NAJWAŻNIEJSZE LINKI DLA CIEBIE - WYKORZYSTAJ PORTAL w 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FACEBOOKU ! - KLIKNIJ TUTAJ :)
0 głosów
Kilka słów od autora:
W czwartek 29 marca 2018 roku o godzinie 9:00 na platformie Netflix miała miejsce polska premiera siedemnastego odcinka drugiego sezonu Riverdale. Opisując krótko - działo się dużo. Jeśli jednak chcecie przeczytać więcej moich odczuć związanych z tym epizodem, to zapraszam!

W czwartek 29 marca 2018 roku o godzinie 9:00 na platformie Netflix miała miejsce polska premiera siedemnastego odcinka drugiego sezonu Riverdale. Opisując krótko - działo się dużo. Jeśli jednak chcecie przeczytać więcej moich odczuć związanych z tym epizodem, to zapraszam!


Rzecz jasna nie będę opisać odcinka scena po scenie, skupię się na najważniejszych momentach tego odcinka, które najbardziej zapamiętałam :)

AKCJA RATUNKOWA CHERYL

Josie, Toni i Veronica udały się do domu Blossomów by dowiedzieć się gdzie aktualnie przebywa Cheryl. My oczywiście wiedzieliśmy już to wcześniej, każdy kto oglądał poprzedni odcinek to doskonale wie, że Cheryl przebywała od poprzedniego odcinka u sióstr zakonnych, gdzie zawiozła ją matka, twierdząc że jej własna córka jest opętana.


W między czasie Cheryl musiała w piwnicy budynku w którym przebywała przenosić ciężkie worki z jednego kąta w drugi kąt. Wyglądała na bardzo zapłakaną i zmęczoną, jednak jak twierdziła jedna z sióstr, to jej pomoże...


Dziewczyny niestety nie dowiedziały się wiele, a gdy zastraszyły Penelope policją, ta pokazała Josie rysunek który kilka odcinków wcześniej rysowała Cheryl. Była na nim właśnie Cheryl wraz z Josie. Czarnowłosa wybiegła z budynku przerażona całą sytuacją. Toni i Veronica jednak nie poddały się. Wróciły do szkoły, a tam, gdy Toni została wezwana do dyrektora, okazało się że dzwoni do nich babcia Blossom, która przeczołgała się do telefonu po wyjściu matki Cheryl z domu. Niestety seniorka rodu Blossomów nie zdążyła powiedzieć zbyt wiele, ponieważ do domu wrócił wujek Cheryl, i odciął jej kabel.


Mimo wszystko dziewczyny zorientowały się gdzie rudowłosa może przebywać, i pobiegły jej na ratunek. Muszę przyznać że byłam lekko zażenowana ich strojami, jednak tak to sobie scenarzyści i charakteryzatorzy wymyślili, więc się nie czepiam. Ronnie oraz Toni wzięły ze sobą Kevina który w razie czego mógłby zadzwonić po policję. Udały się rurami na pomoc Cheryl i... udało się! Osobiście, mnie widok płaczącej Cheryl łamał serduszko, jednak utwierdziło mnie to jednocześnie w przekonaniu, że Madelaine Petsch, która jest odtwórczynią roli Cheryl Blossom, jest świetną aktorką.


Do sali gdzie siedziała rudowłosa wraz z kilkoma innymi "chorymi" osobami wbiegła Toni, a gdy Cheryl ją zobaczyła to podbiegła do niej, i po prostu... pocałowała ją. Muszę przyznać że było to urocze. Choni ziściło się, Cheryl wróciła do domu, do szkoły. Jednak musicie przyznać... na to pierwsze zanosiło się od kilku odcinków :) Cały pomysł na akcję oceniam pozytywnie, choć było trochę przerażająco, a po całej scenie jeszcze bardziej nienawidzę Penelope. Dajcie znać co wy sądzicie o obecnej sytuacji rodziny Blossom. :)

AUTO ODNALEZIONE, SERPENTS W DOMU BETTY, CHIC SIĘ WYPROWADZA

Na początku odcinka dowiedzieliśmy się o tym, że zostało znalezione (a raczej wyłowione z jeziora) auto które kilka odcinków wcześniej zatopiła Betty wraz z Jugheadem. Zarówno ta para, jak i ich rodzice oraz Chic bardzo się przestraszyli. W końcu to było rzekome auto osoby którą zabił Chic.


