interesującą

- prawo ubiegania się o przygotowywanie materiałów prasowych / recenzji (np. książki, filmy, gry, muzyka, itd.) , które będą przesyłane do firm, instytucji, bardziej republikowane itd. wraz z otrzymaniem materiałów do przygotowania treści (np. gry czy płyty do recenzji) 

- prawo edytowania postów Użytkowników (tzw. korekty), aby dbać o wysoką jakość merytoryczną treści (pomoc dla Administracji) 

- prawo otrzymania referencji / zaliczenia praktyk zawodowych w tematyce związanej z szeroko-pojętym dziennikarstwem 

- prawo wybierania najlepszych komentarzy do własnych postów

...i inne, które zostaną udostępnione niebawem .


Status redaktora jest awansem ze statusu zweryfikowanego użytkownika .

...możesz awansować jeszcze bardziej !

To właśnie z Redaktorów pozyskiwać będziemy nowych Moderatorów i Administratorów poszczególnych fandomów w Serwisie. To oni mogą m.in. akceptować posty i quizy użytkowników, weryfikować nowych użytkowników, ustanawiać nowych Redaktorów, przyznawać punkty specjalne, wybierać komentarze do postów, reprezentować Serwis podczas najważniejszych wydarzeń branżowych i wiele innych. Napiszemy Wam o tym wkrótce :)

Wyzwania z dnia 11 września 2017 zostaną anulowane

...a punkty przywrócone do autorów wyzwań . Decyzja taka wynika z faktu braku możliwości wybrania zwycięzcy przez Użytkowników niezweryfikowanych . Aby nie wyróżniać w tej kwestii nikogo, postanowiliśmy anulować wszystkie wyzwania w serwisie z dnia 11 września . Punkty zostaną oddane autorom najpóźniej do jutra do rana, a najpewniej nie później niż dziś do północy.


W wyzwaniach od dłuższego czasu działo się źle i te nie były rozstrzygane uczciwie . Postanowiliśmy nikogo nie ukarać , ale anulowanie tych wyzwań jest konieczne.

Użytkownicy szkodliwi dla serwisu będą z niego usuwani

Moderacja komentarzy i odpowiedzi w ramach standardowych kont po rejestracji w 99% wyklucza możliwość przykrych incydentów ze strony użytkowników, jednak wielokrotne wysyłanie obraźliwych treści , które muszą czytać moderatorzy / administratorzy jest dla nas nieakceptowalne . Na mocy zaktualizowanego Regulaminu Serwisu będziemy blokować lub usuwać konta szkodliwych użytkowników . Podobnie jak w przypadku kont, możliwe są blokady o charakterze ostrzeżeń (mimo wszystko wierzymy w resocjalizację) , jak i permanentne banowanie , które oznacza zerwanie współpracy z Użytkownikiem na wszystkich polach. Użytkownicy oprócz degradacji poziomu konta (np. ze zweryfikowanego do zarejestrowanego, lub ze zweryfikowanego ogólnego do zweryfikowanego dla konkretnego fandomu) mogą zostać objęci następującymi blokadami:


- zablokowanie użytkownika - Użytkownik na czas określony jest blokowany w serwisie. Widzi posty i stronę główną. Nie ma dostępu do żadnych innych funkcji w serwisie, w tym tworzenia jakichkolwiek treści, nawet z moderacją. Treści użytkownika napisane dotychczas są nadal widoczne i dostępne.

- zablokowanie użytkownika z ukryciem jego treści - Użytkownik jest blokowany w serwisie łącznie z jego wszystkimi treściami, które przestają być widoczne w Serwisie dla wszystkich poza Administratorami 

- usunięcie użytkownika - Konto Użytkownika jest usuwane z Serwisu wraz z treściami , punktami itd. Użytkownika bez możliwości jego przywrócenia 


Jeśli tego rodzaju metody nie poskutkują, wprowadzone zostały dodatkowe dwie permanentne blokady :

- zablokowanie IP użytkownika - Użytkownik nie może wyświetlać Serwisu ani ponownie się zarejestrować 

- zablokowanie IP użytkownika wraz z wszystkimi treściami napisanymi z danego adresu IP - j.w + wszystkie treści napisane z danego IP stają się niedostępne w Serwisie 


Dla najbardziej toksycznych Użytkowników może zostać przyznana permanentna blokada na adres IP lub całą podsieć od strony serwerów. W takim wypadku Użytkownik nie będzie widział strony fandoms.pl w Internecie (jakby w ogóle nie istniała) .


