NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+2 głosów
Kilka słów od autora:
La Bonne Nuit otworzone? Wizyta Peabody? Szantaże? Bijatyki? Co wydarzyło się w kolejnym odcinku serialu? Czy wiemy już kto mógłby być Królem Gargulców? Jak bohaterowie Riverdale radzą sobie z kolejnymi zagadkami? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście!
(postid: 333367) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kolejny odcinek 3 sezonu za nami. Oj działo się. Otwarcie lokalu Veronicy Lodge, życie Archie’go w zakładzie poprawczym, Penny Peabody w akcji i wiele innych... Dziś podsumujemy sobie razem 3 odcinek nowego sezonu Riverdale. Zostańcie ze mną!

Falice znowu razem, czy to zasługa farmy?

Już na początku odcinka możemy zauważyć naszą ukochaną parę razem.. Co śmieszne, scene później w takiej samej pozycji widzimy ich dzieci. Jak widać na miniaturce wyżej - Alice i FP są znowu razem. Jones wspomnia, że to farma uświadomiła kobiecie, iż powinni być razem. Oglądając odcinek miałam wrażenie, że ojciec Jugheada ogłupiał tak, jak Alice czy Polly. Nie podoba mi się to wszystko. W trzecim odcinku dowiadujemy się, że Falice dobrze wiedzą na czym polega gra „Gryfy i Gargulce”.. Czy para miała mroczną przeszłość z liceum? Widać, że wiedzą oni jak ta gra wpływa na ludzi. Ale wiedzą też coś jeszcze. Alice Cooper i FP Jones wiedzą co stało się z Benem i Diltonem. Czyżby ktoś z ich znajomych z liceum też skończył jak dwójka nastolatków? Nie chcą oni, aby mieszkańcy miasteczka dowiedzieli się w czym tak naprawdę tkwi problem. Jughead i Betty zajmują się sprawą, czyli raczej wyjdzie to na jaw, a ich rodzice doskonale o tym wiedzą. Dodatkowo, gdy FP znajduje w rzeczach syna instrukcję gry bardzo się denerwuje. Wrzuca Księge Zasad do ognia pomimo tego, iż Jughead krzyczy, że to jedyny egzemplarz i, że muszą dowiedzieć się co tak naprawdę stało sie chłopakom. Instrukcja spłonęła, a kiedy Jug dochodzi do wniosku, że może tak będzie lepiej staje się coś okropnego.... Co takiego? Dowiecie sie za chwilę! 

La Bonne Nuit - czyli, jak prowadzić legalny biznes według córki przestępcy.

Brzmi absurdalnie. Córka największego przestępcy i bezdusznego człowieka w Riverdale pokaże nam jak prowadzić legalną działalność? To może zacznijmy od początku. Veronica nie chce otworzyć oficjalnie lokalu. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dziewczyna zwyczajnie czeka, aż jej ukochany wyjdzie z poprawczaka (co niestety, jak możemy zauważyć, nie zdarzy się dość szybko) i zatańczy z nią na otwarciu. Przyjaciółka uświadamia jej, że Archie tego nie chce. Archie nie chce, aby nastolatka odstawiała swoje życie na bok. Słowa Betty przemawiają do niej i szybko zabiera się za przygotowanie dotyczące otwarcia lokalu. Kiedy już trwają przygotowania imprezy do baru Pop’s przybywa Penny Peabody. Bezczelna. Przyszła jakby nigdy nic, po tym, co zrobiła Jugheadowi i jeszcze śmie oferować Ronie propozycję ochrony. Ochrony przed kim? Przed Ghoulies i nią samą. Śmieszne. Na szczęście Ronie jest bardzo bystrą dziewczyną i wyśmiała propozycję Penny. Jakie byly tego skutki? 

Reggie i Veronica zaczęli rozpakowywać paczki. Tak, Reggie - on został pomocnikiem Ronie. Kiedy chłopak przyniósł ostatnie pudełko, czarnowłosa odkryła, że w środku pudełek znajduje się spora porcja Jingle Jangle. Chwilę później bar odwiedza szeryf. Mówi, że przybył na inspekcję. Dwójka nastolatków jest przerażona, ale na szczęście Reggie’mu udaje się na czas schować towar. Udaje im obejść się bez problemów, ale Veronica jest zdenerwowana. Tak się bawisz Penny? Tak się bawisz tato? To teraz czas zagrać waszą bronią.Co dalej? 