Betty, Jughead oraz FP i Alice spotkali się w barze Pops aby porozmawiać o całej sytuacji. FP polecił im, aby zachowywali się normalnie, jednak jak dla mnie w takiej sytuacji jest to po prostu niemożliwe.


Cała czwórka znalazła się również w przyczepie FP I Jugheada w której od niedawna pomieszkiwała Betty (co dla mnie jest okropnym absurdem, przecież ona jest nastolatką) i Alice wyraźnie rozkazała swojej córce wrócić do ich własnego domu. Mimo poczatkowych sprzeciwów blondynki, w końcu zdecydowała się spakować i wrócić do domu Cooperów, skąd z kolei ma się wyprowadzić jej brat, czego dowiedzieliśmy się później.


Po powrocie do domu, Betty dała swojej matce do podpisania kartkę, gdzie ta ma się zgodzić na wykonanie przez Betty tatuażu gangu Serpents. Ta się nie zgadza, jednak osobiście myślę że blondynka w końcu zrobi to co chce. W końcu to Riverdale...


W pewnym momencie w domu Cooperów zjawia się prawdziwa właścicielka auta które zostało utopione. Dowiadujemy się że nie jest ona z Riverdale, a żeby nic nie pisnęła o całej sprawie policji, chce otrzymać 10 tysięcy dolarów. Mimo sprzeciwów Betty, jej matka prosi ją by poszła do banku i wypłaciła daną kwotę. Gdy dziewczyna znajduje się już w banku, dzwoni do niej Alice i mówi by nie wracała, ponieważ w domu zjawił się jeszcze jeden osobnik, kolega wcześniej poznanej przez nas kobiety.


Betty jednak wraca do domu, wręcza 10 tysięcy dolarów dwójce, jednak oni nie chcą wrócić do domu i wtedy... wtedy zjawia się Gang Serpents na czele z Jugheadem. Wyważając drzwi wchodzą do posiadłości Cooperów i grożą parze, by natychmiast opuścili Riverdale. Ci o dziwo czynią to posłusznie zabierając pieniądze, jednak jak dla mnie to nie jest koniec całej akcji.


Alice oświadcza że nie będzie już w swojej gazie obsmarowywać gangu, a będzie im przychylna. Pod koniec odcinka widzimy jak wchodzi do przyczepy FP I Jugheada. Co to może oznaczać? :) Jestem ciekawa Waszych propozycji!

ARCHIE JEST OKROPNY

Nie miałam jak inaczej tego nazwać. Powiem Wam szczerze, że najmniej aktualnie podoba mi się akcja z rodziną Lodge i podlizującym się im Archiem. Mam wielką nadzieję, że niebawem Archie zacznie być po stronie swojego ojca, ponieważ w tym odcinku nie zjawił się nawet na uroczystości, gdzie Fred Andrews oświadczył swoją kandydaturę na burmistrza miasteczka Riverdale.


Oprócz tego standardowo podlizywanie się Archiego. W tym odcinku dowiedzieliśmy się kilka istotnych faktów o interesach Hirama Lodgea, jednak muszę szczerze przyznać, że zawsze takich scen mi się najgorzej słucha. Są one po prostu nudne. Sytuacja Lodgeów się bardzo komplikuje, i mam nadzieję, że niebawem zaprzestaną swoich planów na kompletną odmianę miasteczka.


Dwa momenty gdzie młody Andrews mocno dostał w twarz, mówiąc w przenośni, to po pierwsze moment gdzie matka powiedziała mu całą prawdę, że kiedyś był blisko ze swoją paczką, teraz lata non stop za Hiramem, oraz że sprawia ojcu wielką przykrość. Drugi moment to gdzie Archie wchodzi do domu, a w kuchni zastaje Freda oraz Jugheada planujących kampanię tego pierwszego.  Dla mnie fenomenalnie. Cała rodzina Lodge oraz Archie to aktualnie osoby które wręcz nienawidzę w tym serialu, a cała akcja z młodym Andrewsem jest dla mnie conajmniej żenująca.


Podzielcie się Waszą opinią w komentarzach!

PRZERWA MIĘDZY S02E17 A S02E18

Jak już pisałam w innym artykule, czeka nas przerwa, aż trzytygodniowa ze względu na święta Wielkanocne (mimo że święta są w takim terminie, że serial mógłby nie mieć właściwie żadnej przerwy) kolejny odcinek ujrzymy 19 kwietnia o godzinie 9:00 na platformie Netflix.