Wierzymy, że jedyne, co będzie użyte w serwisie zostanie ograniczone do minimum... czego Wam i sobie życzymy :)

Poważnie - ale tak trzeba. Teraz Wasza decyzja, czy chcecie z nami zostać :)

To prawdopodobnie jeden z najpoważniejszych postów na naszym portalu dotychczas... ale sytuacja stała się na tyle poważna, że takie podejście było jedynym, słusznym rozwiązaniem. Weryfikacje kont zostaną wprowadzone już od jutra .


Czy te wszystkie w/w elementy są dla Was wystarczające by przyjąć od nas przeprosiny, że nie zrobiliśmy tego wcześniej? Decyzja należy - tak naprawdę - do każdego/każdej z Was z osobna . Zróbcie tak, jak czujecie - zrozumiemy każdą decyzję, nawet jeśli będzie ona oznaczała, że aktualne akcje w serwisie są jego ostatnimi. Czekamy na Wasze komentarze :)


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1234 punktów za:

Jakość:20Popularność:547
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:18
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:530
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

inne
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
547 czytelników Wrz 12, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

24 Komentarzy

Melwyn Użytkownik 161,663 pkt
Świetne zmiany! Motywują mnie do cieższej pracy. Tak jak w dobrym korpo możliwość awansu jest budująca. Uwielbiam działać w zespole i się w nim sprawdzać. Na pewno wyjdzie nam to na dobre.
+9 głosów
Wrz 12, 2017
Karolina z Setki Użytkownik 439,103 pkt
Nie podoba mi sie fakt kolejnych 'nagród' Bo to głównie przez nie sa wszystkie dramy
+8 głosów
Wrz 12, 2017
MalenaRatnerPL Użytkownik 338,566 pkt
Ooooooo widzę, że poważne zmiany. Mam nadzieję, że wyjdą wszystkim na dobre :D ja tak prędko nie opuszczę tego portalu choćby mnie ciągnęli za nogi hehe czy tylko ja mam taką rutynę, że po wejściu na fb wchodzę na fandoms? Normalnie uzależniłam się ^_^
+8 głosów
Wrz 12, 2017
Galopujący Jeleń Użytkownik 289,922 pkt
Hm, aż tak to nie mam.. ale serwis fajny.
Martyna Wajer Użytkownik 142,266 pkt
też tak mam xD
Kopytkująca Sarna Użytkownik 388,748 pkt
Czyli kazdy ma szanse zostac moderatorem?
+6 głosów
Wrz 12, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
Teoretycznie to każdy w Polsce może zostać prezydentem  a Napoleon Bonaparte do żołnierzy powiedział „Każdy z Was nosi w plecaku buławę marszałkowską”.
Siostra Sulejmana Użytkownik 13,641 pkt
W życiu jeszcze nie spotkałam się z takim rygorem,z takim pancerzem ochronnym,drastycznym obwarunkowaniem na portalu.
 Może za mało widziałam.
Życzę powodzenia.
+6 głosów
Wrz 13, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
oczywiście - masz rację, i sam to napisałem. Brak odpowiednio dedykowanego i rozbudowanego regulaminu przy tak wielkiej akcji (która zwyczajnie rozwineła się nadplanowo) to był błąd, do którego sam się w tym poście przyznałem. Nie jest to błąd zamierzony - raczej brak czasu by wszystko działało jak należy. Skupiłem się na rozbudowaniu zasad akcji by ta była możliwie ciekawa i jednocześnie odpierałem bądź reagowałem na ludzi z Waszej grupy w temacie oczekiwań zmian - te zmiany, które nastąpiły wystąpiły z inicjatywy znanych Wam osób - jasne, na zasadzie: co nie jest zabronione, jest dozwolone. Nie mniej, tak można wiecznie i oczywiście - macie rację: pewnie w regulaminie sa luki, które można obejść, tak samo jak linii obrony w sądzie są luki, które można podważyć. Jak najbardziej, z chęcią owy regulamin załatam, jeśli okaże się, że jest taka potrzeba, ale nie będę postawiony przed faktem, by robić to w środku nocy, bo parę osób się zbuntowało, co nie oznacza , że tego wówczas nie zrobię. Zrobię,ale wtedy kiedy będę mógł się tym zająć, a nie kiedy kilka osób chce na mnie coś wymuszać. Fandoms nie jest jedynym moim projektem, co więcej - jest projektem, którym zajmuję się z czystej zajawki i we własnym wolnym czasie, podobnie jak administratorzy grup swoimi grupami. Wychodzę z założenia, że skoro oboje robimy to w wolnym czasie z własnej zajawki, to potrafimy zrozumieć się w tej kwestii nawzajem. I rozumiemy się w tej kwestii z 15 na 16 fandomów w akcji jaką jest Bitwa.

