+5 głosów
Kilka słów od autora:
Jeśli zastanawiacie się co się dzieje z paringami z 5 sezonie The100 to zapraszam, pozastanawiajcie się ze mną!
(postid: 331164) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Co się teraz stanie z Kabby? O co chodzi z Nijlah? Co z tym Memori? Czy Shaven jest realne? Zadałeś sobie którekolwiek z tych pytań w trakcie trwania sezonu? To wpadaj! Ja też je sobie zadałam!

NARKOMANIA

Jak można zauważyć już od pierwszych momentów Abby i Kane’a na ekranie – narkomania Abby jest ich dużym problemem. Kane musiał uczestniczyć w walce na arenie, musieli „uciekać” z terenu Octavii pod przykryciem dobrowolnego oddania się z ręce wroga. Abby nie radzi sobie nawet w swoim fachu, ma problem z leczeniem ludzi, nie potrafi „dać z siebie wszystkiego” i „robi za mało” zdaniem Kane’a. Cały problem Abby mocno odbija się na jej relacji z Marcusem. Marcus traci wiarę i zaufanie do swojej ukochanej przez jej ciągłe obiecywanie, że przestanie przyjmować leki, a ta jedynie zwiększa dawkę.

Producenci nie poinformowali  nas [przynajmniej na razie] jaki jest powód tego, że Abby popadła w uzależnienie i dlaczego musiała zacząć brać owe tabletki, możemy jedynie domyślać się o co chodziło.

Ale czy jedynym powodem tego jest problem Abby? Sam Marcus nie ma czasu na spędzanie go z Abby, gdyż całe dnie spędza razem z Diyozą co na pewno nie pomaga rozwojowi związku tych dwojga. Marcus został prawą ręką Diyozy i jak wiemy rodzi się miedzy nimi więź, którą można nazwać „koleżeństwem”. Praca z nią mocno odciąga Marcusa od Abby, całe dnie spędza na snuciu teorii spiskowych przeciwko Octavii czy rozmowach z „nowymi rekrutami”. Marcus ma duże szanse na tworzenie „swojego miejsca na Ziemi”, czyli wioski którą świetnie rozplanowywał z ww przywódczynią.

Jak nie trudno zauważyć przez połowę sezonu wątek Kabby raczej nie ruszył w przód i ja osobiście twierdzę, że nie wydarzy się to już w tym sezonie, chyba, że w finale.

KOSMICZNA MIŁOŚĆ

Jak mogliśmy zauważyć w pierwszym odcinku producenci zaskoczyli nas zmianą, której zupełnie nikt się nie spodziewał [choć część na pewno jej oczekiwała] – koniec Memori. 5 lat w kosmosie nie przyczyniło się do rozkwitu związku Emori z Murphy’m, a wręcz trochę popsuło. Murphy sprzeciwiał się wielu rzeczom w pierścieniu co zaowocowało jego „zmianą miejsca zamieszkania”, czyli inaczej mówiąc pustelnictwem. Murphy zamieszkał w zupełnie innej części pierścienia czym odgrodził się od reszty. Jak w późniejszych odcinkach się okazało główną przyczyną tego była właśnie Emori, która jak się okazało „wykopała” go kończąc ich związek. Emori czuła się mocno ograniczana przez swojego dotychczasowego chłopaka, miała potrzebę czucia się potrzebna w grupie, co mocno nie podobało się Murphy’emu i dawał o tym znać.

Sytuacja pomiędzy nimi zmieniła się już na Ziemi kiedy to Murphy uciekł z terenu więźniów i został odnaleziony przez grupę z kosmosu. W samochodzie okazało się, że elektryczna obroża, którą na szyi miał Murphy miała tez smycz i musiał zostać on w lesie. A jak wiemy został z nim nie kto inny jak jego wybranka – Emori. W trakcie ich pobytu okazało się, że ich miłość wcale nie zgasła i zaczęła troszkę kwitnąć na nowo, lecz na dziwnych warunkach.