Dlatego też nie śpieszyłam się z pisaniem posta od razu po obejrzeniu odcinka, jednak mimo wszystko zrobiłam to dość szybko, ponieważ nie chciałam kompletnie wszystkiego zapomnieć :)

PODSUMOWANIE

Od kilku odcinków oprócz wątku rodziny Lodge odcinki dla mnie są świetne. W tym pojawiło się kilka sytuacji, które bardzo mi się podobały, i czekam na kolejny odcinek, który ma być musicalowym :) Dajcie znać co wy sądzicie :)


Chcę Wam w tym poście życzyć również Wesołych Świąt Wielkanocnych, abyście nie byli ofiarami wielkiego lania wody w ten poniedziałek, oraz ofiarami wielu kawałów 1 kwietnia :)


Doceń moją pracę, zostaw ocenę oraz komentarz, dzięki! :)

Do następnego!

Natt

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 2,900 punktów
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
3
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3521 punktów za:

Jakość:2920Popularność:239
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:370
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Natt VIP 140,409 punktów 1 11
239 czytelników Mar 31

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

15 Komentarzy

Daria Racińska Użytkownik 528 punktów 2
OPCJA WYZWANIA
Może nie spodobała mi się najbardziej, ale na pewno największe wrażenie wyparło na mnie ignorancja Archiego wobec ojca. Widać jak Fredowi zależało żeby jego syn uczestniczył w tym ważnym dla niego wydarzeniu, jednak tamten wolał pomóc Hiramowi chociaż wiadomo że on to tylko wykorzystuje
+2 głosów
B_asia Użytkownik 12 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Osobiście najbardziej spodobała mi się scena, kiedy myślałam, że wszystko poszło w diabli, a potem nastąpił nagły zwrot akcji. Mowa o momencie kiedy Betty, ku przeczeniom mamy, wróciła do domu z 10 tys.    i zaczęło być niebezpiecznie gdy dziewczyna zabitego dillera przez Chica zaczęła grozić Cooper'om i ich szantażowała. Ta scena dosłownie zmroziła mi krew w żyłach, a szczególnie gdy później wkroczył Jug wraz z Serpents to dosłownie przeszły mnie CIARY! Kocham tą scenę!
+2 głosów
Patrycja Pixi Cieśla Użytkownik 121 punktów 1
Zdecydowanie scena gdy ten gościu powiedział do Betty że może ją pociąć a wtedy cały gang Serpents wszedł do domu z nożami
+2 głosów
Patrycja Pixi Cieśla Użytkownik 121 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Fajny był moment gdy Toni weszła do sali kinowej w domu sióstr Bożego Miłosierdzia i gdy spotkały się pod projektorem a tam ich piękny pocałunek
+2 głosów
Kamilkaxx VIP 1,967 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Riverdale obecnie staje sie coraz bardziej zaskakujace. Jest dużo scen które były fantastyczne. Akcja ratunkowa Cheryl była wręcz genialna, wreszcie Choni stało się realne. Spodobalo mi sie rowniez gdy Archie zobaczyl "Black Hooda" (Adamsa) i nie wahał sie. Szybko go obezwładnił i ujawnil jego tozsamosc. Jednakze najbardziej polubilam scene w ktorej caly gang Seprents rozwala drzwi i staje w obronie Cooper'ów. Po prostu genialne! Taki mala zamiana rol miedzy ofiara a drapieznikiem ;)
+2 głosów
anonim Użytkownik
Mi osobiście najbardziej wyjątkowo spodobała się scena kiedy Archie wraz z kolegami z drużyny wysadził samochód "wspólników" Lodga. Od pewnego czasu bardzo nie podoba mi się zachowanie Archiego, jednak gdyby spojrzeć na to obiektywnie to Archie "poświęcił" wiele głosów za tą akcję. Pokazał on tym swoje zaangażowanie w ochronę Lodga. Mimo tego, że uważam iż Archie zbyt dużo poświęca dla rodziny Ronie (jest dość mocno zakochany i/lub naiwny), chociażby kontakt ze swoją rodziną i genialne relacje z tatą... To coż... Kiedyś odwróci się to przeciw jemu....
+2 głosów
Ioulia Użytkownik 128 punktów
OPCJA WYZWANIA
Najbardziej podobala mi sie scena, w której Veeronica, Toni i Kevin poszli po Cheryl. Napięcie było utrzymane przez cały watek, poza tym pocalunek Toni i Cheryl został swietnie nakręcony.
+2 głosów
Nisia0509 Fan 2,082 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Z jednej strony podobała mi się scena kiedy Toni,Veronica,Kevin poszli po Cheryl,a potem ten piękny pocałunek,ale także podobała mi scena kiedy Alice poszła do Fp i ten jego wzrok ❤️
+2 głosów
pattiekaminska Admin 974,749 punktów 1 4 13
Świetnie post!! Mi sie najbardziej podobało, jak Alice wyrzuciła Chica z domu, i jak przyszła do Fp, a on wyrzucil gume na znak ze HEJ, MY BĘDZIEMY SIE CALOWAC.
+1 głos
olasobolewska Użytkownik 2 punktów
OPCJA WYZWANIA
Najbardziej mi się podobało kiedy Betty poszła do banku po pieniądze a Alice mowiła jej żeby nie wracała. Miałam łzy w oczach kiedy weszła do domu i ten typ powiedział że zaraz ją potnie....  Ale kochani serpents wbiegli i uratowali całą sytuacje jak zawsze, nie rozumiem dlaczego Alice ich opuściła. Jednak serpents zawsze trzymają się razem w potrzebie, nawet kiedy już nie są oficjalnie serpents
+1 głos
Marta Pawłowska Użytkownik 3,596 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Moim zdaniem najlepszym momentem jest scena, kiedy Serpents weszli do domu Betty. W sumie to dość piękny moment  na swój sposób ponieważ, pomimo tego, że Alice opuściła South Side i przestała się do nich przyznawać oni jej przybyli z pomocą. Bo nie ukrywajmy, że ni robili tego tylko dla Betty, przecież w tym domu nie mieszka tylko ona i jej brat, uratowali ich całą rodzinę przed wrogami Chica. Ta cała sytuacja otworzyła oczy Alice i pokazała, że to dalej jej rodzina, a rodzina sobie zawsze przecież pomaga.
+1 głos
klarakonkel Użytkownik 3 punktów 2
OPCJA WYZWANIA
Najbardziej spodobała mi się scena zakończenia historii z Chic'iem- gdy Serpents weszli do domu Betty z nożami w rękach. Bardzo nie lubiłam tego wątku w serialu. Chic od początku wydawał mi się bardzo dziwny i tajemniczy. Rodzina Cooper mieli mnóstwo problemów przez jego osobę. Widzę w tym tylko jeden plus- gdy Alice i Betty zostały wciągnięte w zabójstwo obcego człowieka (dilera Chica) matka schowała swoją dumę do kieszeni i poprosiła o pomoc FP Jones'a, członka South Side Serpents. Wiemy, że była przeciwnikiem istnienia tego gangu motocyklowego. Ta sytuacja oraz parę innych złożyło się na zakopanie toporu wojennego. Alice zrozumiała, że sama pochodzi z Serpents, więc nie warto się od nich odwracać oraz przeprosiła ich członków. Dzięki temu widzieliśmy wiecej scen Falice, a ja wiernie shippuję tą dwójkę razem.
+1 głos
Madziulka331 Fan 174,453 punktów 1 6
Najlepsza scena dla mnie to akcja ratunkowa Cheryl i pocałunek.