jak widzicie, nikogo z Was nie zbanowałem. Nie robię tego, bo wciąż wierzę w ludzi i to, że zrozumiecie, że nie w takim wymuszaniu jest sposób na sukces... no chyba, że ktoś chce być dyktaktorem - a tutaj dla takich nie ma miejsca. Przyjmując Was do akcji byliśmy całkowicie pozytywnie nastawieni i wręcz podziwialiśmy za rezultaty, które osiągaliście. Z własnej nieprzymuszonej woli zdecydowaliście się to zmienić, ale nie wyrzucam Was z serwisu. Każdy decyduje tu o sobie, indywidualnie. Ja bez winy nie jestem, przeciwnie, ale robię co jest możliwe, by tą winę naprawić.

A jeśli jest za późno? Przeczytaj w tym poście co - robiąc ten projekt z zajawki - chciałbym zaoferować tym, którzy tu są i zastanów się czy warto to psuć i odbierać ludziom szansę na to wszystko. Tak, ludziom bo ja jako admin mam z tego tylko albo aż - satysfakcję, że ktoś się cieszy z tego, co powstało. Jeśli będziecie chcieli, to to popsujecie - jest to banalnie łatwe zadanie, sam się podłożyłem i to całkowicie świadomie tym postem. Warto więc kopnąć i rzucić serwis w przepaść?  Decyzja należy do każdego/każdej z Was indywidualnie. Broń Boże nie proszę byście tego nie robili - ani to profesjonalne, ani nawet fajne. To by było wręcz żałosne. Zróbcie po prostu tak, jak czujecie.
Gevherhan S. Użytkownik 1,176 pkt
Moim skromnym zdaniem... ten regulamin pojawił się tu troszeczkę za późno..powinien byc od samego początku.
Kolejne zmiany...  Dożyjemy zobaczymy czy na dobre....
Mam nadzieję że portal przetrwa...
+6 głosów
Wrz 14, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
jasne, że za późno o czym sam napisalen :-)
Pomarańczka. Użytkownik 22,043 pkt
Przeczytalam i twierdzę że to jest bardzo dobra decyzja
+5 głosów
Wrz 12, 2017
Paulina Korejke 3 Użytkownik 654,334 pkt
Ja zostaję, ponieważ kocham ten portal. Cieszę się z tych wszystkich pomysłów! Bardzo dojrzale postąpiliście
+5 głosów
Wrz 12, 2017
Wojtek Mastalerz Użytkownik 205,717 pkt
Trochę rygorystyczne zmiany, szczególnie jeśli chodzi o zablokowanie adresu IP i serwerów. Jedna z lepszych rzeczy to możliwość stania się redaktorem, moderatorem czy administratorem. Może uda się jak kiedyś dostać jakiś angaż na fandoms.  :)
+5 głosów
Wrz 12, 2017
Valide Użytkownik 238,305 pkt
Wszystko ładnie i pięknie, ale...posprzątałeś pokój? w nagrodę możesz posprzątać jeszcze przedpokój za mnie, a jak dobrze posprzątasz, to pozwolę ci jeszcze liście zagrabić, a ja już nic nie będę musiał robić, bo inni za mnie wszystko zrobią. Przecież za takie rzeczy jak adminowanie, korekta powinno się dostawać realne pieniądze, a nie wykorzystywać ludzi, żeby robili to za darmo....na innych serwisach płacą za każdy post, za każdą rzecz zrobioną na stronie, a przykładów takich serwisów serialowych w Polsce mogę podać dziesiątki. ...
+5 głosów
Wrz 12, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
Nikt Cię tutaj Valide nie trzyma na siłe - naprawdę. Są strony, więc możesz się do nich przenieść. Jeśli Ci zapłacą za pisanie - super. Ludzie adminują stronami na facebooku, grupami i innymi działaniami z czystej zajawki, podobnie jak ja - z czystej zajawki - tworzę ten serwis i poświęcam na niego swój prywatny czas. Zawodowo za co mi płacą robię zupełnie inne projekty, znacznie bardziej zaawansowane. Fandoms to mój czas wolny - podobnie jak i dla jego użytkowników. Pomysł na spełnienie zajawki, który jak widzisz - trochę ludzi podchwyciło, bo nie jest to zwykła, prosta stronka a'la blog na wordpressie, którą zrobisz w godzinę. Mimo wszystko - chyba nie zaprzeczysz - jest to rozbudowany serwis jak na projekt robiony w wolnym czasie po godzinach, prawda ? I jak widzisz, chciałbym zrobić więcej, choć w tym wypadku chcieć musi więcej osób niż ja ;)

