NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+5 głosów
Kilka słów od autora:
Jeśli zastanawiacie się co się dzieje z paringami z 5 sezonie The100 to zapraszam, pozastanawiajcie się ze mną!
(postid: 331164) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Co się teraz stanie z Kabby? O co chodzi z Nijlah? Co z tym Memori? Czy Shaven jest realne? Zadałeś sobie którekolwiek z tych pytań w trakcie trwania sezonu? To wpadaj! Ja też je sobie zadałam!

NARKOMANIA

Jak można zauważyć już od pierwszych momentów Abby i Kane’a na ekranie – narkomania Abby jest ich dużym problemem. Kane musiał uczestniczyć w walce na arenie, musieli „uciekać” z terenu Octavii pod przykryciem dobrowolnego oddania się z ręce wroga. Abby nie radzi sobie nawet w swoim fachu, ma problem z leczeniem ludzi, nie potrafi „dać z siebie wszystkiego” i „robi za mało” zdaniem Kane’a. Cały problem Abby mocno odbija się na jej relacji z Marcusem. Marcus traci wiarę i zaufanie do swojej ukochanej przez jej ciągłe obiecywanie, że przestanie przyjmować leki, a ta jedynie zwiększa dawkę.

Producenci nie poinformowali  nas [przynajmniej na razie] jaki jest powód tego, że Abby popadła w uzależnienie i dlaczego musiała zacząć brać owe tabletki, możemy jedynie domyślać się o co chodziło.

Ale czy jedynym powodem tego jest problem Abby? Sam Marcus nie ma czasu na spędzanie go z Abby, gdyż całe dnie spędza razem z Diyozą co na pewno nie pomaga rozwojowi związku tych dwojga. Marcus został prawą ręką Diyozy i jak wiemy rodzi się miedzy nimi więź, którą można nazwać „koleżeństwem”. Praca z nią mocno odciąga Marcusa od Abby, całe dnie spędza na snuciu teorii spiskowych przeciwko Octavii czy rozmowach z „nowymi rekrutami”. Marcus ma duże szanse na tworzenie „swojego miejsca na Ziemi”, czyli wioski którą świetnie rozplanowywał z ww przywódczynią.

Jak nie trudno zauważyć przez połowę sezonu wątek Kabby raczej nie ruszył w przód i ja osobiście twierdzę, że nie wydarzy się to już w tym sezonie, chyba, że w finale.

KOSMICZNA MIŁOŚĆ

Jak mogliśmy zauważyć w pierwszym odcinku producenci zaskoczyli nas zmianą, której zupełnie nikt się nie spodziewał [choć część na pewno jej oczekiwała] – koniec Memori. 5 lat w kosmosie nie przyczyniło się do rozkwitu związku Emori z Murphy’m, a wręcz trochę popsuło. Murphy sprzeciwiał się wielu rzeczom w pierścieniu co zaowocowało jego „zmianą miejsca zamieszkania”, czyli inaczej mówiąc pustelnictwem. Murphy zamieszkał w zupełnie innej części pierścienia czym odgrodził się od reszty. Jak w późniejszych odcinkach się okazało główną przyczyną tego była właśnie Emori, która jak się okazało „wykopała” go kończąc ich związek. Emori czuła się mocno ograniczana przez swojego dotychczasowego chłopaka, miała potrzebę czucia się potrzebna w grupie, co mocno nie podobało się Murphy’emu i dawał o tym znać.

Sytuacja pomiędzy nimi zmieniła się już na Ziemi kiedy to Murphy uciekł z terenu więźniów i został odnaleziony przez grupę z kosmosu. W samochodzie okazało się, że elektryczna obroża, którą na szyi miał Murphy miała tez smycz i musiał zostać on w lesie. A jak wiemy został z nim nie kto inny jak jego wybranka – Emori. W trakcie ich pobytu okazało się, że ich miłość wcale nie zgasła i zaczęła troszkę kwitnąć na nowo, lecz na dziwnych warunkach.

