+2 głosów
Kilka słów od autora:
La Bonne Nuit otworzone? Wizyta Peabody? Szantaże? Bijatyki? Co wydarzyło się w kolejnym odcinku serialu? Czy wiemy już kto mógłby być Królem Gargulców? Jak bohaterowie Riverdale radzą sobie z kolejnymi zagadkami? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście!
(postid: 333367) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kolejny odcinek 3 sezonu za nami. Oj działo się. Otwarcie lokalu Veronicy Lodge, życie Archie’go w zakładzie poprawczym, Penny Peabody w akcji i wiele innych... Dziś podsumujemy sobie razem 3 odcinek nowego sezonu Riverdale. Zostańcie ze mną!

Falice znowu razem, czy to zasługa farmy?

Już na początku odcinka możemy zauważyć naszą ukochaną parę razem.. Co śmieszne, scene później w takiej samej pozycji widzimy ich dzieci. Jak widać na miniaturce wyżej - Alice i FP są znowu razem. Jones wspomnia, że to farma uświadomiła kobiecie, iż powinni być razem. Oglądając odcinek miałam wrażenie, że ojciec Jugheada ogłupiał tak, jak Alice czy Polly. Nie podoba mi się to wszystko. W trzecim odcinku dowiadujemy się, że Falice dobrze wiedzą na czym polega gra „Gryfy i Gargulce”.. Czy para miała mroczną przeszłość z liceum? Widać, że wiedzą oni jak ta gra wpływa na ludzi. Ale wiedzą też coś jeszcze. Alice Cooper i FP Jones wiedzą co stało się z Benem i Diltonem. Czyżby ktoś z ich znajomych z liceum też skończył jak dwójka nastolatków? Nie chcą oni, aby mieszkańcy miasteczka dowiedzieli się w czym tak naprawdę tkwi problem. Jughead i Betty zajmują się sprawą, czyli raczej wyjdzie to na jaw, a ich rodzice doskonale o tym wiedzą. Dodatkowo, gdy FP znajduje w rzeczach syna instrukcję gry bardzo się denerwuje. Wrzuca Księge Zasad do ognia pomimo tego, iż Jughead krzyczy, że to jedyny egzemplarz i, że muszą dowiedzieć się co tak naprawdę stało sie chłopakom. Instrukcja spłonęła, a kiedy Jug dochodzi do wniosku, że może tak będzie lepiej staje się coś okropnego.... Co takiego? Dowiecie sie za chwilę! 

La Bonne Nuit - czyli, jak prowadzić legalny biznes według córki przestępcy.

Brzmi absurdalnie. Córka największego przestępcy i bezdusznego człowieka w Riverdale pokaże nam jak prowadzić legalną działalność? To może zacznijmy od początku. Veronica nie chce otworzyć oficjalnie lokalu. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dziewczyna zwyczajnie czeka, aż jej ukochany wyjdzie z poprawczaka (co niestety, jak możemy zauważyć, nie zdarzy się dość szybko) i zatańczy z nią na otwarciu. Przyjaciółka uświadamia jej, że Archie tego nie chce. Archie nie chce, aby nastolatka odstawiała swoje życie na bok. Słowa Betty przemawiają do niej i szybko zabiera się za przygotowanie dotyczące otwarcia lokalu. Kiedy już trwają przygotowania imprezy do baru Pop’s przybywa Penny Peabody. Bezczelna. Przyszła jakby nigdy nic, po tym, co zrobiła Jugheadowi i jeszcze śmie oferować Ronie propozycję ochrony. Ochrony przed kim? Przed Ghoulies i nią samą. Śmieszne. Na szczęście Ronie jest bardzo bystrą dziewczyną i wyśmiała propozycję Penny. Jakie byly tego skutki? 

Reggie i Veronica zaczęli rozpakowywać paczki. Tak, Reggie - on został pomocnikiem Ronie. Kiedy chłopak przyniósł ostatnie pudełko, czarnowłosa odkryła, że w środku pudełek znajduje się spora porcja Jingle Jangle. Chwilę później bar odwiedza szeryf. Mówi, że przybył na inspekcję. Dwójka nastolatków jest przerażona, ale na szczęście Reggie’mu udaje się na czas schować towar. Udaje im obejść się bez problemów, ale Veronica jest zdenerwowana. Tak się bawisz Penny? Tak się bawisz tato? To teraz czas zagrać waszą bronią.Co dalej? 

Tutaj ingeruję Choni. Ronnie udaję się o pomoc do Serpents. Dziewczyny wpadają razem na pomysł, aby wkraść się do labolatorium Ghoulies i zebrać materiał na szantaż. Była barmanka zna wszystkie tajemne przejścia, więc łatwo jest im dostać się do środka. Dziewczyny znajdują tam to co chciały i opuszczają szybko miejsce zbrodni. I co teraz Hiram? 