Ta strona traktuje o fandomach - nie serialach czy Artystach, jak inne strony o których piszesz. Jest dokładnie o tym, czego boją sie inni webmasterzy i w czego przetrwanie nie uwierzy ogromna większość ludzi, która o tym serwisie się dowiaduje. Nieustannie słyszę: "Piter, fandomy się pożrą - zawsze. To się nie uda". Mimo wszystko Fandoms próbuje pokonać emocje i dramy między fandomami. Ba, zachęca ich do zdrowej, ale jednak rywalizacji, co jest niemal samobójstwem. Stawia na jakość, tak bardzo jak można to zrobić w takim serwisie by jednoczesnie mógł on istnieć. Tak, to bardzo trudne i inne. A jak coś jest inne, to trudno zastosować w tym uniwersalne zasady, którymi nieustannie się kierujesz. Trzeba je opracować samodzielnie, jako własne i unikalne. A te - jak pokazały sytuacje na tej stronie - kreuje samo życie. Bez tych sytuacji zwyczajnie pewne ruchy byłyby nie do przewidzenia - ludzie kierując się emocjami potrafią zrobić wiele dla siebie zaskakujących rzeczy. Nie inaczej jest z fandomami. Wydawało mi się, że uniwersalne zasady i rozwiązania wystarczą a w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, wystarczy porozmawiać, skoro ma to charakter współpracy z czystej zajawki. Cóż, rzeczywistość okazała się inna. Dlatego winą, że tak się stało obarczyłem samego siebie, czego konsekwencją jest ten post i zmiany, które wprowadziłem.
Valide Użytkownik 238,305 pkt
Uuu, pięknie, widzę, że jednak to, co napisane jest w poście nijak ma się do rzeczywistości, panie Baranowski. Leci tu całkowita cenzura nieprzychylnych komentarzy, czy kompletna manipulacja i zatajanie prawdy! Gratuluję hipokryzji po raz kolejny! Wykorzystywanie nieletnich do pracy jest karalne, drogi Piotrze! Jak już pisała Włoszka, której komentarz nie został zaakceptowany - wszystko zostało już opisane w szczegółach.
+5 głosów
Wrz 13, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
I jeszcze jedno Panie Piotrze Baranowski, My podobno dajemy nagrody za wyzwania typu " świetny post" Tutaj najlepszym komentarzem jest JEDNYM Z DWU Pan popatrzy jaki. To po pierwsze a po drugie jakie są kryteria dla postu dnia ? Proszę popatrzeć jaki treściwy jest ten komentarz i ile wysiłku musiał kosztować by dostać 200 punktów . http://fandoms.pl/317388/decyzje-niemozliwe-do-podjecia-uwaga-spojlery
Doro E.B. Użytkownik 50,105 pkt
Ja tu ciągle zaglądam... :-) Ale nie tak regularnie, jak jeszcze kilka tygodni temu...
+5 głosów
Wrz 14, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,105 pkt
Dzięki Piter
Martyna Wajer Użytkownik 142,266 pkt
Zostaję, ponieważ bardzo lubię ten portal i myślę, że wprowadziliscie dobre zmiany. Wiem, że bywało źle i nie podobały mi się niektóre rzeczy, ale doceniam pracę włożoną w rozwój portalu.
+4 głosów
Wrz 12, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
To tu na fandomie była plaga obraźliwych tekstów ? Jakoś mi to umknęło. Krytyka i owszem ale  nigdy nie zauważyłam by było to w formie obraźliwej. A może słowo " obrazliwe" niejedno ma imię?
+4 głosów
Wrz 13, 2017
Valide Użytkownik 238,305 pkt
Moje komentarze, które ukazują jasno prawdę są blokowane, pomimo, że nie są w żaden sposób obraźliwe. Tu nie chodzi o chamskie komentarze, lecz o manipulację ludźmi, ukazując tylko część swojej wygodnej prawdy na forum.
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
Użytkownik zarejestrowany  "Słowem - nie mogą w żadnym stopniu nawiązać kontaktu z Użytkownikami poza komentarzami i postami - a tym samym np. ich obrażać, "
To ciekawe w takim razie co się tu działo bo ja się z czymś takim nie spotkałam.
Nikogo " prywatnie " nie obrażałam ani mnie nikt nie obrażał na Messengerze chociaż przecież byłam z fandoms Wspaniałe Stulecie. Poczta też niedostępna ?
Czy naprawdę o to chodzi? Czas powstania tego naprawczego regulaminu budzi wątpliwości,