W 5 sezonie wątek Memori jest troszkę skomplikowany, ale w sumie czemu się dziwić, skoro obie te postaci, są mocno skomplikowane.

MIŁOŚĆ SPOD ZIEMII

Ponad 10 miesięcy temu pisałam cały post dotyczący pary jaką była Clarke i Nijlah [swoją drogą zaproszę do lekturki > tutaj] i na jego końcu zadałam, w tym momencie śmieszące mnie pytanie, w którym zastanawiałam się jak to będzie z tą parą po takim czasie rozłąki, no i jak się okazało, długo nie czekałam na odpowiedź!

Na ten moment mogę już stwierdzić, że bardzo zawiódł mnie ten sezon [jak pisałam już wcześniej > tutaj] właśnie pod względem rozwinięcia tego shipu. Nijlah zamiast cieszyć się faktem ponownego spotkania z blondynką stara się podejść ją podstępem, aby móc donieść o tym Bloodrainie. Clarke nawet nie myśli o tym, że to właśnie Nijlah chciała narobić jej i Madi problemów, prawdopodobnie dlatego, że bardziej martwi się o Madi, a nie o świat wokół i zwyczajnie tego nie zauważa, czy nie poświęca temu uwagi.

Nie wiem zwyczajnie co o tym myśleć. Jedynym co nasuwa mi się na myśl jest to, że producenci znów „zapomną” o relacji między kobietami i przypomną sobie za sezon czy dwa, bo „teraz są ważniejsze wątki”. Osobiście uważam, że zapominanie i przypominanie sobie o wątkach mających tak duże znaczenie w życiu bohaterów nie powinno mieć zupełnie miejsca, bo to zabiera charakteru postaciom. To tak jakbym opowiadając komuś co działo się u mnie w dniu dzisiejszym, opowiedziała tylko wydarzenia z poranka, bo o reszcie zapomniałam.

WBURZONA RELACJA

Jako ostatnią pod lupę weźmy parę Raven – Shaw, czyli rozkwitającą relację dwojga młodych mózgowców, którzy poznali się w dość nietuzinkowy sposób – poprzez odbywanie swoich programistycznych ataków. Gdy Raven została uwięziona w obozie więźniów z kosmosu ta dwójka dostała pewną drobną szansę do zapoznania się.

Mogliśmy już poznać Shawa z tej „ciemnej strony”, gdy zdradził Reyes i Murphy’ego na samym początku gdy zwiódł ich, że chce im pomóc wydostać się z niewoli i obroży na szyjach, czy w momencie gdy Raven chciała otrzymać jego pomoc w zainstalowaniu wtyczki Monty’ego, a ten zbył ją słowami „nie jestem taki dobry jak myślisz”. Pomimo tych sytuacji Raven nadal nie chciała aby Echo zabiła go krzyżując tym plany Diyozy [chociaż jak wiemy później się to zmieniło].

Ich relacja jest dość zawiła, bo momentami zachowują się jak najlepsi przyjaciele [ostatnie sceny 8 odcinka; Raven informuje Shawa, że Echo chce go zabić], a momentami jak najwięksi wrogowie i przeciwnicy [zdrady Shawa względem Raven i Johna; podstępne poinformowanie Diyozy o zablokowaniu systemu]. Ciężko jest mi w jakikolwiek sposób opisać ich relacje, wygląda jak wzburzone morze, raz wysokie fale, a raz spokojna tafla. Jeżeli Shaw nie da się podejść Echo i nie zginie to na pewno będę im kibicować, bo sama osobiście bardzo lubię sceny tej dwójki i chciałabym, żeby Raven dostała wreszcie trochę od życia, bo należy jej się po tym ile przeszła.

