0 głosów
(postid: 325915) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Wyścigi, które z początku po prostu się podobają, a po paru godzinach rozkręcają się na tyle, że aż ciężko się oderwać !

Need For Speed - seria zmierza w bardzo dobrą stronę

...i znów liczą się wyścigi . Co prawda mankamenty, o których pisałem we wrażeniach nadal częściowo są obecne (cutscenki z dynamicznymi momentami w grze zamiast faktycznego gameplayu) , to jednak Need For Speed: Payback to kawał świetnego kodu, który z każdą godziną wciąga coraz bardziej. We wrażeniach nie brakowało mojego narzekania na mapę, która rozczarowywała, jednak okazało się, że wystarczy dać grze trochę czasu. Ja dałem - i nie żałuję.

Wielka zmiana zdania odnośnie mapy - ta zaskakuje pomysłami i wielkością !

Okazało się, że wystarczy pograć nieco dłużej, a obszary, w których przyjdzie nam rozgrywać wyścigi staną się znacznie ciekawsze. Ba, nawet pustynia, na którą narzekałem we wrażeniach w innych warunkach atmosferycznych dostarcza zupełnie innych wrażeń. Może miałem pecha (bo ustawienia takie same), a może po prostu twórcy niezbyt dobrze postąpili wymagając od nas cierpliwości, by przyszło nam ścigać się w ciekawszych miejscach, bądź w warunkach, które uwypuklą to, co widzimy na ekranie. Nie wierzycie? Sprawdźcie, jak pustynia prezentuje się w wyścigach mniej więcej w połowie linii fabularnej:
Nieźle? Jest jeszcze lepiej:
...a z czasem obszary naprawdę dają radę, i ściganie to sama przyjemność. Góry zaskakują złożonością, serpentynami, przestrzeniami, jest to też mapa wielopoziomowa - trasy rozciągają się zarówno wśród szczytów jak i w dolinach.
... świetne są także przejazdy offroadowe , o których diametralnie zmieniłem zdanie . Po paru godzinach uznałem, że przejazdy są nudne, którym daleko do flagowców wśród gier wyścigowych? Wystarczyło jeszcze 2-3 ligi dalej, i przyszło mi się ścigać w takich warunkach:
...a jeśli nadal Wam mało, to łapcie jeszcze jeden screen:
No dobra - skoro poprawiły się przejazdy poza miastem, to jako, że nie narzekałem na wyścigi w mieście, to teraz pewnie będę zachwycony? Ujmijmy to tak: miasto jest świetne, bardzo szczegółowe, wielowymiarowe pod względem geometrii tras. Dzieje się:


Reasumując - mapa w grach wyścigowych dla mnie odgrywa bardzo dużą rolę. Pod tym względem z początku byłem rozczarowany, ale zdecydowałem dać grze więcej czasu, Nie żałuję, gram do tej pory - nowy NFS wciągnął mnie całkowicie :)

Wiele rodzajów wyścigów - nuda nie grozi . Bywa ciężko !

Bardzo pozytywnie oceniam zróżnicowanie zabawy , choć czasami jest zwyczajnie ciężko - kilka przejazdów dało mi solidnie popalić i przyznaję, że czasami po prostu odpuszczałem i stwierdziłem ,że spróbuję następnego dnia. Najprościej ujmując w grze czekają nas różne wyścigi w zależności od typu ligi , w której się ścigamy. Tak, ta cała otoczka fabularna z początku gry wydaje się być główną osią zabawy, ale szybko się okazuje, że najważniejsze w Payback są właśnie ligi. To w nich spędzamy 90% czasu w grze i to one napędzają nas i sprawiają, że chcemy więcej.


