0 głosów
(postid: 325915) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Wyścigi, które z początku po prostu się podobają, a po paru godzinach rozkręcają się na tyle, że aż ciężko się oderwać !

Need For Speed - seria zmierza w bardzo dobrą stronę

...i znów liczą się wyścigi . Co prawda mankamenty, o których pisałem we wrażeniach nadal częściowo są obecne (cutscenki z dynamicznymi momentami w grze zamiast faktycznego gameplayu) , to jednak Need For Speed: Payback to kawał świetnego kodu, który z każdą godziną wciąga coraz bardziej. We wrażeniach nie brakowało mojego narzekania na mapę, która rozczarowywała, jednak okazało się, że wystarczy dać grze trochę czasu. Ja dałem - i nie żałuję.

Wielka zmiana zdania odnośnie mapy - ta zaskakuje pomysłami i wielkością !

Okazało się, że wystarczy pograć nieco dłużej, a obszary, w których przyjdzie nam rozgrywać wyścigi staną się znacznie ciekawsze. Ba, nawet pustynia, na którą narzekałem we wrażeniach w innych warunkach atmosferycznych dostarcza zupełnie innych wrażeń. Może miałem pecha (bo ustawienia takie same), a może po prostu twórcy niezbyt dobrze postąpili wymagając od nas cierpliwości, by przyszło nam ścigać się w ciekawszych miejscach, bądź w warunkach, które uwypuklą to, co widzimy na ekranie. Nie wierzycie? Sprawdźcie, jak pustynia prezentuje się w wyścigach mniej więcej w połowie linii fabularnej:
Nieźle? Jest jeszcze lepiej:
...a z czasem obszary naprawdę dają radę, i ściganie to sama przyjemność. Góry zaskakują złożonością, serpentynami, przestrzeniami, jest to też mapa wielopoziomowa - trasy rozciągają się zarówno wśród szczytów jak i w dolinach.
... świetne są także przejazdy offroadowe , o których diametralnie zmieniłem zdanie . Po paru godzinach uznałem, że przejazdy są nudne, którym daleko do flagowców wśród gier wyścigowych? Wystarczyło jeszcze 2-3 ligi dalej, i przyszło mi się ścigać w takich warunkach:
...a jeśli nadal Wam mało, to łapcie jeszcze jeden screen:
No dobra - skoro poprawiły się przejazdy poza miastem, to jako, że nie narzekałem na wyścigi w mieście, to teraz pewnie będę zachwycony? Ujmijmy to tak: miasto jest świetne, bardzo szczegółowe, wielowymiarowe pod względem geometrii tras. Dzieje się:


Reasumując - mapa w grach wyścigowych dla mnie odgrywa bardzo dużą rolę. Pod tym względem z początku byłem rozczarowany, ale zdecydowałem dać grze więcej czasu, Nie żałuję, gram do tej pory - nowy NFS wciągnął mnie całkowicie :)

Wiele rodzajów wyścigów - nuda nie grozi . Bywa ciężko !

Bardzo pozytywnie oceniam zróżnicowanie zabawy , choć czasami jest zwyczajnie ciężko - kilka przejazdów dało mi solidnie popalić i przyznaję, że czasami po prostu odpuszczałem i stwierdziłem ,że spróbuję następnego dnia. Najprościej ujmując w grze czekają nas różne wyścigi w zależności od typu ligi , w której się ścigamy. Tak, ta cała otoczka fabularna z początku gry wydaje się być główną osią zabawy, ale szybko się okazuje, że najważniejsze w Payback są właśnie ligi. To w nich spędzamy 90% czasu w grze i to one napędzają nas i sprawiają, że chcemy więcej.


W najnowszej odsłonie NFS pojeździmy pojazdami, które podobne jak w The Crew zostały podzielone na kilka różnych typów pod względem przystosowania. Każdy z nich wymagany jest do zabawy w danym typie ligi, które dzielą się na:

- wyścig - to wyścigi po asfalcie, z dużymi prędkościami . Tutaj spodziewajcie się prawdziwego wiatru we włosach. Duże prędkości, malownicze trasy, szybkie autostrady. Czad . Nie brakuje też wyścigów miejskich położonych w bardzo dobrze skonstruowanym mieście - są tu i szybkie , wielopasmowe aleje, jak i wąskie uliczki. Samo miasto też jest architektonicznie zróżnicowane.