A jakie wy macie zdanie na temat tych relacji? Myślicie, że co się będzie działo dalej? Podzielcie się ze mną!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (4) ocenili go na: 3,800 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
18
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 4692 punktów za:

Jakość:3820Popularność:677
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:170
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
677 czytelników Lip 3

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

10 Komentarzy

givemereeses Fan 8,035 pkt
OPCJA WYZWANIA
Mój ulubiony ship z serialu The 100 to oczywiście Murven.
Ta dwójka zaczęła swą relacje dosyć nieprzyjemnie. Chłopak postrzelił dziewczynę pod koniec sezonu 1 i przez dłuższy czas nie wyglądało na to, że Raven mu wybaczy. W pewnej scenie oboje są ranni. Mechanik na początku próbuje postrzelić Murphy'ego w zemście za swoją niesprawną nogę. Jednak ostatecznie kończy się to szczerą rozmową, podczas której chłopak wyznaje Raven historię swojej rodziny. Jak dowiadujemy się później, matki obojgu z nich miały problem z alkoholem. Przełom nastąpił dopiero w sezonie 4, kiedy Raven i John ocieplają swoje stosunki. Murphy, który bardzo się zmienił przez 2 sezony pomagał Mechanik jak tylko mógł. Napewno ich niezapomniane sceny z sezonu 4 to moment gdy chłopak, czując się odpowiedzialny za niepełnosprawność dziewczyny uratował ją przed dronami na plaży oraz wzruszająca scena przytulenia się tej dwójki.
W 5 sezonie Murven to cudo. Murphy został na statku pełnym czyhających niebezpieczeństw aby dotrzymac dziewczynie towarzystwa. Możemy obserwować ich flirtującyh ze sobą, ale również wspierających się. Jest pomiędzy nimi pełno chemii. Za każdym razem gdy John powie jej imię czuć te iskry pomiędzy tą dwójką.
W 5x09 uwagę przykuwa zazdrość Murphy'ego gdy Raven wspomina Shawa oraz spojrzenia, jakie jej daje.
 Mimo tego, że dużo osób z fandomu są jest zwolennikiem relacji Raven/Zeke lub Shaw, nie jestem do nich przekonana. Wszystko dzieje się za szybko. Mam nadzieje, że w najbliższej przyszłości rozwiną ich niebywała relację pomiędzy Raven i Murphy'm oraz myślę, że śmiało możemy porównywać Murven do Bellarke.
P.S
Te oczy Murphy'ego do Raven to miód dla serca, tak zwane puppy eyes.
Właścwie to troche mi go żal :c
0 głosów
 
