+2 głosów
Kilka słów od autora:
La Bonne Nuit otworzone? Wizyta Peabody? Szantaże? Bijatyki? Co wydarzyło się w kolejnym odcinku serialu? Czy wiemy już kto mógłby być Królem Gargulców? Jak bohaterowie Riverdale radzą sobie z kolejnymi zagadkami? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście!
(postid: 333367) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kolejny odcinek 3 sezonu za nami. Oj działo się. Otwarcie lokalu Veronicy Lodge, życie Archie’go w zakładzie poprawczym, Penny Peabody w akcji i wiele innych... Dziś podsumujemy sobie razem 3 odcinek nowego sezonu Riverdale. Zostańcie ze mną!

Falice znowu razem, czy to zasługa farmy?

Już na początku odcinka możemy zauważyć naszą ukochaną parę razem.. Co śmieszne, scene później w takiej samej pozycji widzimy ich dzieci. Jak widać na miniaturce wyżej - Alice i FP są znowu razem. Jones wspomnia, że to farma uświadomiła kobiecie, iż powinni być razem. Oglądając odcinek miałam wrażenie, że ojciec Jugheada ogłupiał tak, jak Alice czy Polly. Nie podoba mi się to wszystko. W trzecim odcinku dowiadujemy się, że Falice dobrze wiedzą na czym polega gra „Gryfy i Gargulce”.. Czy para miała mroczną przeszłość z liceum? Widać, że wiedzą oni jak ta gra wpływa na ludzi. Ale wiedzą też coś jeszcze. Alice Cooper i FP Jones wiedzą co stało się z Benem i Diltonem. Czyżby ktoś z ich znajomych z liceum też skończył jak dwójka nastolatków? Nie chcą oni, aby mieszkańcy miasteczka dowiedzieli się w czym tak naprawdę tkwi problem. Jughead i Betty zajmują się sprawą, czyli raczej wyjdzie to na jaw, a ich rodzice doskonale o tym wiedzą. Dodatkowo, gdy FP znajduje w rzeczach syna instrukcję gry bardzo się denerwuje. Wrzuca Księge Zasad do ognia pomimo tego, iż Jughead krzyczy, że to jedyny egzemplarz i, że muszą dowiedzieć się co tak naprawdę stało sie chłopakom. Instrukcja spłonęła, a kiedy Jug dochodzi do wniosku, że może tak będzie lepiej staje się coś okropnego.... Co takiego? Dowiecie sie za chwilę! 

La Bonne Nuit - czyli, jak prowadzić legalny biznes według córki przestępcy.

Brzmi absurdalnie. Córka największego przestępcy i bezdusznego człowieka w Riverdale pokaże nam jak prowadzić legalną działalność? To może zacznijmy od początku. Veronica nie chce otworzyć oficjalnie lokalu. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dziewczyna zwyczajnie czeka, aż jej ukochany wyjdzie z poprawczaka (co niestety, jak możemy zauważyć, nie zdarzy się dość szybko) i zatańczy z nią na otwarciu. Przyjaciółka uświadamia jej, że Archie tego nie chce. Archie nie chce, aby nastolatka odstawiała swoje życie na bok. Słowa Betty przemawiają do niej i szybko zabiera się za przygotowanie dotyczące otwarcia lokalu. Kiedy już trwają przygotowania imprezy do baru Pop’s przybywa Penny Peabody. Bezczelna. Przyszła jakby nigdy nic, po tym, co zrobiła Jugheadowi i jeszcze śmie oferować Ronie propozycję ochrony. Ochrony przed kim? Przed Ghoulies i nią samą. Śmieszne. Na szczęście Ronie jest bardzo bystrą dziewczyną i wyśmiała propozycję Penny. Jakie byly tego skutki? 

Reggie i Veronica zaczęli rozpakowywać paczki. Tak, Reggie - on został pomocnikiem Ronie. Kiedy chłopak przyniósł ostatnie pudełko, czarnowłosa odkryła, że w środku pudełek znajduje się spora porcja Jingle Jangle. Chwilę później bar odwiedza szeryf. Mówi, że przybył na inspekcję. Dwójka nastolatków jest przerażona, ale na szczęście Reggie’mu udaje się na czas schować towar. Udaje im obejść się bez problemów, ale Veronica jest zdenerwowana. Tak się bawisz Penny? Tak się bawisz tato? To teraz czas zagrać waszą bronią.Co dalej? 

Tutaj ingeruję Choni. Ronnie udaję się o pomoc do Serpents. Dziewczyny wpadają razem na pomysł, aby wkraść się do labolatorium Ghoulies i zebrać materiał na szantaż. Była barmanka zna wszystkie tajemne przejścia, więc łatwo jest im dostać się do środka. Dziewczyny znajdują tam to co chciały i opuszczają szybko miejsce zbrodni. I co teraz Hiram? 