- drift - jeśli lubicie zabawy ala underground i podobały Wam sie odsłony NFS w mieście (ostatni szczególnie), Undergroundy etc. - ten typ ligi Was usatysfakcjonuje. Cel, to osiągnięcie odpowiedniego pułapu punktów poprzez ewolucje związane z pokonywaniem zakrętów charakterycznym "ślizgiem" . Trasy bywają wymagające, ale ostatecznie przejście każdej z nich zajmie Wam co najwyżej kilka podejść 

- drag - wraca tryb gry ze starych undergroundów, w których celem jest przejechanie krótkich fragmentów odpowiednio wykorzystując manualną skrzynię biegów i wciskanie przycisku zmiany biegu w odpowiednim momencie. Zabawa jest fajna, natomiast w tej lidze nie brakuje przejazdów o charakterze wyścigów, które - umówmy się - dla trybu drag są kompletną pomyłką. Jeden z przejazdów w połowie gry, gdy musicie przez jakieś 4 minuty przedostać się z jednego końca miasta na drugi pojazdem, którym skręcanie jest niemal niemożliwe to moment, gdy stwierdzicie, że potrzebujecie przerwy. Takich przejazdów w lidze drag jest kilka i każdy z nich potrafi naprawdę dopiec.

- teren - przejazdy takie z początku rozczarowują, ale z czasem okazują się naprawdę ciekawe, a w czwartym rozdziale totalnie frustrujące. Jest momentami naprawdę ciężko (szczególnie, gdy postawicie na pojazdy z bardzo słabo rozwiniętymi elementami związanymi z hamowaniem) oraz całkiem długo. Widoki też niczego sobie.

- ucieczka - trochę wpleciona na zasadzie "bo przecież nfs bez policji nie istnieje" . Dużo dynamicznych momentów, długie przejazdy z punktu A do B ze sporą porcją "przeszkadzajek" w postaci atakujących nas pojazdów policyjnych (a później nawet helikopterów) oraz mafii, która chce nas zatrzymać za wszelką cenę. Są też misje kurierskie, w których przyda się znajomość terenu (momentami jeździmy bardzo wąskimi uliczkami, nie brakuje wielu rozgałęzień na autostradach itd. - więc bywa ciekawie!) Dynamika - słowo-klucz tej wersji gry.


Jak więc widzicie - zabawy tu co nie miara - w sumie brałem udział w kilkudziesięciu wyścigach i wciąż gra miała mi do zaoferowania coś nowego - nowe miejsca pod względem wizualnym (lub inne warunki atmosferyczne - niestety deszczu brak), nowe pomysły dla policji, bardziej wymagające odcinki, które okazały się sporym utrudnieniem w dotarciu do mety. NFS to gra na długie godziny, przy której nudzić się nie będziecie, i to chyba w tym wszystkim jest najważniejsze.

Co poszło więc nie tak?

Brakuje mi zróżnicowanych warunków atmosferycznych, które wydawało się - są dziś standardem w grach wyścigowych . W grze występuje też opisywany już wcześniej system zakładów, który pozwoli zarobić więcej pieniędzy za każdy wyścig, oraz dość rozbudowany system tuningu samochodów, który mnie osobiście niezbyt interesuje, ale mimo wszystko - warto wspomnieć , że jest, gdyż fanów upiększania samochodów nie brakuje. Nie podoba mi się też fatalny typ wyścigów w ligach drag, które bywają naprawdę ciężkie, oraz momentami pusta mapa... ale tu już się czepiam .


Minusem dla wielu jest też swoista "losowość" tego, czy uda nam się pojazd "uzbroić". Po pierwsze - jest to nieco usprawiedliwione miejscem, w którym toczy się rozgrywka (miasto stylizowane na L.A. + okolice) , a po drugie - tak uczciwie mówiąc kończąc wszystkie wyścigi (co nota - bene gra wymusza - i nie jest to dziś standardowe rozwiązanie) i tak dysponujemy większością (a czasem wszystkimi) części, które sprawiają, że nasz pojazd radzi sobie z coraz lepszymi przeciwnikami i superautami, którymi oni jeżdżą. Szczerze? Mam wrażenie, że gdyby auto się "samo" upgradeowało, efekt byłby podobny - zatem pod tym względem na to należy uznać tę kwestię na minus.


Przyznaję też, że grałem od momentu, gdy Twórcy już ponoć poprawili grę - nie wiem więc jak było wcześniej. Jeśli rzeczywiście trzeba było kupować karty speed za prawdziwe pieniądze, aby uzyskać poziom upgradeu z aktualnej wersji gry (lub w nieskończoność jeździć te same wyścigi), to tutaj ktoś się konkretnie pomylił i dobrze, że w czasie akceptowalnym zrehabilitował się graczom. Na pewno tego rodzaju praktyka jest czymś złym i nie powinna mieć miejsca w grach, za które płacimy pełną kwotę. Swoją drogą, to ten element, który totalnie zniechęcił mnie np. do grania mobilnego.

A co przeciwnie ?