Tutaj ingeruję Choni. Ronnie udaję się o pomoc do Serpents. Dziewczyny wpadają razem na pomysł, aby wkraść się do labolatorium Ghoulies i zebrać materiał na szantaż. Była barmanka zna wszystkie tajemne przejścia, więc łatwo jest im dostać się do środka. Dziewczyny znajdują tam to co chciały i opuszczają szybko miejsce zbrodni. I co teraz Hiram? 

Później już cała impreza przebiegła pomyślnie. Nawet lokal odwiedził ojciec właścicielki. Co dziwne, bo wcześniej ta pokazała mu zdjęcia i postawiła jasne warunki szantażu. Ale Hiram dokładnie wiedział jak postąpić. Tylko Veronica jest w stanie powstrzymać ojca od opanowania całego miata. W jej ręcach leży los Riverdale. I tu wcale nie chodzi o to, że jest jego córką (chociaż to również daje jej dużą nietykalność). Tu chodzi o to, że ona jest równie inteligentna co Hiram. Czy uda jej się pokonać ojca? Na scenie pojawia się gwiazda. Niezastąpiona, o głosie jak dzwon, wspaniała Josie McCoy. Tak o to otwarcie dobiega końca, a lokal młodej Lodge zostaje oficjalnie otworzony!

Zakład poprawczy - czyli prawdziwe piekło dla Andrews’a.

To co się tutaj dzieję to masakra. Mad Dog niespodziewanie znika. I kto ma go zastąpić? Nikt inny jak nasz Archie. Chłopak na początku nie zgadza się, ale zostaje zamknięty w izolatce. O odwiedzinach niestety też mowy nie ma. Naczelnik całkowicie odizolował go od świata zewnętrznego. Łezka kręciła mi się w oku, gdy widziałam Archie’go rozwalającego swoją celę wiezienną na widok butelki alkoholu Lodge’a. Archie nocą zostaję przyprowadzony na ring gdzie widzi Joaquina bijącego się z jakimś mężczyzną. Chłopak nie jest w najlepszym stanie. Jednak do czegoś zobowiązuję tatuaż węża, gdyż Archie od razu zgadza się na zastąpienie kolegi. Nie pozwoli na to, aby członek jego gangu cierpiał. Na szczęście Archie świetnie radzi sobie w tej roli. Szybko pokonuje przeciwników, a kiedy naczelnik chce wylewu krwi.. Archie daje pobić się przeciwnikowi aż będzie on cieknął krwią. Na samym końcu rudy załatwia go jednym ciosem po czym naczelnik stwierdza, iż prawdziwa z. niego gwiazda. Archie nie chce tak żyć. Znajduje w książce Mad Doga ukryty młotek. Postanawia w końcu, iż trzeba uciec z tego piekła. Natychmiast idzie podzielić się swoim planem z kolegami. Mam nadzieję, że uda im się stamtąd jak najszybciej wydostać, bo z każdym dniem jest tam coraz gorzej. Tak bardzo chcę, aby Archie już wrócił do domu. Przez te 3 odcinki zdàżyłam całkowicie zmienić zdanie na jego temat. Uważam teraz, że jest on naprawdę postacią pełną podziwu. 

Czy Edgar Evernever jest Królem Gargulców?

Evelyn jest bardzo dziwną dziewczyną. Betty i Jughead zauważają, iż ma ona jakiś kontakt z Ethel. Betty rozmawiając z nią dowiaduje się, że dziewczyna chce pomóc Ethel wyzdrowieć i rzucić leki. Robi to według nauk swojego ojca. Para zauważa,, że król farmy ma bardzo dużo wspólnego z Królem Gargulców. Co dziwne, Evelyn była świadkiem napadu Betty, jak i zarówno napadu Ethel. Przypadek? Betty chce zbliżyć się do farmy, aby móc poznać bliżej samego Edgara. Niestety szybko zostaje zdemaskowana. Gdy udaje się na pierwsze jej spotkanie z członkami farmy zaczyna zadawać mamie pytanie dotyczące gry. Wychodzi w tedy ja jaw, że Alice wie dużo na ten temat, ale nic córce nie powie. Betty zdenerwowana rusza do swojego pokoju. Tak, odkryła prawdę. Betty wcale nie chce dołączyć do farmy. Chce dokopać temu calemu Edgarowi i odkryć prawdę na temat mrocznej gry. Czy farma ma duże powiązanie z tym wszystkim? Kim tak naprawdę jest Edgar a kim Evelyn? Betty sama przyznała, że dziewczyna ją przeraża. 