Później już cała impreza przebiegła pomyślnie. Nawet lokal odwiedził ojciec właścicielki. Co dziwne, bo wcześniej ta pokazała mu zdjęcia i postawiła jasne warunki szantażu. Ale Hiram dokładnie wiedział jak postąpić. Tylko Veronica jest w stanie powstrzymać ojca od opanowania całego miata. W jej ręcach leży los Riverdale. I tu wcale nie chodzi o to, że jest jego córką (chociaż to również daje jej dużą nietykalność). Tu chodzi o to, że ona jest równie inteligentna co Hiram. Czy uda jej się pokonać ojca? Na scenie pojawia się gwiazda. Niezastąpiona, o głosie jak dzwon, wspaniała Josie McCoy. Tak o to otwarcie dobiega końca, a lokal młodej Lodge zostaje oficjalnie otworzony!

Zakład poprawczy - czyli prawdziwe piekło dla Andrews’a.

To co się tutaj dzieję to masakra. Mad Dog niespodziewanie znika. I kto ma go zastąpić? Nikt inny jak nasz Archie. Chłopak na początku nie zgadza się, ale zostaje zamknięty w izolatce. O odwiedzinach niestety też mowy nie ma. Naczelnik całkowicie odizolował go od świata zewnętrznego. Łezka kręciła mi się w oku, gdy widziałam Archie’go rozwalającego swoją celę wiezienną na widok butelki alkoholu Lodge’a. Archie nocą zostaję przyprowadzony na ring gdzie widzi Joaquina bijącego się z jakimś mężczyzną. Chłopak nie jest w najlepszym stanie. Jednak do czegoś zobowiązuję tatuaż węża, gdyż Archie od razu zgadza się na zastąpienie kolegi. Nie pozwoli na to, aby członek jego gangu cierpiał. Na szczęście Archie świetnie radzi sobie w tej roli. Szybko pokonuje przeciwników, a kiedy naczelnik chce wylewu krwi.. Archie daje pobić się przeciwnikowi aż będzie on cieknął krwią. Na samym końcu rudy załatwia go jednym ciosem po czym naczelnik stwierdza, iż prawdziwa z. niego gwiazda. Archie nie chce tak żyć. Znajduje w książce Mad Doga ukryty młotek. Postanawia w końcu, iż trzeba uciec z tego piekła. Natychmiast idzie podzielić się swoim planem z kolegami. Mam nadzieję, że uda im się stamtąd jak najszybciej wydostać, bo z każdym dniem jest tam coraz gorzej. Tak bardzo chcę, aby Archie już wrócił do domu. Przez te 3 odcinki zdàżyłam całkowicie zmienić zdanie na jego temat. Uważam teraz, że jest on naprawdę postacią pełną podziwu. 

Czy Edgar Evernever jest Królem Gargulców?

Evelyn jest bardzo dziwną dziewczyną. Betty i Jughead zauważają, iż ma ona jakiś kontakt z Ethel. Betty rozmawiając z nią dowiaduje się, że dziewczyna chce pomóc Ethel wyzdrowieć i rzucić leki. Robi to według nauk swojego ojca. Para zauważa,, że król farmy ma bardzo dużo wspólnego z Królem Gargulców. Co dziwne, Evelyn była świadkiem napadu Betty, jak i zarówno napadu Ethel. Przypadek? Betty chce zbliżyć się do farmy, aby móc poznać bliżej samego Edgara. Niestety szybko zostaje zdemaskowana. Gdy udaje się na pierwsze jej spotkanie z członkami farmy zaczyna zadawać mamie pytanie dotyczące gry. Wychodzi w tedy ja jaw, że Alice wie dużo na ten temat, ale nic córce nie powie. Betty zdenerwowana rusza do swojego pokoju. Tak, odkryła prawdę. Betty wcale nie chce dołączyć do farmy. Chce dokopać temu calemu Edgarowi i odkryć prawdę na temat mrocznej gry. Czy farma ma duże powiązanie z tym wszystkim? Kim tak naprawdę jest Edgar a kim Evelyn? Betty sama przyznała, że dziewczyna ją przeraża. 

Jughead pije krew Gargulca i dołącza do gry? Czy teraz każdy zagra w to zło?

Podczas kolejnego przesłuchania Ethel, Jughead przyznaje, iż chce zasłużyć na otrzymanie Księgi Zasad. Para zrobi wszystko, aby rozwikłać tę zagadkę. Erhel wyznaje, że Jones ma na to szanse, lecz ma przyjść sam, dlatego że Betty nigdy na to nie zasłuży. Tak o to para musi się rozdzielić, ale na szczęście równie produktuwnie działają. 