W najnowszej odsłonie NFS pojeździmy pojazdami, które podobne jak w The Crew zostały podzielone na kilka różnych typów pod względem przystosowania. Każdy z nich wymagany jest do zabawy w danym typie ligi, które dzielą się na:

- wyścig - to wyścigi po asfalcie, z dużymi prędkościami . Tutaj spodziewajcie się prawdziwego wiatru we włosach. Duże prędkości, malownicze trasy, szybkie autostrady. Czad . Nie brakuje też wyścigów miejskich położonych w bardzo dobrze skonstruowanym mieście - są tu i szybkie , wielopasmowe aleje, jak i wąskie uliczki. Samo miasto też jest architektonicznie zróżnicowane.

- drift - jeśli lubicie zabawy ala underground i podobały Wam sie odsłony NFS w mieście (ostatni szczególnie), Undergroundy etc. - ten typ ligi Was usatysfakcjonuje. Cel, to osiągnięcie odpowiedniego pułapu punktów poprzez ewolucje związane z pokonywaniem zakrętów charakterycznym "ślizgiem" . Trasy bywają wymagające, ale ostatecznie przejście każdej z nich zajmie Wam co najwyżej kilka podejść 

- drag - wraca tryb gry ze starych undergroundów, w których celem jest przejechanie krótkich fragmentów odpowiednio wykorzystując manualną skrzynię biegów i wciskanie przycisku zmiany biegu w odpowiednim momencie. Zabawa jest fajna, natomiast w tej lidze nie brakuje przejazdów o charakterze wyścigów, które - umówmy się - dla trybu drag są kompletną pomyłką. Jeden z przejazdów w połowie gry, gdy musicie przez jakieś 4 minuty przedostać się z jednego końca miasta na drugi pojazdem, którym skręcanie jest niemal niemożliwe to moment, gdy stwierdzicie, że potrzebujecie przerwy. Takich przejazdów w lidze drag jest kilka i każdy z nich potrafi naprawdę dopiec.

- teren - przejazdy takie z początku rozczarowują, ale z czasem okazują się naprawdę ciekawe, a w czwartym rozdziale totalnie frustrujące. Jest momentami naprawdę ciężko (szczególnie, gdy postawicie na pojazdy z bardzo słabo rozwiniętymi elementami związanymi z hamowaniem) oraz całkiem długo. Widoki też niczego sobie.

- ucieczka - trochę wpleciona na zasadzie "bo przecież nfs bez policji nie istnieje" . Dużo dynamicznych momentów, długie przejazdy z punktu A do B ze sporą porcją "przeszkadzajek" w postaci atakujących nas pojazdów policyjnych (a później nawet helikopterów) oraz mafii, która chce nas zatrzymać za wszelką cenę. Są też misje kurierskie, w których przyda się znajomość terenu (momentami jeździmy bardzo wąskimi uliczkami, nie brakuje wielu rozgałęzień na autostradach itd. - więc bywa ciekawie!) Dynamika - słowo-klucz tej wersji gry.


Jak więc widzicie - zabawy tu co nie miara - w sumie brałem udział w kilkudziesięciu wyścigach i wciąż gra miała mi do zaoferowania coś nowego - nowe miejsca pod względem wizualnym (lub inne warunki atmosferyczne - niestety deszczu brak), nowe pomysły dla policji, bardziej wymagające odcinki, które okazały się sporym utrudnieniem w dotarciu do mety. NFS to gra na długie godziny, przy której nudzić się nie będziecie, i to chyba w tym wszystkim jest najważniejsze.

Co poszło więc nie tak?

Brakuje mi zróżnicowanych warunków atmosferycznych, które wydawało się - są dziś standardem w grach wyścigowych . W grze występuje też opisywany już wcześniej system zakładów, który pozwoli zarobić więcej pieniędzy za każdy wyścig, oraz dość rozbudowany system tuningu samochodów, który mnie osobiście niezbyt interesuje, ale mimo wszystko - warto wspomnieć , że jest, gdyż fanów upiększania samochodów nie brakuje. Nie podoba mi się też fatalny typ wyścigów w ligach drag, które bywają naprawdę ciężkie, oraz momentami pusta mapa... ale tu już się czepiam .