Później już cała impreza przebiegła pomyślnie. Nawet lokal odwiedził ojciec właścicielki. Co dziwne, bo wcześniej ta pokazała mu zdjęcia i postawiła jasne warunki szantażu. Ale Hiram dokładnie wiedział jak postąpić. Tylko Veronica jest w stanie powstrzymać ojca od opanowania całego miata. W jej ręcach leży los Riverdale. I tu wcale nie chodzi o to, że jest jego córką (chociaż to również daje jej dużą nietykalność). Tu chodzi o to, że ona jest równie inteligentna co Hiram. Czy uda jej się pokonać ojca? Na scenie pojawia się gwiazda. Niezastąpiona, o głosie jak dzwon, wspaniała Josie McCoy. Tak o to otwarcie dobiega końca, a lokal młodej Lodge zostaje oficjalnie otworzony!

Zakład poprawczy - czyli prawdziwe piekło dla Andrews’a.

To co się tutaj dzieję to masakra. Mad Dog niespodziewanie znika. I kto ma go zastąpić? Nikt inny jak nasz Archie. Chłopak na początku nie zgadza się, ale zostaje zamknięty w izolatce. O odwiedzinach niestety też mowy nie ma. Naczelnik całkowicie odizolował go od świata zewnętrznego. Łezka kręciła mi się w oku, gdy widziałam Archie’go rozwalającego swoją celę wiezienną na widok butelki alkoholu Lodge’a. Archie nocą zostaję przyprowadzony na ring gdzie widzi Joaquina bijącego się z jakimś mężczyzną. Chłopak nie jest w najlepszym stanie. Jednak do czegoś zobowiązuję tatuaż węża, gdyż Archie od razu zgadza się na zastąpienie kolegi. Nie pozwoli na to, aby członek jego gangu cierpiał. Na szczęście Archie świetnie radzi sobie w tej roli. Szybko pokonuje przeciwników, a kiedy naczelnik chce wylewu krwi.. Archie daje pobić się przeciwnikowi aż będzie on cieknął krwią. Na samym końcu rudy załatwia go jednym ciosem po czym naczelnik stwierdza, iż prawdziwa z. niego gwiazda. Archie nie chce tak żyć. Znajduje w książce Mad Doga ukryty młotek. Postanawia w końcu, iż trzeba uciec z tego piekła. Natychmiast idzie podzielić się swoim planem z kolegami. Mam nadzieję, że uda im się stamtąd jak najszybciej wydostać, bo z każdym dniem jest tam coraz gorzej. Tak bardzo chcę, aby Archie już wrócił do domu. Przez te 3 odcinki zdàżyłam całkowicie zmienić zdanie na jego temat. Uważam teraz, że jest on naprawdę postacią pełną podziwu. 

Czy Edgar Evernever jest Królem Gargulców?

Evelyn jest bardzo dziwną dziewczyną. Betty i Jughead zauważają, iż ma ona jakiś kontakt z Ethel. Betty rozmawiając z nią dowiaduje się, że dziewczyna chce pomóc Ethel wyzdrowieć i rzucić leki. Robi to według nauk swojego ojca. Para zauważa,, że król farmy ma bardzo dużo wspólnego z Królem Gargulców. Co dziwne, Evelyn była świadkiem napadu Betty, jak i zarówno napadu Ethel. Przypadek? Betty chce zbliżyć się do farmy, aby móc poznać bliżej samego Edgara. Niestety szybko zostaje zdemaskowana. Gdy udaje się na pierwsze jej spotkanie z członkami farmy zaczyna zadawać mamie pytanie dotyczące gry. Wychodzi w tedy ja jaw, że Alice wie dużo na ten temat, ale nic córce nie powie. Betty zdenerwowana rusza do swojego pokoju. Tak, odkryła prawdę. Betty wcale nie chce dołączyć do farmy. Chce dokopać temu calemu Edgarowi i odkryć prawdę na temat mrocznej gry. Czy farma ma duże powiązanie z tym wszystkim? Kim tak naprawdę jest Edgar a kim Evelyn? Betty sama przyznała, że dziewczyna ją przeraża. 

Jughead pije krew Gargulca i dołącza do gry? Czy teraz każdy zagra w to zło?

Podczas kolejnego przesłuchania Ethel, Jughead przyznaje, iż chce zasłużyć na otrzymanie Księgi Zasad. Para zrobi wszystko, aby rozwikłać tę zagadkę. Erhel wyznaje, że Jones ma na to szanse, lecz ma przyjść sam, dlatego że Betty nigdy na to nie zasłuży. Tak o to para musi się rozdzielić, ale na szczęście równie produktuwnie działają. 