Jughead pije krew Gargulca i dołącza do gry? Czy teraz każdy zagra w to zło?

Podczas kolejnego przesłuchania Ethel, Jughead przyznaje, iż chce zasłużyć na otrzymanie Księgi Zasad. Para zrobi wszystko, aby rozwikłać tę zagadkę. Erhel wyznaje, że Jones ma na to szanse, lecz ma przyjść sam, dlatego że Betty nigdy na to nie zasłuży. Tak o to para musi się rozdzielić, ale na szczęście równie produktuwnie działają. 


 Jughead udaje się do bunkru Bena, gdzie razem z Ethel zaczynają grać. Jughead zostaje zmuszony do wypicia trucizny, gdyż za wszelką cenę chcę zdobyć instrukcję. Chłopak wypija zawsrtość naczynia i już ma opuszczać bunkier, gdy nagle dziecwzyna wypija zawartość drugiego kielicha. Chłopak wzywa pogotowie i udaje się im uratować ją na czas. Kiedy, jak wspomniałam wyżej, FP spala Księgę staje się coś niespotykanego i strasznego... Jughead, przychodząc do szkoły zauważa Cheryl czytającą Księge Zasad. Podobno był jej jeden egzemplarz, no proszę?Ale to nie wszystko. Cała szkoła ją ma. Do weekendu cała szkoła zagra w „Gryfy i Gargulce”. To straszne. Ile teraz mieszkańcow Riverdale może umrzeć jak Ben i Dilton. Przeraża mnie ta sama myśl. W szpitalu, Ethel rozmawia ze swoim Królem i mówi mu, że cel wypełniony. Możemy w tamtej chwilii po raz kolejny ujrzeć Króla Gargulców, a wygląd ma przerażający. Co teraz będzie? Jak mieszkańcy miasteczka poradzą sobie z grą? Kto przeżyje, a kto umrze? Niedługo możemy się spodziewać też odcinka rodziców w czasach licealnych. 8 listopada pojawi się kolejny odcinek serialu. Nie mogę się już doczekać, bo ten odcinek był naprawdę świetny. Do następnego!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (3) ocenili go na: 1,213 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
5
OK
38
Super
1
Śmiech
1
Zdziwienie
1
Złość
2
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 5834 punktów za:

Jakość:1233Popularność:4513
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:2
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:78
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 67,537 pkt
4,513 czytelników Paz 26
W tym poście trwa wyzwanie warte +350 punktów jeszcze przez 6 dni.
Jak myślisz kto mógłby być Królem Gargulców? Uzasadnij swoją odpowiedż i wygraj 350 punktów!

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Kamilkaxx Ekspert 35,563 pkt
Bardzo fajny post! Mega zainteresował mnie fakt iż nagle każdy w szkole ma dostęp do manuskryptu.
+1 głos
Paz 26
Anjia Admin 82,879 pkt
Brakowało mi jakiś większych fajerwerków przy zejściu się Falice :( super post, bardzo ciekawy
+1 głos
Paz 26
julia.k VIP 2,134 pkt
Bardzo nie lubię Everneverów i ogólnie farmy, ale jakiś tam wkład we wprowadzenie Falice w życie miała ona, więc to jednyna rzecz, którą akceptuje:)
0 głosów
Lis 12