Tak strasznie przezywalam, kiedy próbowały uwolnić Cheryl. Było mi jej totalnie szkoda ze matka skazała ja na takie cos. Ale udało się i dziewczyny pomogły, najlepsze przyjaciółki. No i oczywiście pocałunek aaaww szipuje je razem.
+1 głos
Hanii076 Użytkownik 8,999 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Najpiękniejszą sceną tego odcinka bez wątpienia jest akcja ratunkowa Cheryl.
Zaangażowanie dziewczyn w uratowanie przyjaciółki przedstawia, jak wiele są w stanie zrobić dla drugiej osoby. Sam wątek miłosny pomiędzy Topaz, a Blossom jest cudowny i wielbiony przez większość widzów. A pocałunek, jeszcze w tak pięknym klimacie, na tle czarno białego filmu, przy idealnie dobranej muzyce jest, jak miód na moje serce. Jestem dzięki temu w stanie wybaczyć sytuację z sypialni Cheryl we wcześniejszym odcinku!! Gdyż ten śliczny moment, oglądałam milion razy, jak nie więcej - zasługuję na miano najlepszej sceny. Po prostu łzy wzruszenia i ciarki!!!
+1 głos
littleboo Użytkownik 5,814 punktów 1
OPCJA WYZWANIA
Zdecydowanie scena końcowa, kiedy małe moje marzenie, czyli powrót Alice do Serpents
0 głosów

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
229 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 226 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 22445 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Kontakt Post