 Jughead udaje się do bunkru Bena, gdzie razem z Ethel zaczynają grać. Jughead zostaje zmuszony do wypicia trucizny, gdyż za wszelką cenę chcę zdobyć instrukcję. Chłopak wypija zawsrtość naczynia i już ma opuszczać bunkier, gdy nagle dziecwzyna wypija zawartość drugiego kielicha. Chłopak wzywa pogotowie i udaje się im uratować ją na czas. Kiedy, jak wspomniałam wyżej, FP spala Księgę staje się coś niespotykanego i strasznego... Jughead, przychodząc do szkoły zauważa Cheryl czytającą Księge Zasad. Podobno był jej jeden egzemplarz, no proszę?Ale to nie wszystko. Cała szkoła ją ma. Do weekendu cała szkoła zagra w „Gryfy i Gargulce”. To straszne. Ile teraz mieszkańcow Riverdale może umrzeć jak Ben i Dilton. Przeraża mnie ta sama myśl. W szpitalu, Ethel rozmawia ze swoim Królem i mówi mu, że cel wypełniony. Możemy w tamtej chwilii po raz kolejny ujrzeć Króla Gargulców, a wygląd ma przerażający. Co teraz będzie? Jak mieszkańcy miasteczka poradzą sobie z grą? Kto przeżyje, a kto umrze? Niedługo możemy się spodziewać też odcinka rodziców w czasach licealnych. 8 listopada pojawi się kolejny odcinek serialu. Nie mogę się już doczekać, bo ten odcinek był naprawdę świetny. Do następnego!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (3) ocenili go na: 1,213 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
9
OK
58
Super
1
Śmiech
2
Zdziwienie
3
Złość
3
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 10722 punktów za:

Jakość:1233Popularność:9373
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:2
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:106
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
zuzkakwiatek5555 Ekspert 93,441 pkt
9,373 czytelników Paz 26, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Kamilkaxx Ekspert 40,878 pkt
Bardzo fajny post! Mega zainteresował mnie fakt iż nagle każdy w szkole ma dostęp do manuskryptu.
+1 głos
Paz 26, 2018
Anjia Ekspert 89,497 pkt
Brakowało mi jakiś większych fajerwerków przy zejściu się Falice :( super post, bardzo ciekawy
+1 głos
Paz 26, 2018
julia.k Fan 2,138 pkt
Bardzo nie lubię Everneverów i ogólnie farmy, ale jakiś tam wkład we wprowadzenie Falice w życie miała ona, więc to jednyna rzecz, którą akceptuje:)
0 głosów
Lis 12, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
136 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 136 Gości
Dziś posty czytano : 16696 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  557747 punktów
 2. Young Stars Festival
  45046 punktów
 3. Bartek Lovers
  43647 punktów
 4. Supiwerki
  40084 punktów
 5. Potterheads
  40071 punktów
 6. The 100
  39017 punktów
 7. SikorskiSquad
  33424 punktów
 8. Arturonators
  29987 punktów
 9. SERIALE
  25681 punktów
 10. GRY
  23213 punktów
 11. Life Is Strange
  22219 punktów
 12. Famous In Love
  22184 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20181 punktów
 14. Domisiaki
  18452 punktów
 15. Once Upon A Time
  17763 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17373 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17337 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13184 punktów
 19. YOUNG STARS
  12904 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12715 punktów
 21. Forza
  11735 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10253 punktów
 24. Eurowizja
  10160 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9290 punktów
 26. Dua Lipa
  7987 punktów
 27. TALENTY
  6479 punktów
 28. MUZYKA
  6443 punktów
 29. Playstation VR
  6175 punktów
 30. FILMY
  5767 punktów
 31. Nintendo
  5330 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5123 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4938 punktów
 35. Stranger Things
  4642 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4613 punktów
 37. INNE
  4601 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4235 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4221 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3880 punktów
 43. Young Stars News
  3260 punktów
 44. Sport
  2889 punktów
 45. K-Pop
  2748 punktów
 46. American Horror Story
  2604 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2270 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1937 punktów
 51. Sony Playstation
  1702 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  930 punktów
 54. FPS
  857 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  795 punktów
 57. R5Family
  632 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  522 punktów
 60. Arianators
  514 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  457 punktów
 63. LUDZIE
  414 punktów
 64. Directioners
  323 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  286 punktów
 68. 5SOSFam
  254 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  134 punktów
 74. Donaty Agaty
  103 punktów
 75. Strzelanki
  102 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  67 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1035 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post