Minusem dla wielu jest też swoista "losowość" tego, czy uda nam się pojazd "uzbroić". Po pierwsze - jest to nieco usprawiedliwione miejscem, w którym toczy się rozgrywka (miasto stylizowane na L.A. + okolice) , a po drugie - tak uczciwie mówiąc kończąc wszystkie wyścigi (co nota - bene gra wymusza - i nie jest to dziś standardowe rozwiązanie) i tak dysponujemy większością (a czasem wszystkimi) części, które sprawiają, że nasz pojazd radzi sobie z coraz lepszymi przeciwnikami i superautami, którymi oni jeżdżą. Szczerze? Mam wrażenie, że gdyby auto się "samo" upgradeowało, efekt byłby podobny - zatem pod tym względem na to należy uznać tę kwestię na minus.


Przyznaję też, że grałem od momentu, gdy Twórcy już ponoć poprawili grę - nie wiem więc jak było wcześniej. Jeśli rzeczywiście trzeba było kupować karty speed za prawdziwe pieniądze, aby uzyskać poziom upgradeu z aktualnej wersji gry (lub w nieskończoność jeździć te same wyścigi), to tutaj ktoś się konkretnie pomylił i dobrze, że w czasie akceptowalnym zrehabilitował się graczom. Na pewno tego rodzaju praktyka jest czymś złym i nie powinna mieć miejsca w grach, za które płacimy pełną kwotę. Swoją drogą, to ten element, który totalnie zniechęcił mnie np. do grania mobilnego.

A co przeciwnie ?

W takich momentach jak widzicie wyżej, gra lśni i w dalszych etapach takich urokliwych przejazdów jest więcej - noc w grze wygląda bajecznie, a to ważne biorąc pod uwagę, że wówczas przecież nie widzimy pięknych krajobrazów. W dzień natomiast będziecie zadowoleni z przejazdów przez zróżnicowane miejsca, ale nie tylko. Mnóstwo tutaj dialogów i rozmów między bohaterami, które bardzo często słyszymy w trakcie wyścigów. Postacie ze sobą regularnie dyskutują , co sprawia , że jeszcze bardziej wkręcamy się w grę. Ok - fabuła jest bardzo zwyczajna i głupotą byłoby stwierdzenie, że rozmowy trójki bohaterów (i czasami postaci drugoplanowych) wnosi coś więcej do zabawy, jednak dodaje to po prostu fajnego klimatu i pozwala lepiej wczuć się w kolejne wyzwania. 


Na plus także warto zaliczyć ilość i zróżnicowanie pojazdów - nie do końca rozumiem narzekania graczy, że jest ich "tylko" około 100. Moim zdaniem wystarcza to w zupełności - sam osobiście kupiłem parę aut , co po prostu wymusiła na mnie gra (wymagania co do mocy etc. pojazdów rosną wraz z postępem gry) , czułem odpowiednie zróznicowanie i progres (startujemy od samochodów "udających" sportówki etc. i zanim wsiądziemy do Corvetty czy Lamborghini trochę czasu minie).Zagrać ?

Need For Speed: Payback daje mnóstwo zabawy. To gra zróżnicowana , która choć nie ustrzegła się kilku mankamentów, jest naprawdę dobrą propozycją dla fanów gier wyścigowych. Jeśli macie ochotę na dużo ścigania, nie boicie się momentami dość wysokiego stopnia trudności i jesteście otwarci na stricte arcadeowe ściganie, a filmy typu "Szybcy i wściekli" łykacie bez wahania - to jest to gra dla Was.


Bardzo miłe zaskoczenie, ale pamiętajcie - trzeba dać grze więcej niż kilka godzin, bo początkowy wyjazd z miasta rozczarowuje . Gdy jednak dotrzecie do powiedzmy trzeciego rozdziału fabularnego, robi się naprawdę ciekawie... i pozostaniecie z takimi wrażeniami już do samego końca. 