W 5 sezonie wątek Memori jest troszkę skomplikowany, ale w sumie czemu się dziwić, skoro obie te postaci, są mocno skomplikowane.

MIŁOŚĆ SPOD ZIEMII

Ponad 10 miesięcy temu pisałam cały post dotyczący pary jaką była Clarke i Nijlah [swoją drogą zaproszę do lekturki > tutaj] i na jego końcu zadałam, w tym momencie śmieszące mnie pytanie, w którym zastanawiałam się jak to będzie z tą parą po takim czasie rozłąki, no i jak się okazało, długo nie czekałam na odpowiedź!

Na ten moment mogę już stwierdzić, że bardzo zawiódł mnie ten sezon [jak pisałam już wcześniej > tutaj] właśnie pod względem rozwinięcia tego shipu. Nijlah zamiast cieszyć się faktem ponownego spotkania z blondynką stara się podejść ją podstępem, aby móc donieść o tym Bloodrainie. Clarke nawet nie myśli o tym, że to właśnie Nijlah chciała narobić jej i Madi problemów, prawdopodobnie dlatego, że bardziej martwi się o Madi, a nie o świat wokół i zwyczajnie tego nie zauważa, czy nie poświęca temu uwagi.

Nie wiem zwyczajnie co o tym myśleć. Jedynym co nasuwa mi się na myśl jest to, że producenci znów „zapomną” o relacji między kobietami i przypomną sobie za sezon czy dwa, bo „teraz są ważniejsze wątki”. Osobiście uważam, że zapominanie i przypominanie sobie o wątkach mających tak duże znaczenie w życiu bohaterów nie powinno mieć zupełnie miejsca, bo to zabiera charakteru postaciom. To tak jakbym opowiadając komuś co działo się u mnie w dniu dzisiejszym, opowiedziała tylko wydarzenia z poranka, bo o reszcie zapomniałam.

WBURZONA RELACJA

Jako ostatnią pod lupę weźmy parę Raven – Shaw, czyli rozkwitającą relację dwojga młodych mózgowców, którzy poznali się w dość nietuzinkowy sposób – poprzez odbywanie swoich programistycznych ataków. Gdy Raven została uwięziona w obozie więźniów z kosmosu ta dwójka dostała pewną drobną szansę do zapoznania się.

Mogliśmy już poznać Shawa z tej „ciemnej strony”, gdy zdradził Reyes i Murphy’ego na samym początku gdy zwiódł ich, że chce im pomóc wydostać się z niewoli i obroży na szyjach, czy w momencie gdy Raven chciała otrzymać jego pomoc w zainstalowaniu wtyczki Monty’ego, a ten zbył ją słowami „nie jestem taki dobry jak myślisz”. Pomimo tych sytuacji Raven nadal nie chciała aby Echo zabiła go krzyżując tym plany Diyozy [chociaż jak wiemy później się to zmieniło].

Ich relacja jest dość zawiła, bo momentami zachowują się jak najlepsi przyjaciele [ostatnie sceny 8 odcinka; Raven informuje Shawa, że Echo chce go zabić], a momentami jak najwięksi wrogowie i przeciwnicy [zdrady Shawa względem Raven i Johna; podstępne poinformowanie Diyozy o zablokowaniu systemu]. Ciężko jest mi w jakikolwiek sposób opisać ich relacje, wygląda jak wzburzone morze, raz wysokie fale, a raz spokojna tafla. Jeżeli Shaw nie da się podejść Echo i nie zginie to na pewno będę im kibicować, bo sama osobiście bardzo lubię sceny tej dwójki i chciałabym, żeby Raven dostała wreszcie trochę od życia, bo należy jej się po tym ile przeszła.