" podoba Ci się atmosfera projektu , zbierasz liczne punkty w sposób nie budzący negatywnych emocji Użytkowników " to staniesz się uczestnikiem ZWERYFIKOWANYM i będziesz miał więcej praw.
Jednym słowem żadnych krytycznych uwag no i raczej bądź w tyle bo jak będziesz miał więcej niż inni to będziesz budził zawiść i co za tym idzie negatywne emocje u innych.
Czyli będziesz dożywotnim ZAREJESTROWANYM wyrobnikiem
Tak zrozumiałam.
+4 głosów
Wrz 14, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
za wciskanie 5 groszy ?
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Bardzo dużo zmian na zaraz. Mam nadzieję, że to pomoże. I wszystko bedzie działacćjak dawniej.
+3 głosów
Wrz 13, 2017
Aqua Użytkownik 84,851 pkt
Zostanę! Podjeliście dobra decyzję i mam nadzieję, że dzięki temu unikniemy choć części bezsensownych kłótni.
+3 głosów
Wrz 13, 2017
beata_b99 Użytkownik 67,669 pkt
Owszem są to radykalne zmiany i niektórych mogą przerazić, ale ci którzy są z fandoms ze względu na znajdujace się tu treści i fajną zabawę, na pewno je zaakceptują i będą się do nich stosować. Również mam nadzieję, że te najpoważniejsze kroki nie będą wymagały konieczności zastosowania. Mam nadzieję, że weryfikację kont zaczniecie jak najszybciej i że uznacie, iż ja również na nią zasługuje, bo póki co najbardziej przeraziła mnie informacja, że na razie mam mniej możliwości niż do tej pory i chciałabym, żeby się to zmieniło
+3 głosów
Wrz 13, 2017
RedRidingAlex Użytkownik 31,782 pkt
Te zmiany na pewno poprawią jakość działania serwisu, a możliwe awanse i pięcie się po drabinie "kariery" jeszcze bardziej zwiększą naszą determinację co do pisania postów. Odnośnie tego co piszą inni, to prawda, że regulamin jest zmieniany, ale to dzięki temu strona się rozwija. Nie stoi w miejscu i bezczynnie patrzy jak coś robimy, tylko pozwala na poszerzanie naszych własnych horyzontów. Było wiele nieprzyjemnych sytuacji, a dzięki zmianie w większości przypadków - oczywiście nie we wszystkich - będzie można ich uniknąć.