Polecam - 8.0/10 :)


Za dostarczenie gry do recenzji dziękuję firmie Electronic Arts Polska .

Chcesz tworzyć posty na temat gier razem z nami? Zarejestruj się już teraz i zacznij pisać ! Dla najlepszych przewidziana jest stała współpraca redakcyjna (a tym samym dostęp do gier do recenzji, udziału w eventach branżowych, rozpoczęcia przygody z gamingiem od strony dziennikarstwa i mediów) .


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 725 punktów za:

Jakość:20Popularność:693
Wsparcie:2Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:10
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,230,401 pkt
693 czytelników Gru 12, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Crashek15 Użytkownik 731 pkt
W końcu ktoś kto lubi grać w gry wideo. Ja osobiście mam Ps3, ale nieraz grałam w NFS Underground i inne wyścigówki. Bardzo też lubię strzelanki, szczególnie o tematyce II wojny światowej. Proszę więcej gier. Pozdrawiam ;)
+1 głos
Gru 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
213 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 212 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 34227 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  146 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  64 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  36 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  455943 punktów
 2. Bartek Lovers
  39385 punktów
 3. Supiwerki
  37553 punktów
 4. The 100
  33758 punktów
 5. SikorskiSquad
  31556 punktów
 6. Young Stars Festival
  27250 punktów
 7. SERIALE
  22967 punktów
 8. GRY
  21467 punktów
 9. Life Is Strange
  17518 punktów
 10. Ania, nie Anna
  17117 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  16214 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15250 punktów
 13. Arturonators
  15119 punktów
 14. Famous In Love
  14941 punktów
 15. Once Upon A Time
  13238 punktów
 16. Domisiaki
  12782 punktów
 17. Bambinos
  12195 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12097 punktów
 19. YOUNG STARS
  11595 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10559 punktów
 21. Remonators
  9590 punktów
 22. Eurowizja
  9462 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8328 punktów
 24. Playstation VR
  5891 punktów
 25. TALENTY
  5565 punktów
 26. Nintendo
  5012 punktów
 27. MUZYKA
  4980 punktów
 28. Detroit
  4902 punktów
 29. Dua Lipa
  4902 punktów
 30. Tomb Raider
  4839 punktów
 31. Forza
  4623 punktów
 32. INNE
  4438 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4437 punktów
 34. Progress Armia
  4214 punktów
 35. The Originals
  4114 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3789 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3728 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3666 punktów
 39. Stranger Things
  3016 punktów
 40. K-Pop
  2650 punktów
 41. American Horror Story
  2491 punktów
 42. God Of War
  2443 punktów
 43. Young Stars News
  2389 punktów
 44. Sport
  2258 punktów
 45. FILMY
  2247 punktów
 46. Puthinators
  1898 punktów
 47. Sony Playstation
  1127 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  827 punktów
 50. FPS
  622 punktów
 51. Team Rieger
  606 punktów
 52. PC
  476 punktów
 53. Uncharted
  474 punktów
 54. Kluseczki Olgi
  413 punktów
 55. MMers
  408 punktów
 56. YOUTUBE
  384 punktów
 57. Arianators
  294 punktów
 58. R5Family
  258 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. LUDZIE
  203 punktów
 61. Soy Luna
  199 punktów
 62. #talentobranie
  156 punktów
 63. Directioners
  149 punktów
 64. The Good Place
  100 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  98 punktów
 66. 5SOSFam
  88 punktów
 67. Beautilles
  88 punktów
 68. Donaty Agaty
  78 punktów
 69. FANDOMS TALENTS
  70 punktów
 70. Selenators
  65 punktów
 71. Podróże
  51 punktów
 72. Strzelanki
  51 punktów
 73. Wyścigi
  45 punktów
 74. Orlandonators
  40 punktów
 1. Potterheads
  215 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5526 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5000 punktów
 4. Riverdale
  3717 punktów
 5. YOUNG STARS
  2701 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  864 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  93 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. TALENTY
  25 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2045 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post