Najlepszy
Lip 18
Galopujący Jeleń Admin 285,793 pkt
Zgadzam się z całą treścią postu, rowniez kiepsko widzę kabby. Murphy i Emori myślę, że na nowo będą razem, mimo konfliktu w kosmosie. Oczywiście czekam na cudowny ship raven x shaw, to bedzie miod cud - kibicuje razem z toba
+5 głosów
Lip 3
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
Totalnie się zgadzam co do tego zapominania twórców. Zrobili sezon z dużą odległością na osi czasu od poprzedniego i mam wrażenie, że robią teraz co chcą, bo przecież przez te 6 lat wszystko się zmieniło i nie wiemy co popchało daną postać do takiego zachowania. No tak nie wiemy tego bo obiecane flashbacki jakoś się jednak nie pojawiają. Cały serial bardzo na tym traci, a relacje między bohaterami już szczególnie.
+3 głosów
Lip 3
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
Jak zawsze super post! Mamy tu zdolnych redaktorów! Co do treści, Memori myślę, że będzie mimo konfliktu w jaki powstał w kosmosie. Kabby jest na upaści, myślę że Kane może coś poczuć do Diyozy . Shaven ma szanse powstać, to będzie ciekawy ship. Najbardziej w tym sezonie licze na Bellarke awww ❤
+3 głosów
Lip 3
Kopytkująca Sarna Admin 380,844 pkt
a ja wlasnie widzialam cos zupelnie odwrotnego, żaden z nich nie palił się do bellarke
No One of TheHundred Fan 94,223 pkt
Niech oddadzą mi stare Kabby T.T. Za Memori nie przepadałem, więc poniekąd się cieszę, licze na Murven albo Murphamy ^^
+2 głosów
Lip 3
Kopytkująca Sarna Admin 380,844 pkt
only Murphamy kochaniutki
Galopujący Jeleń Admin 285,793 pkt
Murphamy lepsze niz jakies Murven, Shaven ma byc ok
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
OPCJA WYZWANIA
Clexa na zawsze w moim sercu. Ten ship  był najlepszą, i najszczerszą relacją tego całego serialu. Charaktery bohaterek bardzo mi do siebie pasowały. Lexa i Clarke to super zbudowane postacie, to jak ich relacja się rozwineła było piękne! Nie wiem też dlaczego, ale bardzo kocham związki sky people z ziemianami! Z tego zawsze rodzi się super relacja.
0 głosów
Lip 4
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
OPCJA WYZWANIA
Moim ulubionym shipem na tę chwilę zdecydowanie jest Shaven! Ta dwójka mózgowców razem skradła moje serce. Obydwoje niedoceniani, a ratują przecież wszystkim tyłki. Po 5 sezonach oglądania jak twórcy męczą Raven liczę naprawdę mocno, że w końcu znajdzie miłośc i odrobinę wytchnienia.
0 głosów
+500
Lip 5
Wiktoria Przybylska Fan 17 pkt
Kabby zawidz mnie w tym sezonie. Myślałam, że przez te 6 lat stanie się coś cudownego a uzależnienie tylko zniszczyło ten związek. Co do Nijlah to nigdy jej nie lubiłam, no może tylko gdy pomogła Raven. Memori to ship życia tak jak Shawen.
0 głosów
Lip 7
Grabosia_67 Użytkownik 1 punkt
Osobiście uwielbiam ten ship i bardzo im kibicuje. Myślałam że jak na już 10 odcinek z tego sezonu wydarzy się coś więcej pomiędzy nimi jednak nie jest aż tak źle. Uwielbiam moment kiedy Raven wraca od Abby a Shaw od razu zaczął się o nią martwić. Jeśli chodzi o Abby to w tym sezonie moja najbardziej nie lubiana postać. Rozumiem że każdy ma jakieś problemy i może dlatego bierze ale za dużo już było tych akcji a od jakiegoś 7 odc nie wytrzymuje bez tych tabletek i zachowuje się jak dzikus xd. Pod koniec 10 odcinka Clark razem z Madi przyjechała do doliny i zobaczyła swoja matke która przedawkowała to jest przykre...
0 głosów
Lip 21
rokicka_m Fan 506 pkt
OPCJA WYZWANIA
moimubiony shipem była, jest i będzie CLEXA czyli Clarke x Lexa, Heda X Wanheda. Bezkonkurencyjne, uczucie jakie łączyło Clarke i Lexe nigdy nie powinno się skończyć. Nie mogę zrozumieć, czemu skończyło się tak, nie inaczej. Po prostu ten ship najbardziej umiejscowił się w oim sercu i długo tam pozostanie, mimo tego, że już praktycznie nie istnieje.
0 głosów
Lip 23