A jakie wy macie zdanie na temat tych relacji? Myślicie, że co się będzie działo dalej? Podzielcie się ze mną!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (4) ocenili go na: 3,800 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
18
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 4785 punktów za:

Jakość:3820Popularność:770
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:170
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
770 czytelników Lip 3, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

10 Komentarzy

givemereeses Fan 8,035 pkt
OPCJA WYZWANIA
Mój ulubiony ship z serialu The 100 to oczywiście Murven.
Ta dwójka zaczęła swą relacje dosyć nieprzyjemnie. Chłopak postrzelił dziewczynę pod koniec sezonu 1 i przez dłuższy czas nie wyglądało na to, że Raven mu wybaczy. W pewnej scenie oboje są ranni. Mechanik na początku próbuje postrzelić Murphy'ego w zemście za swoją niesprawną nogę. Jednak ostatecznie kończy się to szczerą rozmową, podczas której chłopak wyznaje Raven historię swojej rodziny. Jak dowiadujemy się później, matki obojgu z nich miały problem z alkoholem. Przełom nastąpił dopiero w sezonie 4, kiedy Raven i John ocieplają swoje stosunki. Murphy, który bardzo się zmienił przez 2 sezony pomagał Mechanik jak tylko mógł. Napewno ich niezapomniane sceny z sezonu 4 to moment gdy chłopak, czując się odpowiedzialny za niepełnosprawność dziewczyny uratował ją przed dronami na plaży oraz wzruszająca scena przytulenia się tej dwójki.
W 5 sezonie Murven to cudo. Murphy został na statku pełnym czyhających niebezpieczeństw aby dotrzymac dziewczynie towarzystwa. Możemy obserwować ich flirtującyh ze sobą, ale również wspierających się. Jest pomiędzy nimi pełno chemii. Za każdym razem gdy John powie jej imię czuć te iskry pomiędzy tą dwójką.
W 5x09 uwagę przykuwa zazdrość Murphy'ego gdy Raven wspomina Shawa oraz spojrzenia, jakie jej daje.
 Mimo tego, że dużo osób z fandomu są jest zwolennikiem relacji Raven/Zeke lub Shaw, nie jestem do nich przekonana. Wszystko dzieje się za szybko. Mam nadzieje, że w najbliższej przyszłości rozwiną ich niebywała relację pomiędzy Raven i Murphy'm oraz myślę, że śmiało możemy porównywać Murven do Bellarke.
P.S
Te oczy Murphy'ego do Raven to miód dla serca, tak zwane puppy eyes.
Właścwie to troche mi go żal :c
0 głosów
 