 Jughead udaje się do bunkru Bena, gdzie razem z Ethel zaczynają grać. Jughead zostaje zmuszony do wypicia trucizny, gdyż za wszelką cenę chcę zdobyć instrukcję. Chłopak wypija zawsrtość naczynia i już ma opuszczać bunkier, gdy nagle dziecwzyna wypija zawartość drugiego kielicha. Chłopak wzywa pogotowie i udaje się im uratować ją na czas. Kiedy, jak wspomniałam wyżej, FP spala Księgę staje się coś niespotykanego i strasznego... Jughead, przychodząc do szkoły zauważa Cheryl czytającą Księge Zasad. Podobno był jej jeden egzemplarz, no proszę?Ale to nie wszystko. Cała szkoła ją ma. Do weekendu cała szkoła zagra w „Gryfy i Gargulce”. To straszne. Ile teraz mieszkańcow Riverdale może umrzeć jak Ben i Dilton. Przeraża mnie ta sama myśl. W szpitalu, Ethel rozmawia ze swoim Królem i mówi mu, że cel wypełniony. Możemy w tamtej chwilii po raz kolejny ujrzeć Króla Gargulców, a wygląd ma przerażający. Co teraz będzie? Jak mieszkańcy miasteczka poradzą sobie z grą? Kto przeżyje, a kto umrze? Niedługo możemy się spodziewać też odcinka rodziców w czasach licealnych. 8 listopada pojawi się kolejny odcinek serialu. Nie mogę się już doczekać, bo ten odcinek był naprawdę świetny. Do następnego!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (3) ocenili go na: 1,213 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
8
OK
52
Super
1
Śmiech
1
Zdziwienie
1
Złość
2
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 8273 punktów za:

Jakość:1233Popularność:6935
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:2
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:95
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 81,998 pkt
6,935 czytelników Paz 26, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Kamilkaxx Ekspert 35,249 pkt
Bardzo fajny post! Mega zainteresował mnie fakt iż nagle każdy w szkole ma dostęp do manuskryptu.
+1 głos
Paz 26, 2018
Anjia Ekspert 84,299 pkt
Brakowało mi jakiś większych fajerwerków przy zejściu się Falice :( super post, bardzo ciekawy
+1 głos
Paz 26, 2018
julia.k Fan 2,138 pkt
Bardzo nie lubię Everneverów i ogólnie farmy, ale jakiś tam wkład we wprowadzenie Falice w życie miała ona, więc to jednyna rzecz, którą akceptuje:)
0 głosów
Lis 12, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
96 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 95 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 12321 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  152 osób
 2. Ananasy Sylwii
  128 osób
 3. The 100
  123 osób
 4. Bambinos
  119 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  65 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  37 osób
 10. Domisiaki
  33 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Remonators
  15 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  474047 punktów
 2. Bartek Lovers
  39708 punktów
 3. Supiwerki
  37852 punktów
 4. The 100
  34407 punktów
 5. SikorskiSquad
  31754 punktów
 6. Young Stars Festival
  27330 punktów
 7. SERIALE
  23379 punktów
 8. GRY
  21743 punktów
 9. Arturonators
  18088 punktów
 10. Life Is Strange
  17787 punktów
 11. Domisiaki
  17478 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17133 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  16443 punktów
 14. Famous In Love
  15764 punktów
 15. Ananasy Sylwii
  15499 punktów
 16. Once Upon A Time
  13538 punktów
 17. Bambinos
  12367 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12202 punktów
 19. YOUNG STARS
  11729 punktów
 20. Pretty Little Liars
  11408 punktów
 21. Remonators
  9725 punktów
 22. Eurowizja
  9527 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8474 punktów
 24. Dua Lipa
  7661 punktów
 25. TALENTY
  6055 punktów
 26. Playstation VR
  5950 punktów
 27. Forza
  5622 punktów
 28. MUZYKA
  5192 punktów
 29. Nintendo
  5073 punktów
 30. Detroit
  4916 punktów
 31. Tomb Raider
  4854 punktów
 32. INNE
  4463 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4454 punktów
 34. Progress Armia
  4228 punktów
 35. The Originals
  4132 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  3891 punktów
 37. Misiaki Sysi
  3844 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3726 punktów
 39. Stranger Things
  3105 punktów
 40. K-Pop
  2659 punktów
 41. American Horror Story
  2508 punktów
 42. Young Stars News
  2494 punktów
 43. God Of War
  2458 punktów
 44. FILMY
  2360 punktów
 45. Sport
  2317 punktów
 46. Puthinators
  1903 punktów
 47. Sony Playstation
  1205 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  830 punktów
 50. FPS
  659 punktów
 51. Team Rieger
  628 punktów
 52. MMers
  514 punktów
 53. PC
  480 punktów
 54. Uncharted
  474 punktów
 55. Kluseczki Olgi
  421 punktów
 56. YOUTUBE
  391 punktów
 57. R5Family
  322 punktów
 58. Arianators
  306 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. #talentobranie
  214 punktów
 61. LUDZIE
  214 punktów
 62. Soy Luna
  206 punktów
 63. Directioners
  184 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  179 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  143 punktów
 66. The Good Place
  107 punktów
 67. 5SOSFam
  104 punktów
 68. Beautilles
  91 punktów
 69. Donaty Agaty
  81 punktów
 70. Selenators
  80 punktów
 71. Strzelanki
  71 punktów
 72. Podróże
  57 punktów
 73. Orlandonators
  51 punktów
 74. Wyścigi
  45 punktów
 75. Far Cry
  25 punktów
 1. Potterheads
  254 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5535 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2709 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  88 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post