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
143 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 141 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 15186 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  131 osób
 2. The 100
  121 osób
 3. Ananasy Sylwii
  119 osób
 4. Bambinos
  112 osób
 5. Bartek Lovers
  111 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  58 osób
 8. Shawn Mendes Army
  40 osób
 9. SikorskiSquad
  33 osób
 10. Domisiaki
  30 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  20 osób
 14. Misiaki Sysi
  13 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 16. Remonators
  12 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. Dua Lipa
  4 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  401454 punktów
 2. Bartek Lovers
  38944 punktów
 3. Supiwerki
  37372 punktów
 4. The 100
  33453 punktów
 5. SikorskiSquad
  31377 punktów
 6. Young Stars Festival
  27174 punktów
 7. SERIALE
  21898 punktów
 8. Life Is Strange
  17344 punktów
 9. Ania, nie Anna
  17103 punktów
 10. GRY
  16966 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  15329 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15086 punktów
 13. Famous In Love
  14351 punktów
 14. Once Upon A Time
  13070 punktów
 15. Domisiaki
  12717 punktów
 16. Arturonators
  12581 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12033 punktów
 18. Bambinos
  11784 punktów
 19. YOUNG STARS
  11360 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10417 punktów
 21. Remonators
  9496 punktów
 22. Eurowizja
  9409 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8095 punktów
 24. Playstation VR
  5836 punktów
 25. Nintendo
  4950 punktów
 26. Detroit
  4891 punktów
 27. Dua Lipa
  4880 punktów
 28. MUZYKA
  4879 punktów
 29. Tomb Raider
  4829 punktów
 30. KSIĄŻKI
  4431 punktów
 31. INNE
  4424 punktów
 32. Forza
  4338 punktów
 33. Progress Armia
  4203 punktów
 34. The Originals
  4092 punktów
 35. Misiaki Sysi
  3753 punktów
 36. 13 Reasons Why
  3643 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3603 punktów
 38. Stranger Things
  2971 punktów
 39. K-Pop
  2646 punktów
 40. American Horror Story
  2485 punktów
 41. God Of War
  2435 punktów
 42. Young Stars News
  2311 punktów
 43. Sport
  2222 punktów
 44. FILMY
  2153 punktów
 45. Puthinators
  1895 punktów
 46. Przygodowe
  1080 punktów
 47. Sony Playstation
  1048 punktów
 48. FPS
  611 punktów
 49. Team Rieger
  567 punktów
 50. PC
  475 punktów
 51. Uncharted
  474 punktów
 52. Kluseczki Olgi
  410 punktów
 53. MMers
  341 punktów
 54. Arianators
  288 punktów
 55. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 56. Soy Luna
  192 punktów
 57. LUDZIE
  191 punktów
 58. R5Family
  191 punktów
 59. YOUTUBE
  184 punktów
 60. Directioners
  137 punktów
 61. The Good Place
  94 punktów
 62. 5SOSFam
  81 punktów
 63. Beautilles
  78 punktów
 64. Donaty Agaty
  77 punktów
 65. Selenators
  62 punktów
 66. Strzelanki
  51 punktów
 67. Podróże
  50 punktów
 68. Wyścigi
  45 punktów
 69. Orlandonators
  33 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  27 punktów
 1. Potterheads
  190 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4575 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4049 punktów
 4. Riverdale
  2709 punktów
 5. YOUNG STARS
  2682 punktów
 6. Young Stars Festival
  1462 punktów
 7. Bartek Lovers
  1407 punktów
 8. SikorskiSquad
  877 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  871 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  143 punktów
 14. Supiwerki
  136 punktów
 15. Arturonators
  81 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. KSIĄŻKI
  21 punktów
 23. Stranger Things
  21 punktów
 24. Dua Lipa
  16 punktów
 25. Young Stars News
  16 punktów
 26. Ania, nie Anna
  14 punktów
 27. Eurowizja
  12 punktów
 28. The Originals
  12 punktów
 29. FILMY
  11 punktów
 30. Nintendo
  11 punktów
 31. Famous In Love
  10 punktów
 32. Sport
  10 punktów
 33. God Of War
  8 punktów
 34. Detroit
  6 punktów
 35. Life Is Strange
  6 punktów
 36. 13 Reasons Why
  5 punktów
 37. Arianators
  3 punktów
 38. LUDZIE
  2 punktów
 39. Progress Armia
  2 punktów
 40. Misiaki Sysi
  1 punktów
 41. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2997 punktów
 2. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 3. Riverdale
  2540 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2018 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post