Najlepszy
Lip 18, 2018
Galopujący Jeleń Admin 289,922 pkt
Zgadzam się z całą treścią postu, rowniez kiepsko widzę kabby. Murphy i Emori myślę, że na nowo będą razem, mimo konfliktu w kosmosie. Oczywiście czekam na cudowny ship raven x shaw, to bedzie miod cud - kibicuje razem z toba
+5 głosów
Lip 3, 2018
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
Totalnie się zgadzam co do tego zapominania twórców. Zrobili sezon z dużą odległością na osi czasu od poprzedniego i mam wrażenie, że robią teraz co chcą, bo przecież przez te 6 lat wszystko się zmieniło i nie wiemy co popchało daną postać do takiego zachowania. No tak nie wiemy tego bo obiecane flashbacki jakoś się jednak nie pojawiają. Cały serial bardzo na tym traci, a relacje między bohaterami już szczególnie.
+3 głosów
Lip 3, 2018
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
Jak zawsze super post! Mamy tu zdolnych redaktorów! Co do treści, Memori myślę, że będzie mimo konfliktu w jaki powstał w kosmosie. Kabby jest na upaści, myślę że Kane może coś poczuć do Diyozy . Shaven ma szanse powstać, to będzie ciekawy ship. Najbardziej w tym sezonie licze na Bellarke awww ❤
+3 głosów
Lip 3, 2018
Kopytkująca Sarna Admin 385,689 pkt
a ja wlasnie widzialam cos zupelnie odwrotnego, żaden z nich nie palił się do bellarke
No One of TheHundred Fan 95,197 pkt
Niech oddadzą mi stare Kabby T.T. Za Memori nie przepadałem, więc poniekąd się cieszę, licze na Murven albo Murphamy ^^
+2 głosów
Lip 3, 2018
Kopytkująca Sarna Admin 385,689 pkt
only Murphamy kochaniutki
Galopujący Jeleń Admin 289,922 pkt
Murphamy lepsze niz jakies Murven, Shaven ma byc ok
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
OPCJA WYZWANIA
Clexa na zawsze w moim sercu. Ten ship  był najlepszą, i najszczerszą relacją tego całego serialu. Charaktery bohaterek bardzo mi do siebie pasowały. Lexa i Clarke to super zbudowane postacie, to jak ich relacja się rozwineła było piękne! Nie wiem też dlaczego, ale bardzo kocham związki sky people z ziemianami! Z tego zawsze rodzi się super relacja.
0 głosów
Lip 4, 2018
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
OPCJA WYZWANIA
Moim ulubionym shipem na tę chwilę zdecydowanie jest Shaven! Ta dwójka mózgowców razem skradła moje serce. Obydwoje niedoceniani, a ratują przecież wszystkim tyłki. Po 5 sezonach oglądania jak twórcy męczą Raven liczę naprawdę mocno, że w końcu znajdzie miłośc i odrobinę wytchnienia.
0 głosów
+500
Lip 5, 2018
Wiktoria Przybylska Fan 17 pkt
Kabby zawidz mnie w tym sezonie. Myślałam, że przez te 6 lat stanie się coś cudownego a uzależnienie tylko zniszczyło ten związek. Co do Nijlah to nigdy jej nie lubiłam, no może tylko gdy pomogła Raven. Memori to ship życia tak jak Shawen.
0 głosów
Lip 7, 2018
Grabosia_67 Użytkownik 1 punkt
Osobiście uwielbiam ten ship i bardzo im kibicuje. Myślałam że jak na już 10 odcinek z tego sezonu wydarzy się coś więcej pomiędzy nimi jednak nie jest aż tak źle. Uwielbiam moment kiedy Raven wraca od Abby a Shaw od razu zaczął się o nią martwić. Jeśli chodzi o Abby to w tym sezonie moja najbardziej nie lubiana postać. Rozumiem że każdy ma jakieś problemy i może dlatego bierze ale za dużo już było tych akcji a od jakiegoś 7 odc nie wytrzymuje bez tych tabletek i zachowuje się jak dzikus xd. Pod koniec 10 odcinka Clark razem z Madi przyjechała do doliny i zobaczyła swoja matke która przedawkowała to jest przykre...
0 głosów
Lip 21, 2018
rokicka_m Fan 506 pkt
OPCJA WYZWANIA
moimubiony shipem była, jest i będzie CLEXA czyli Clarke x Lexa, Heda X Wanheda. Bezkonkurencyjne, uczucie jakie łączyło Clarke i Lexe nigdy nie powinno się skończyć. Nie mogę zrozumieć, czemu skończyło się tak, nie inaczej. Po prostu ten ship najbardziej umiejscowił się w oim sercu i długo tam pozostanie, mimo tego, że już praktycznie nie istnieje.
0 głosów
Lip 23, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
173 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 173 Gości
Dziś posty czytano : 15424 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. The 100
  131 osób
 3. Ananasy Sylwii
  130 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Potterheads