W takich momentach jak widzicie wyżej, gra lśni i w dalszych etapach takich urokliwych przejazdów jest więcej - noc w grze wygląda bajecznie, a to ważne biorąc pod uwagę, że wówczas przecież nie widzimy pięknych krajobrazów. W dzień natomiast będziecie zadowoleni z przejazdów przez zróżnicowane miejsca, ale nie tylko. Mnóstwo tutaj dialogów i rozmów między bohaterami, które bardzo często słyszymy w trakcie wyścigów. Postacie ze sobą regularnie dyskutują , co sprawia , że jeszcze bardziej wkręcamy się w grę. Ok - fabuła jest bardzo zwyczajna i głupotą byłoby stwierdzenie, że rozmowy trójki bohaterów (i czasami postaci drugoplanowych) wnosi coś więcej do zabawy, jednak dodaje to po prostu fajnego klimatu i pozwala lepiej wczuć się w kolejne wyzwania. 


Na plus także warto zaliczyć ilość i zróżnicowanie pojazdów - nie do końca rozumiem narzekania graczy, że jest ich "tylko" około 100. Moim zdaniem wystarcza to w zupełności - sam osobiście kupiłem parę aut , co po prostu wymusiła na mnie gra (wymagania co do mocy etc. pojazdów rosną wraz z postępem gry) , czułem odpowiednie zróznicowanie i progres (startujemy od samochodów "udających" sportówki etc. i zanim wsiądziemy do Corvetty czy Lamborghini trochę czasu minie).Zagrać ?

Need For Speed: Payback daje mnóstwo zabawy. To gra zróżnicowana , która choć nie ustrzegła się kilku mankamentów, jest naprawdę dobrą propozycją dla fanów gier wyścigowych. Jeśli macie ochotę na dużo ścigania, nie boicie się momentami dość wysokiego stopnia trudności i jesteście otwarci na stricte arcadeowe ściganie, a filmy typu "Szybcy i wściekli" łykacie bez wahania - to jest to gra dla Was.


Bardzo miłe zaskoczenie, ale pamiętajcie - trzeba dać grze więcej niż kilka godzin, bo początkowy wyjazd z miasta rozczarowuje . Gdy jednak dotrzecie do powiedzmy trzeciego rozdziału fabularnego, robi się naprawdę ciekawie... i pozostaniecie z takimi wrażeniami już do samego końca. 


Polecam - 8.0/10 :)


Za dostarczenie gry do recenzji dziękuję firmie Electronic Arts Polska .

Chcesz tworzyć posty na temat gier razem z nami? Zarejestruj się już teraz i zacznij pisać ! Dla najlepszych przewidziana jest stała współpraca redakcyjna (a tym samym dostęp do gier do recenzji, udziału w eventach branżowych, rozpoczęcia przygody z gamingiem od strony dziennikarstwa i mediów) .


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 938 punktów za:

Jakość:20Popularność:906
Wsparcie:2Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:10
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
906 czytelników Gru 12, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Crashek15 Użytkownik 722 pkt
W końcu ktoś kto lubi grać w gry wideo. Ja osobiście mam Ps3, ale nieraz grałam w NFS Underground i inne wyścigówki. Bardzo też lubię strzelanki, szczególnie o tematyce II wojny światowej. Proszę więcej gier. Pozdrawiam ;)
+1 głos
Gru 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
123 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 122 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 19792 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  554375 punktów
 2. Young Stars Festival
  44886 punktów
 3. Bartek Lovers
  43527 punktów
 4. Potterheads
  39862 punktów
 5. Supiwerki
  39855 punktów
 6. The 100
  38839 punktów
 7. SikorskiSquad
  32957 punktów
 8. Arturonators
  29755 punktów
 9. SERIALE
  25609 punktów
 10. GRY
  23076 punktów
 11. Life Is Strange
  22081 punktów
 12. Famous In Love
  21943 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20165 punktów
 14. Domisiaki
  18356 punktów
 15. Once Upon A Time
  17612 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17342 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17195 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13118 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12673 punktów
 21. Forza
  11253 punktów
 22. Sonbird Team
  10835 punktów
 23. Remonators
  10197 punktów
 24. Eurowizja
  10098 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9280 punktów
 26. Dua Lipa
  7962 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6412 punktów
 29. Playstation VR
  6143 punktów
 30. FILMY
  5732 punktów
 31. Nintendo
  5302 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5036 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4924 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4594 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4542 punktów
 38. Progress Armia
  4281 punktów
 39. The Originals
  4231 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4178 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3969 punktów
 42. Bambinos
  3820 punktów
 43. Young Stars News
  3219 punktów
 44. Sport
  2847 punktów
 45. K-Pop
  2739 punktów
 46. American Horror Story
  2598 punktów
 47. God Of War
  2527 punktów
 48. YOUTUBE
  2256 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1631 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  904 punktów
 54. Temorki
  849 punktów
 55. FPS
  831 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  608 punktów
 58. PC
  529 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  509 punktów
 60. Arianators
  492 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  402 punktów
 63. LUDZIE
  391 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  287 punktów
 66. Soy Luna
  287 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  246 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  101 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  97 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  981 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post