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
110 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 110 Gości
Dziś posty czytano : 1095 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  136 osób
 2. The 100
  121 osób
 3. Ananasy Sylwii
  119 osób
 4. Bambinos
  112 osób
 5. Bartek Lovers
  111 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  58 osób
 8. Shawn Mendes Army
  40 osób
 9. SikorskiSquad
  33 osób
 10. Domisiaki
  31 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  20 osób
 14. Misiaki Sysi
  13 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 16. Remonators
  12 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. Dua Lipa
  4 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  409230 punktów
 2. Bartek Lovers
  39175 punktów
 3. Supiwerki
  37424 punktów
 4. The 100
  33496 punktów
 5. SikorskiSquad
  31405 punktów
 6. Young Stars Festival
  27180 punktów
 7. SERIALE
  22198 punktów
 8. Life Is Strange
  17368 punktów
 9. Ania, nie Anna
  17104 punktów
 10. GRY
  17002 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  15599 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15125 punktów
 13. Famous In Love
  14452 punktów
 14. Once Upon A Time
  13093 punktów
 15. Domisiaki
  12722 punktów
 16. Arturonators
  12603 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12041 punktów
 18. Bambinos
  11838 punktów
 19. YOUNG STARS
  11363 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10440 punktów
 21. Remonators
  9511 punktów
 22. Eurowizja
  9415 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8095 punktów
 24. Playstation VR
  5843 punktów
 25. Nintendo
  4962 punktów
 26. MUZYKA
  4914 punktów
 27. Detroit
  4892 punktów
 28. Dua Lipa
  4883 punktów
 29. Tomb Raider
  4830 punktów
 30. KSIĄŻKI
  4433 punktów
 31. INNE
  4424 punktów
 32. Forza
  4355 punktów
 33. Progress Armia
  4206 punktów
 34. The Originals
  4096 punktów
 35. Misiaki Sysi
  3757 punktów
 36. 13 Reasons Why
  3646 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3620 punktów
 38. Stranger Things
  2977 punktów
 39. K-Pop
  2648 punktów
 40. American Horror Story
  2486 punktów
 41. God Of War
  2435 punktów
 42. Young Stars News
  2317 punktów
 43. Sport
  2240 punktów
 44. FILMY
  2164 punktów
 45. Puthinators
  1896 punktów
 46. Przygodowe
  1080 punktów
 47. Sony Playstation
  1061 punktów
 48. FPS
  613 punktów
 49. Team Rieger
  572 punktów
 50. PC
  475 punktów
 51. Uncharted
  474 punktów
 52. Kluseczki Olgi
  411 punktów
 53. MMers
  351 punktów
 54. Arianators
  291 punktów
 55. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 56. R5Family
  210 punktów
 57. Soy Luna
  193 punktów
 58. LUDZIE
  192 punktów
 59. YOUTUBE
  186 punktów
 60. Directioners
  140 punktów
 61. The Good Place
  95 punktów
 62. 5SOSFam
  83 punktów
 63. Beautilles
  79 punktów
 64. Donaty Agaty
  77 punktów
 65. Selenators
  63 punktów
 66. Podróże
  51 punktów
 67. Strzelanki
  51 punktów
 68. Wyścigi
  45 punktów
 69. Orlandonators
  33 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  27 punktów
 1. Potterheads
  193 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4885 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4359 punktów
 4. Riverdale
  3034 punktów
 5. YOUNG STARS
  2684 punktów
 6. Young Stars Festival
  1462 punktów
 7. Bartek Lovers
  1407 punktów
 8. SikorskiSquad
  877 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  873 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  143 punktów
 14. Supiwerki
  136 punktów
 15. Arturonators
  81 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. KSIĄŻKI
  21 punktów
 23. Stranger Things
  21 punktów
 24. Dua Lipa
  16 punktów
 25. Young Stars News
  16 punktów
 26. Ania, nie Anna
  14 punktów
 27. Eurowizja
  12 punktów
 28. The Originals
  12 punktów
 29. FILMY
  11 punktów
 30. Nintendo
  11 punktów
 31. Famous In Love
  10 punktów
 32. Sport
  10 punktów
 33. God Of War
  8 punktów
 34. Detroit
  6 punktów
 35. Life Is Strange
  6 punktów
 36. 13 Reasons Why
  5 punktów
 37. Arianators
  3 punktów
 38. LUDZIE
  2 punktów
 39. Progress Armia
  2 punktów
 40. Misiaki Sysi
  1 punktów
 41. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2997 punktów
 2. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 3. Riverdale
  2540 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2018 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post