  67 osób
 8. Arturonators
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  28 osób
 13. Donaty Agaty
  25 osób
 14. Pretty Little Liars
  24 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. Misiaki Sysi
  12 osób
 18. GRY
  11 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Life Is Strange
  3 osób
 26. The Good Place
  3 osób
 27. PC
  2 osób
 28. Nintendo
  2 osób
 29. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  506382 punktów
 2. Bartek Lovers
  42437 punktów
 3. Potterheads
  38594 punktów
 4. Supiwerki
  38466 punktów
 5. Young Stars Festival
  37728 punktów
 6. The 100
  35577 punktów
 7. SikorskiSquad
  32041 punktów
 8. SERIALE
  24492 punktów
 9. Arturonators
  22697 punktów
 10. GRY
  22226 punktów
 11. Life Is Strange
  20776 punktów
 12. FILMY/SERIALE/TV
  19850 punktów
 13. Domisiaki
  17912 punktów
 14. Famous In Love
  17537 punktów
 15. Ania, nie Anna
  17220 punktów
 16. Once Upon A Time
  16164 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  15983 punktów
 18. YOUNG STARS
  12480 punktów
 19. Shawn Mendes Army
  12385 punktów
 20. Pretty Little Liars
  12093 punktów
 21. Sonbird Team
  10760 punktów
 22. Remonators
  9977 punktów
 23. Eurowizja
  9691 punktów
 24. GWIAZDY YOUNG STARS
  9038 punktów
 25. Dua Lipa
  7796 punktów
 26. Forza
  7064 punktów
 27. TALENTY
  6295 punktów
 28. Playstation VR
  6010 punktów
 29. MUZYKA
  5970 punktów
 30. FILMY
  5197 punktów
 31. Nintendo
  5142 punktów
 32. Detroit
  4934 punktów
 33. Tomb Raider
  4873 punktów
 34. KSIĄŻKI
  4548 punktów
 35. INNE
  4515 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  4282 punktów
 37. Progress Armia
  4248 punktów
 38. The Originals
  4168 punktów
 39. Misiaki Sysi
  3972 punktów
 40. 13 Reasons Why
  3814 punktów
 41. Stranger Things
  3260 punktów
 42. Young Stars News
  2747 punktów
 43. Bambinos
  2697 punktów
 44. K-Pop
  2673 punktów
 45. American Horror Story
  2532 punktów
 46. God Of War
  2487 punktów
 47. Sport
  2409 punktów
 48. Kortezjanie
  2081 punktów
 49. Puthinators
  1912 punktów
 50. Sony Playstation
  1383 punktów
 51. Przygodowe
  1150 punktów
 52. Temorki
  835 punktów
 53. FPS
  727 punktów
 54. MMers
  677 punktów
 55. Team Rieger
  673 punktów
 56. PC
  489 punktów
 57. Uncharted
  475 punktów
 58. Kluseczki Olgi
  448 punktów
 59. YOUTUBE
  448 punktów
 60. Arianators
  408 punktów
 61. R5Family
  404 punktów
 62. LUDZIE
  309 punktów
 63. #talentobranie
  271 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  239 punktów
 65. Soy Luna
  228 punktów
 66. Directioners
  221 punktów
 67. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 68. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 69. 5SOSFam
  140 punktów
 70. The Good Place
  121 punktów
 71. Beautilles
  106 punktów
 72. Selenators
  97 punktów
 73. Strzelanki
  94 punktów
 74. Donaty Agaty
  90 punktów
 75. Podróże
  71 punktów
 76. Orlandonators
  63 punktów
 77. Wyścigi
  45 punktów
 78. Far Cry
  36 punktów
 79. Swifties
  36 punktów
 1. Potterheads
  719 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13360 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  5532 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  5356 punktów
 5. Riverdale
  3729 punktów
 6. YOUNG STARS
  2729 punktów
 7. Young Stars Festival
  1427 punktów
 8. Bartek Lovers
  1367 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  518 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  349 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Arturonators
  218 punktów
 18. Remonators
  218 punktów
 19. MUZYKA
  169 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  94 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. Arianators
  3 punktów
 41. LUDZIE
  2 punktów
 42. Progress Armia
  2 punktów
 43. Misiaki Sysi
  1 punktów
 44. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37499 punktów
 2. Riverdale
  3593 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2165 punktów
 6. The 100
  1605 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post