 Akredytacje na eventy czy przygotowanie materiałów prasowych naprawdę dobrze wprowadza w ogromny świat dziennikarstwa i temu pochodnych. Niby zwykła strona o fandomach a dzięki niej wyrabiamy się w tym co lubimy robić. Zostaje tutaj, i wątpię żeby cokolwiek mnie stąd ruszyło.
+3 głosów
Wrz 13, 2017
V-lovers1 Użytkownik 39,773 pkt
Miejmy nadzieje że zmiany nie wywołują żadnych niepotrzebnych dram ani konfliktów :) Mega mi si spodobała opcja z dodawaniem zdjeć i wideo, a opcja z redaktorem i dalszymi stopniami zmotywowała. Niestety jak coś sie rozwija i dużo osób sie angażuje to też trzeba ustalić pewne reguły gry. Jednak generalnie fajnie, że coś takiego zostało wprowadzone :D
+3 głosów
Wrz 13, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
13 września zostało ogłoszone nowe prawo a wyzwania z 11 września mają być anulowane, BO WEDŁUG NOWEGO PRAWA z 13 września ci z 11 września  nie będą mogli  czyli NIE MOGLI dawać wyzwań  Gdzie prawo działa wstecz ? NIE W PAŃSTWIE PRAWA. Może w państwie " sprawiedliwości. To jest kolejny błąd ?
I do tego do teraz nie ma ZWERYFIKOWANYCH uczestników. Fajnie,
+3 głosów
Wrz 14, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
to nie błąd. osoby, które dały wyzwania 11 września nie mają jak tych wyzwań zakończyć, bo zwyczajnie nie mają takich uprawnień po wprowadzeniu zmian. z tego tytułu anulowaliśmy te wyzwania (wszystkie, odgórnie) i zwróciliśmy ich autorom punkty.

Zajmuję się tym , by zweryfikowani użytkownicy pojawili się tak szybko jak to możliwe - będą od dzisiaj (14.09). Przyczynę, dlaczego trwa to tak długo wyjaśniłem w poprzednich moich odpowiedziach na inne komentarze. mam na głowie wiele projektów a ten stanowi moją prywatną zajawkę, choć rozwinął się bardziej niż przypuszczałem. Gdy skończę aktualne projekty a Fandoms jeszcze przetrwa, wówczas najpewniej Fandoms będę mógł poświęcić nieco więcej czasu niż aktualnie. Przynajmniej się o to postaram.
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
osoby ,które dawały wyzwania przed wprowadzeniem nowych zasad powinni mieć prawo je ukończyć bo prawo nie działa wstecz. To tyle,
Przykro mi ,że Pan ma na głowie TYLE projektów ale Pan sam się ich podjął i w związku z tym powinien Pan to prowadzić odpowiedzialnie a nie obiecywać, że się Pan tym zajmie jak jak będzie miał czas. Niech Pan wyznaczy pełnomocnika albo co ?
Regulaminu tego konkursu jak nie było tak nie ma a powinien być od początku.
Przykro mi ,że się Pan tak miota i na tym cierpią uczestnicy. Nas Pan oskarża o dawanie wyzwań i najlepszych komentarzy  za komentarze typu " fajny post" a u innych Pan tego nie widzi.Podałam przykład taki właśnie. Tylko ,że jeśli chodzi o nas to takie coś NIGDY nie miało miejsca
Mad Użytkownik 325,131 pkt
Oczywiście że zostanę, mam też jedno pytanie. Czy będąc moderatorem fandomu można być również redaktorem?:)
+3 głosów
Wrz 14, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
można, oczywiście :)
Karczi Użytkownik 198,014 pkt
Bardzo mi się podoba. Jestem jak najbardziej za! Ja osobiście zostaje na portalu i będę dawać z siebie wszystko aby tylko rósł w siłę!
+2 głosów
Wrz 12, 2017
Zosia966 Użytkownik 107,066 pkt
Bardzo dobrze przemyślane! Z pewnością są to zmiany na dobre. Owszem, niektórzy użytkownicy posiadają mniej możliwości, jednak jeżeli naprawdę im zależy na pełnym uczestnictwie w życiu Fandoms, będą w stanie się postarać o więcej :)
+1 głos
Wrz 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
172 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 171 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 12368 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post